Išmanieji įrenginiai

Kodėl Google Pixel 5 yra puikus pasirinkimas?

2021-02-17

Flagmanų pasaulyje produkto vystymo strategija atrodo esanti labai paprasta. Įsivertini, kas šiemet veikia, o kas neveikia. Tada grįžti atgal prie braižymo lentos taisyti klaidų ir dar labiau tobulinti stiprybių. Viskas labai logiška. Regis, ir Google veiksmų planas turėjo būti akivaizdus: paimti savąjį Google Pixel 4, ištaisyti kliurkas, padidinti bateriją, įdėti vidun modernesnį procesorių ir pirmyn. Tačiau užuot pasielgusi prognozuojamai, Google ėmė ir padarė staigų posūkį kairėn. Pixel 5 gali atrodyti kaip tikras nesusipratimas. Jo viduje sukasi vidutinės klasės procesorius, dalies technologinių sprendimų, buvusių Pixel 4, čia atsisakyta, kaina taip pat susitraukė. Vargu, ar išmaniųjų telefonų istorijoje esame matę panašų virsmą. Ir vis dėlto, šis mažiau iš tikrųjų pasirodė esąs daugiau. Kodėl Google Pixel 5 yra toks puikus pasirinkimas?

Kodėl Google Pixel 5 yra kitoks?

Kai viešojoje erdvėje pirmą kartą pasirodė žinios (o tiksliau, gandai) apie būsimąjį Google Pixel 5, daugybė technologijų entuziastų ne juokais sutriko. Ar tikrai gali būti taip, kad Google ims ir atsisakys savo flagmano? Ar tai reiškia, kad ji paprasčiausiai pasiduoda ir traukiasi iš telefonų gamintojų rinkos? Sprendimas iš pirmo žvilgsnio atrodė pakankamai sunkiai suprantamas. Tačiau, atidžiau jį panagrinėjus, viskas ima skambėti daug logiškiau. Mes per dažnai pamirštame, kad Google žinios ir talentas vis dėlto telkiasi programinės įrangos srityje. Google Pixel nuo pat pradžių turėjo vienintelę paskirtį – būti savotišku orientyru, kaip idealiu atveju turėtų atrodyti ir veikti Android operacinė sistema, taip pat suteikti kompanijai galimybę kartu su imliausia auditorijos dalimi testuoti naujas funkcijas bei įvairius patobulinimus. Su tokiomis užduotimis šie telefonai kuo puikiausiai susitvarkė, bet Google netruko pastebėti šiokių tokių savo strategijos problemų.

Google Pixel strategijos pasikeitimo priežastys

Didžiausia Google Pixel problema ir būdavo ta, kad kompanija visų pirma gamina programinę įrangą. Ji niekada neturėjo nei per daug patirties, nei gamybinių pajėgumų tinkamai konkuruoti su tokiomis tradicinėmis „kietųjų“ technologijų gamintojomis, kaip Samsung, Huawei, Xiaomi ar Apple. Vis dėlto, apžvalgininkams tai niekada netrukdė Pixel‘ių lyginti su minėtųjų kompanijų flagmanais bei kelti jiems atitinkamų reikalavimų. Vienur jiems sekėsi labai gerai. Pavyzdžiui, Google Pixel kameros nuolat sulaukdavo panegirikų. Tiesa, pati kameros sistema šiuose telefonuose niekada nebuvo kažkuo ypatinga – bene visi nuopelnai tekdavo ją valdančiam algoritmui. Visgi bendras vyraujantis konsensusas – Pixel‘iui kažko trūksta, Pixel‘is neapsisprendžia, kas esąs… Google Pixel 5 tuo ir ypatingas. Jį kurdama, kompanija tarsi išsigrynino, kas esanti, visiškai susikoncentravo į tai, ką daro geriausiai (programinę įrangą) ir pašalino visus blaškančius faktorius (technologines įmantrybes). Rezultatas – pigesnis, paprastesnis, bet ypač sklandžiai veikiantis ir ilgaamžis telefonas.

Tobulai veikianti Google Pixel 5 Android sistema

Sukinėtis užuolankomis nėra reikalo – jeigu norite maksimaliai tobulos Android patirties, Google Pixel 5 yra pats geriausias pasirinkimas. Vos tik ištrauktas iš dėžutės, jis veikia su pačia naujausia Android 11 versija (kai kurių kitų gamintojų telefonų savininkai jos vis dar laukia). Viena vertus, šioje Android versijoje nerasite praktiškai nieko, ko jums nereikia. Kiti gamintojai į savo modelius paprastai prigrūda daugybę neištrinamų programėlių, nelabai naudojamų funkcijų. Lyginant su jais, Google Pixel 5 vartotojo sąsaja labai švari ir neapkrauta. Kita vertus, čia rasite smulkių funkcijų, kurių daugiau nelabai kas siūlo. Visų pirma, telefono algoritmas puikiai mokosi apie savo šeimininko elgesį ir įpročius. Jis atsimena, kokias programėles naudojate dažniausiai ir automatiškai iškelia jas į pirmąsias meniu pozicijas. Be to, čia rasite ir kelis išskirtinius įrankius. Pavyzdžiui, Pixel Tips pasufleruos, kaip iš telefono išspausti dar daugiau. Safety padės pasirūpinti jo saugumu, o Google One suteiks papildomos vietos debesyje.

Išskirtinės Google Pixel 5 kameros savybės

Be abejo, kalbant apie Google Pixel 5 tiesiog neįmanoma dėmesio neskirti jo kamerai. Ant popieriaus ji tarsi ir nesiūlo nieko įspūdingo. Pagrindinėje sistemoje rasite du objektyvus – 12,2 MP pagrindinį ir 16 MP ypač plataus kampo. Asmenukių kamera dar paprastesnė – 8 MP. Tačiau visi stebuklai vyksta užkulisiuose. Google Pixel 5 yra idealus įrodymas, kad pliki skaičiai dar nieko nereiškia. Kameros programėlėje veikia taip gerai išvystytas algoritmas, kad savo fotografijos sugebėjimams šis modelis nelabai turi konkurentų. Dar geresnė dalis ta, kad jums čia praktiškai nereikės žaisti su nustatymais. Juos automatiškai parenka pats algoritmas. Teliks paspausti mygtuką. Užfiksavus kadrą, sistemą dar jį papildomai paredaguoja, išgaudama puikų rezultatą net ir esant pakankamai nepalankioms apšvietimo sąlygoms. Filmavimo gebėjimai ne ką prastesni. Jeigu norite, vaizdo įrašus galite fiksuoti 60 fps formatu, 4K raiška, o vėliau juos peržiūrėti kompaktiškame (6 colių įstrižainės), bet labai detaliame, spalvas puikiai atkuriančiame OLED ekrane su 90 Hz vaizdo atnaujinimo dažniu.

Google Pixel 5 dizainas ir funkcionalumas

Galų gale, telefonams vis labiau įmantrėjant, Google Pixel 5 paprastumas ima atrodyti kaip šviežio oro gūsis. Jo dizainą galima pavadinti utilitaristiniu, t.y. besikoncentruojančiu į funkcionalumą. Jau pats jo dydis patiks pasiilgusiems laikų, kai išmanieji dar nepriminė planšečių. Korpusas lengvas, plonas, ekranas apima visą telefono priekį, o kiekvieną jo kampą be didesnio vargo pasieksite viena ranka. Paviršius pagamintas iš aliuminio ir apgaubtas liesti maloniu, neslystančiu plastiko sluoksniu. Piršto atspaudo jutiklis perkeltas atgal ant telefono nugarėlės ir veikia ypač greitai bei patikimai, tad palengvins ne tik paties telefono sergėjimą, bet ir, pavyzdžiui, naudojimąsi finansinėmis programėlėmis. Pridėkite dar jau aptartą operacinės sistemos funkcionalumą ir gausite telefoną, kuriame nėra praktiškai jokio balasto, ir kuris prisitaiko prie savo šeimininko poreikių. Google Pixel 5 evoliucija nestandartinė, bet, panašu, pasiteisinusi. Tai modelis, sukurtas inovatyvius sprendimus mėgstantiems, tačiau tuo pačiu lengvumą vertinantiems bei nieko įrodyti poreikio nejaučiantiems vartotojams.