Inovacijos

Kodėl iPhone SE gali tapti svarbiausiu metų telefonu?

2020-05-05

Technologijų entuziastai nuolat seka ryškiausias išmaniųjų telefonų rinkos naujienas, gaudydami žinutes bei gandus apie naujas funkcijas, kurios turėtų atsirasti po kelių mėnesių pasirodysiančiame flagmane. Visgi masinių auditorių numylėtiniais toli gražu ne visada tampa modeliai su didžiausiu RAM, geriausia ekrano rezoliucija ar komplikuočiausia kamerų sistema. Sklandus veikimas, patikimumas ir racionali kaina daugeliui yra svarbiausi aspektai, renkantis naują telefoną. Štai kodėl žinia apie naująjį iPhone SE nuskambėjo taip plačiai. Ilgai lauktas modelis taps pigiausiu Apple asortimente, todėl akimirksniu susilaukė milžiniško susidomėjimo. Taigi, kodėl iPhone SE gali tapti svarbiausiu šių metų telefonu?

Kas yra iPhone SE?

Tačiau šiek tiek atsitraukime. Ką iš tikrųjų reiškia tos raidelės SE? Visų pirma, reikia prisiminti, kad šių metų iPhone SE – tai antrasis toks Apple telefonas. Pirmasis pasirodė dar 2016 m., tarp iPhone 6s ir iPhone 7. SE – tai Special Edition (Specialus leidimas). Iš esmės, tame modelyje susijungė senesnio iPhone 5s ir tuo metu naujausio iPhone 6s komponentai. Tiksliau, pirmojo dizaino sprendimai ir kai kurie vidiniai antrojo elementai. Rezultatas – pigesnis modelis, kuris atrodė, kaip iPhone 5s, bet lenkė jį savo galia. Tas pats įvyko ir su 2020-ųjų iPhone SE. Išoriškai jis mažai kuo skiriasi nuo prieš trejus metus pasirodžiusio iPhone 8. Tačiau jo viduje sukasi bioninis A13 procesorius, kuris galios suteikia pačiam šviežiausiam iPhone 11 Pro. O kadangi modelis surenkamas iš jau gaminamų dalių, atsiranda galimybė gerokai numušti jo kainą. iPhone SE daugiau nei dvigubai pigesnis už savo didžiuosius brolius.

Ką sugeba iPhone SE?

Žinoma, gali iškilti labai logiškas ir pagrįstas klausimas: kiek geras gali būti telefonas, pagamintas trijų metų senumo modelio pagrindu? Atsakymas: daugiau nei pakankamai geras. iPhone SE netgi nederėtų vadinti pasenusiu. Taip, jo dizainas jau prasilenkia su šiuolaikinėmis išmaniųjų tendencijomis. Visų pirma į akis krenta viršus ir smakras. Tiksliau, pats jų buvimas. Pati Apple jų jau buvo atsisakiusi. Visai kaip ir Namų mygtuko. Galų gale, šiems laikams mažas atrodo ir 4,7 colių įstrižainės ekranas. Tačiau tai tik išorė. Tai, kas vyksta telefono viduje – daug įspūdingiau. Kaip jau minėjome, ten veikia pats naujausias bioninis A13 procesorius, įgalinsiantis vartotojus mėgautis puikiausiomis greičio ir galios savybėmis. Jų pakaks net ir sudėtingiems žaidimams. Dar svarbiau tai, ką tai reiškia ilgalaikėje perspektyvoje. Aukštesnė galia – tai gebėjimas be problemų prisitaikyti prie būsimų iOS versijų. Taigi, nusipirkę iPhone SE galėsite dėl jo būti ramūs kelis artimiausius metus.

Pigus telefonas su iOS

Būtent galimybė palaikyti naujausią iOS versiją ir turėtų tapti didžiausiu šio modelio pliusu. iPhone tokias tvirtas pozicijas rinkoje laiko dėl to sklandaus ir patogaus veikimo, kuriuo taip išsiskiria šie telefonai. Ne veltui milijonai žmonių visame pasaulyje nori ne būtinai geriausio, naujausio ir visokio kitokio –iausio išmaniojo, o būtent tokio, kuris turėtų iOS. Visa kita – ekranas ir jo įstrižainė, vidinės atminties ar RAM dydis, veido atpažinimo ar belaidžio krovimo funkcijos – tėra priedas prie pagrindinio patiekalo. Be to, kaip jau galėjome įsitikinti, bent jau galios savybėmis iPhone SE tikrai galės varžytis su daugeliu brangesnių telefonų. Kameros kokybe, beje, taip pat. Šis modelis turi tik vieną objektyvą, bet tai ta pati technologija, kuri veikia ir iPhone 11 bei 11 Pro. Pati Apple giriasi, kad tai geriausias jutiklis, kokį tik ji kada nors yra sukūrusi. Nuotraukų kokybė tai tik patvirtina. Jeigu galite išgyventi be zoom ar plataus kampo objektyvų, iPhone SE jūsų lūkesčius visiškai pateisins. 

iPhone SE kaina ir konkurencinis potencialas

Jeigu reikėtų išskirti žinomiausią pasaulyje išmaniųjų telefonų prekės ženklą pasaulyje, vargu ar kam kiltų abejonių, kad tokiame konkurse triumfuotų būtent iPhone. Nepaisant to, pardavimais jis vis tiek šiek tiek atsilieka nuo Samsung, o taip pat labai stipriai jaučia didžiųjų Kinijos gamintojų – Huawei bei Xiaomi – konkurenciją. Tačiau tam yra labai logiškas paaiškinimas. Jeigu vadinamųjų flagmanų rinkoje Apple dominuoja, tai štai kitose ji tiesiog iki šiol nelabai turėjo, ką pasiūlyti. O pasaulyje šiuo metu daugiausiai parduodama kaip tik vidutinės klasės telefonų (pavyzdžiui, priklausančių Samsung Galaxy A serijai). Netgi pats populiariausias Apple telefonas (o tuo pačiu ir tarp visų gamintojų) buvo ne flagmanas, o šiek tiek pigesnis iPhone XR. Visgi ir jis savo kaina gerokai lenkė tuos pačius Samsung Galaxy A modelius. Su iPhone SE Apple pagaliau turi šviežią telefoną, galintį konkuruoti šioje kategorijoje.

iPhone SE ir Apple ekosistema

Mažesnė iPhone SE kaina Apple turėtų atnešti ir dar vieną labai svarbią pergalę. Į gamintojo ekosistemą ji pritrauks žmones, kurie galbūt jau senokai svajojo apie iPhone, bet paprasčiausiai negalėjo jo sau leisti. Net ir tai, ką technologijomis labiau besidomintieji laikytų pagrindiniais iPhone SE minusais, daugeliui kaip tik pasirodys esą pliusai. Į 4,7 colių įstrižainę galite reaguoti kaip į per mažą, bet kiti ją vadins kompaktiška. Tas pats galioja ir jo dizaino sprendimams. Namų mygtuko gamintojai seniais atsisakinėja, bet šį jo sugrįžimą daugybę žmonių priims entuziastingai. Kitaip tariant, iPhone SE taps tuo modeliu, kuris padės Apple atrasti mažiau technologiškai entuziastingiems žmonėms. Ar tai reiškia, kad vėliau jie ir pasiliks šioje ekosistemoje? Na, šansų tai tikrai nesumažins.