Gyvenimo būdas

Kodėl mano laikrodis taip greitai išsikrauna?

2022-11-14

Trumpai:

  • Gamintojas nurodo, kiek laikrodis veikia jį aktyviai naudojant. Susirūpinti reikėtų, jeigu jūsiškis išsikrauna greičiau.
  • GPS sistema naudoja labai daug energijos. Darbo laiką prailginsite šią funkciją aktyvuodami tik tada, kada tikrai reikia.
  • Muzikos stream‘inimas naudoja ir Bluetooth, ir mobilųjį internetą, tad bateriją iškrauna dvigubai greičiau. Dainas ar tinklalaides pabandykite parsisiųsti iš anksto.
  • Sinchronizuodami laikrodį su telefonu pasirinkite tokius nustatymus, kad gautumėte tik svarbiausius pranešimus.
  • Venkite ypač spalvingų, daug judančių dalių turinčių darbalaukių.

Išmanieji laikrodžiai – ypač sparčiai auganti technologijų sritis. Analitikai prognozuoja, kad per šį dešimtmetį rinka augs net penkis kartus. Jeigu pernai ji siekė 30 mlrd. dolerių, tai 2030 m. šis skaičius turėtų pasiekti 156 mlrd. Augimą puikiai iliustruoja ir poreikis – išmaniųjų laikrodžių pardavimai stabiliai kyla, juos renkasi vis įvairesni žmonės. Nieko nuostabaus. Šie prietaisai gali vis daugiau. Tarkime, eSIM funkcija netgi suteikia galimybę bent dalį dienos apsieiti be telefono. Tačiau iš išmaniųjų laikrodžių savininkų labai dažnai girdisi vienas skundas: kodėl mano laikrodis taip greitai išsikrauna? Jeigu patys susiduriate su sparčiai tuštėjančios baterijos problema, atkreipkite dėmesį į kelis svarbius nustatymus.

Kiek laiko turėtų veikti laikrodžio baterija?

Kad suprastumėte, ar jūsų išmanusis laikrodis iš tikrųjų išsikrauna per greitai, visų pirma reikėtų žinoti, ko iš jo galite tikėtis. Savaime suprantama, baterijos veikimo trukmė labai priklauso nuo konkretaus modelio . Viename ampervalandžių bus daugiau, kitame mažiau. Tačiau daugeliu atveju galite tikėtis maždaug 7–8 valandų. Žinoma, nereikia suprasti, kad, įkrovę laikrodį dienos pradžioje, jos pabaigoje jau turėsite tuščią bateriją. Omenyje čia turimas aktyvaus veikimo laikas: naršymas po vartotojo sąsają, žinučių bei el. laiškų skaitymas, mankštos stebėjimas ir pan. Jeigu tokią veiklą apribosite, baterijos išsikrovimo tempai gerokai sulėtės. Taigi, naudodami įprastai, streso neturėtumėte patirti. Pavyzdžiui, Samsung Galaxy Watch ar Xiaomi be problemų turėtų veikti bent parą. Kiek kita istorija su aukštos klasės sportiniais laikrodžiais. Garmin modeliai veiks 1–2 savaites. Jeigu išmanusis laikrodis veikia pastebimai trumpiau, ko gero, derėtų pakoreguoti tam tikrus nustatymus.

Laikrodžio baterijos veikimo trukmė

GPS įtaka išmaniojo laikrodžio baterijai

GPS sistema yra būtinas išmaniojo laikrodžio atributas. Dėl jos veikia navigacijos ir fizinės veiklos stebėsenos funkcijos. Bėda ta, kad GPS yra gana sudėtinga technologija – ją aktyvavus, motininė plokštė turi apdoroti milžiniškus duomenų kiekius, o tai reikalauja nemažai energijos. Turbūt esate pastebėję, kad, aktyvavus bėgimo ar važiavimo dviračiu maršruto stebėjimo funkciją, laikrodžio baterija tuštėja daug sparčiau. O kokios alternatyvos? Juk išmanusis laikrodis daugiausia ir skirtas tokiai fizinei veiklai stebėti. Paprasčiausias patarimas čia būtų tiesiog nenaudoti GPS be reikalo. Pavyzdžiui, nefiksuoti kiekvieno pasivaikščiojimo. O galbūt GPS iš viso deaktyvuoti ir įjungti tik pradedant kokią nors fizinę veiklą. Netruksite pastebėti, kokią ryškią įtaką toks konservatyvus šios funkcijos naudojimas turi baterijai.

Muzikos klausymo įtaka išmaniojo laikrodžio baterijai

Šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai suteikia galimybę susieti juos su belaidėmis ausinėmis ir  muzikos ar tinklalaidžių klausytis būtent taip, paliekant telefoną nuošalyje. Tai ypač paranku išsiruošus bėgioti ar minti dviratį. Tiesa, aktyvus Bluetooth signalo palaikymas taip pat yra gana brangus energine prasme. Dar daugiau jos sunaudojame, jeigu naudojamės visais eSIM privalumais ir muziką stream‘iname. Tokiais atvejais laikrodžio baterija patiria dvigubas apkrovas, mat turi aprūpinti ir GPS, ir Bluetooth. Energijos sutaupysite norimos muzikos ar tinklalaidžių į laikrodį parsisiuntę iš anksto. Didesnio diskomforto nepatirsite, bet baterijos veikimo trukmę pastebimai pratęsite.

Laikrodžio sinchronizacijos su telefonu poveikis baterijai

Dar vienas šiuolaikinio išmaniojo laikrodžio pliusas – sinchronizacija su telefonu. Pirmajame galime matyti į antrąjį atkeliaujančius pranešimus ir atvirkščiai. Tačiau turėkite omenyje, kad toks bendravimas tarp dviejų prietaisų taip pat yra energiškai brangus. Sinchronizuodamiesi jie turi nuolat keistis informacija, palaikyti didžiulius duomenų srautus. Paklauskite savęs, ar jums tikrai reikia visų pranešimų. Galbūt iš kai kurių programėlių galite tokią privilegiją ir atimti. Čia taip pat yra vienas iš atvejų, kai laikrodis su eSIM yra pranašesnis. Jam sinchronizuotis su telefonu praktiškai nereikia. Tiesiog parsisiųskite Messenger, Gmail bei kitas reikalingiausias programėles į laikrodį ir naudokitės jomis čia.

Darbalaukių įtaka laikrodžio baterijai

Ekrano darbalaukių įtaka laikrodžio baterijai

Išmaniųjų laikrodžių ekranai – tikrų tikriausias technologinis stebuklas. Jie ryškūs, detalūs, šviesūs. Nieko nuostabaus, kad norime išnaudoti visą jų grožį ir renkamės grafiškai sudėtingus darbalaukius. Tačiau, kaip jau turbūt atspėjote, šie taip pat eikvoja daug energijos. Kuo daugiau grafinių elementų ir spalvų, tuo greičiau baterija išsikraus. Tai visai nereiškia, kad turite rinktis tik nuobodžius, minimalistinius darbalaukius. Tačiau teikite prioritetą tiems, kuriuose yra daug juodos spalvos (tų pikselių nereikia apšviesti), būtų mažiau judančių elementų. Na ir žinoma, apšvietimo lygis taip pat svarbus. Jeigu galite, sumažinkite jį bent iki vidutinio.