Išmanieji įrenginiai

Ko mes norėtume iš Android 12

2021-02-03

Programinė įranga šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose tampa ne ką mažiau svarbi už kietąsias jų technologijas (procesorius, kameras, ekraną ir t. t.). Kai ji veikia sklandžiai ir užtikrintai, pats modelis tarsi pakyla į visai kitą kokybinį lygmenį. Nieko nuostabaus, kad ir naujienas apie operacinės sistemos atnaujinimus sekame su ne ką mažesniu susidomėjimu nei gandus apie būsimų telefonų technines charakteristikas. O atnaujinti ar patobulinti visada bus ką. Android 11 sulaukė puikių įvertinimų dėl savo sklandumo, personalizacijos, privatumo nustatymų, tačiau ir prie jos visada galima prikibti. Iš šiemet pasirodysiančios Android 12 versijos tikrai tikėsimės tam tikrų patobulinimų. Sudėjome pačius svarbiausius į vieną vietą ir pristatome trumpą sąrašą, ko norėtume iš Android 12.

Žaidimų režimas

Savo išmaniuosius telefonus mes vis dažniau ir intensyviau naudojame žaidimams. Šiuolaikiniai procesoriai žaidimų kūrėjams jau suteikia galimybes pakankamai laisvai reikšti savo idėjas, o mums – mėgautis puikia grafika ir kompleksiška žaidimų mechanika. Augančią žaidimų reikšmę pripažįsta ir Google. Geriausias įrodymas – Google Stadia projektas, skirtas žaidimų stream‘inimui internetu. Tiesa, Android dar neužtikrina pačios optimaliausios patirties, mat operacinės sistemos bazinė versija vis dar neturi specialaus žaidimų režimo. Ją turi pridėti patys telefonų gamintojai, tad viskas neveikia taip sklandžiai, kaip galėtų. Žaidimų režimas kažkuo primintų Do Not Disturb: jis blokuotų pranešimus ir tokiu būdu neblaškytų žaidėjo. Tačiau dar svarbiau tai, kad su šiuo režimu paties telefono resursai būtų perskirstomi ir būtų skiriami praktiškai vienai užduočiai – maksimaliai kokybiškam žaidimų atkūrimui.

Slenkančios ekrano kopijos

Ekrano atvaizdo užfiksavimas (paprastai tariant, screenshot‘as) – tai funkcija, be kurios naudojimosi telefonu nelabai ir įsivaizduojame. Padaryti paprastą ekrano nuotrauką labai paprasta. Užtenka paspausti įjungimo ir garso mažinimo mygtukus. Deja, kai kalba pasisuka apie slenkančio ekrano fiksavimą, reikalai staiga tampa gerokai komplikuotesni. Tokios funkcijos bazinėje Android versijoje iki šiol nėra. Tai reiškia, kad mes turime dvi alternatyvas. Pirmoji – iš Google Play parduotuvės parsisiųsti tam skirtą trečiosios šalies programėlę. Antroji – tikėtis, kad jūsų konkretus modelis turi specialiai tam skirtą įrankį. Tiesa, nė vienas iš jų nėra toks patogus ir lengvai naudojamas, kaip norėtųsi. Tiesa, Android 11 jau pamatėme patobulinimų ekrano fiksavimo srityje, tad galime gana pagrįstai tikėtis, kad su Android 12 sulauksime ir permainų slenkančiose ekrano kopijose.

Daugiau audio ir video turinio kontrolės

Dar vienas dalykas, kuriam vis intensyviau naudojame savo išmaniuosius telefonus – tai audio bei video turinio vartojimas. Telefoninis YouTube žiūrėjimas, podcastų klausymas ir netgi serialų ar filmų žiūrėjimas per tokias platformas kaip Go3 jau tapo visiškai įprastu bei kasdienišku veiksmu. Android inžinieriai tai labai puikiai mato ir supranta, kur link juda turinio vartojimo tendencijos. Jeigu telefonų ekranus ir toliau vis dažniau naudosime video turiniui, kitas logiškas operacinės sistemos patobulinimas būtų lengvesnis jo kontroliavimas. Išmanusis – tai daugiafunkcinis prietaisas. Žiūrint serialą mums gali kažkas paskambinti, galime sulaukti el. laiško, ar mus gali išblaškyti naujas pranešimas. Gyvenimą mums tikrai palengvintų kontrolės juostoje esantys greitieji nustatymai, kurie leistų akimirksniu sustabdyti ar paleisti įrašą, pakoreguoti garso lygį ir t. t. Kažko panašaus tikrai turėtume sulaukti. Didysis iššūkis bus neprarasti saiko ir be reikalo neapkrauti ekrano.

Google Discover lango widget‘as

Google Discover langas – labai patogi ir praktiška funkcija. Sau lygių nelabai turintis Google algoritmas čia sudeda visą aktualiausią ir jums įdomiausią informaciją: naujienas, atnaujinimus, orų prognozę ir t. t. Langas formuojamas atsižvelgiant į jūsų paieškos istoriją, buvimo vietą, pomėgius. Galima sakyti, kad tam, jog per daug neatitrūktumėte nuo svarbiausių įvykių, užtenka kelis kartus per dieną įsijungti Google Discover langą. Tačiau ši funkcija galėtų būti dar patogesnė ir praktiškesnė, jeigu gautų ir savo widget‘ą. Jis galėtų visą laiką išlikti jūsų telefono namų ekrane ir, net nepersikėlus į Google Discover langą, rodyti informaciją apie orus, akcijų kursus, jūsų buvimo vietą ir t. t. Spręsti galėtume patys, pagal savo prioritetus. Toks widget‘as tikrai nebūtų revoliucinė naujovė. Gana panašų įrankį jau turi iOS. Tai būtų android‘iška jo versija.

Detalesni kontrolės juostos nustatymai

Dar viena sritis, kurioje Android 12 tikrai galėtų pasitempti – tai kontrolės juostos funkcionalumas. Bene didžiausias Android privalumas yra šios operacinės sistemos lankstumas. Vis dėlto, kontrolės juostai jo šiek tiek trūksta. Pavyzdžiui, čia neįmanoma stumdyti pranešimų iš vienos vietos į kitą, todėl kartais jie pasimeta ar pasimiršta. Šią problemėlę Android inžinieriai galėtų išspręsti pakankamai nesunkiai. Dar viena smulkmena – garsiniai nustatymai. Jie tebėra labai bendri. Tarkime, vartotojo sąsajos garsiniai signalai vienu metu išjungiami visose programėlėse. Kodėl vartotojams nesuteikus dar daugiau galimybių šiuos nustatymus personalizuoti. Puikiai veikiantį pavyzdį mes jau turime. Samsung naudojama Android versija, One UI, turi System Volume jungiklį, su kuriuo gauname gerokai daugiau kontrolės. Panašus funkcionalumas galėtų tapti universalus visiems Android telefonams.