Inovacijos

Ko iPhone galėtų pasimokyti iš Android?

2019 rugsėjo 30

Nereikia net sakyti, kad išmaniųjų telefonų eros pradžioje iPhone buvo nenuginčijamai geriausi rinkoje. Pirmosios Android versijos negalėjo jiems prilygti nei techninėmis savybėmis, nei funkcionalumu, nei patogumu. iPhone savininkai netgi gana šiurkščiai (bet ir gana teisingai) juokdavosi, jog Android renkasi tie, kurie negali įpirkti Apple produkto. Su laiku atotrūkis vis traukėsi, o šiandien Android ne tik nelabai kuo nusileidžia savo pagrindiniam konkurentui, bet ir daugybe aspektų yra jį pranokę. Tiesą sakant, jo savininkai net nelabai supranta, kaip iPhone savininkai gali gyventi su kai kuriais apribojimais. Šįkart atėjo metas aptarti, ką Android daro geriau, ir ko iš šios platformos galėtų pasimokyti Apple inžinieriai.

Rugsėjį po ilgo laukimo buvo pristatytas iPhone 11, šįkart turintis tris variacijas. Trys modeliai – Apple jau labai daug. Jau netgi susiformavo toks ciklas, kai naujas modelis pristatomas kas dvejus metus, o tarp jų – šiek tiek patobulinta paskutiniojo versija. Be to, ir kainos jų išimtinai flagmaniškos. Android gerbėjams visa tai sunku suprasti. Jų pasaulyje pasirinkimo nepalyginamai daugiau. Kiekvienas didelis gamintojas kasmet pristato visiškai naują flagmaną, kurį kiekvienas gali išsirinkti pagal savo skonį. Nelabai besivaikantiems pačių moderniausių funkcijų siūloma ir visas pluoštas vidutinės klasės modelių, o prioritetą racionaliai kainai teikiantiesiems skirta ekonominė klasė. Be to, didieji gamintojai pasižymi vis šiek tiek kitokiu valdymu, dizaino sprendimais, prioritetinėmis funkcijomis ir t.t. Pavyzdžiui, fotografiją labiausiai vertinantieji dažniau renkasi Huawei, galios ieškiantieji – Samsung, optimalios kainos – Xiaomi.

Tokia laisve Android vartotojai gali mėgautis ir ieškodami labai paprastų, bet tuo pačiu ypatingai praktiškų funkcijų. iPhone tebesilaiko įsikibę savo „Lightning“ kabelių, kurie ne tik labai linkę trūkinėti, bet ir paprasčiausiai visiškai nepasižymi universalumu. Neturėdami vadinamojo „dongle’o“, su tokiu laidu toli nenukeliausite. Tuo tarpu Android jau senokai perėjo perėjo USB–C standarto, kurio dėka krovimo laikas gerokai sutrumpėjo, o taip pat niekur nedingo ir galimybė lengvai prisijungti prie kitų prietaisų. Tuo tarpu „Lightning“ jungtis tinka nebent iPhone ar iPad. Jeigu labai norite, tarp gausybės Android modelių surasite ir tokį, kuris vis dar tebeturės seną gerą ausinių lizdą. Apple tapo pirmaisiais jo atsisakiusiais ir telefonų industrija tebejuda šia kryptimi, bet nenorintiems taip greitai atsisveikinti su praeitimi Android dar siūlo alternatyvų.

iPhone giriamas dėl išdirbtos operacinės sistemos ir to, kaip ji dera su „kietąja“ telefono dalimi. Tačiau tas išdirbimas dažnam Android vartotojui atrodo tiesiog be reikalo ribojantis. Pavyzdžiui, mes visi norime, kad dažniausiai koreguojami nustatymai (garsas, apšvietimas, wi–fi ir mobilieji duomenys, hotspot ir t.t.) būtų pasiekiami kuo lengviau. Android sistemoje taip ir yra. Užtenka tiesiog paslinkti viršutinę juostą žemyn ir galite juos kontroliuoti vienu paspaudimu. Dar daugiau. Į šį skyrelį lengvai susidėsite būtent tuos nustatymus, kurie patraukliausi jums asmeniškai. iPhone šios patogios funkcijos neturi. Taip, jūs galite patekti į vadinamąjį „Control Center“ ir į jį susidėti šiek tiek shortcut’ų, leidžiančių patogiau pasiekti garso ar apšvietimo nustatymus. Tačiau jame niekaip neįdiegsite mygtukų, su kuriais įjungsite ir išjungsite wi–fi ar Bluetooth. Norėdami tai padaryti, turėte keliauti į pagrindinę „Nustatymų“ aplikaciją. Vargas…

Taip, iPhone vartotojo sąsajos dizainas labai gražus. Tačiau tuo pačiu jis ir labai standartizuotas. Net ir labai norėdami, jo koreguoti beveik negalėsite. Tuo tarpu su savo Android galima daryti praktiškai bet ką. Taip, kiekvienas telefonas į jūsų rankas pateks su standartiniu pradiniu ekranu, bet tai dar visiškai nereiškia, kad su juo ir turite pasilikti. Google Play parduotuvė yra pilna vadinamųjų Launcher’ių, kuriuos instaliavus Android vartotojo sąsaja atrodo visiškai kitaip. Pavyzdžiui, daug dirbate su įvairiais Microsoft produktais? Galite įsirašyti Microsoft Launcher ir daryti tai dar patogiau. Norite kuo daugiau laisvės, keičiant vartotojo sąsajos išvaizdą? Tam puikiai tiks Nova Launcher. Tiesą sakant, egzistuoja net ir galimybė savąjį Android paversti iPhone klonu. O kur dar galimybė be jokių apribojimų perkeldinėti bei slėpti aplikacijas, arba pagrindiniame ekrane pridėti vadinamųjų Widget’ų, su kuriais mėgstamiausios aplikacijos dar lengviau pasiekiamos.

Ko gero, visuose ankstesniuose punktuose jau pastebėjote tą patį pasikartojantį motyvą – Android tiesiog suteikia nepalyginamai daugiau galimybių keisti, rinktis, pritaikyti ir t.t. Vartotojui ši operacinė sistema tiesiog duoda kontrolės pojūtį. Tai atsispindi ir, galima sakyti, smulkmenose, prie kurių Android vartotojai ypatingai greitai pripranta. Nesunkiai išvardinsime kelias tokias. Android turi mygtuką „Atgal“, kurio „iPhone“ niekada neturėjo. Jų „Home“ mygtukas taip tiesiog neveikia. Su Android daug paprasčiau ir tvarkyti visus gautus pranešimus. Jeigu iPhone reikalauja jas trinti po vieną, tai jo konkurentuose tą patį padarysite vienu paspaudimu. Su Android galite ir savotiškai „išskaidyti“ nustatymus. Pavyzdžiui, parinkti skirtingą garso lygį skambučiams, medijoms ir žadintuvui. iPhone jis visur toks pats. Šį sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti. Taigi, jeigu mėgstate, kad prietaisai prisitaikytų prie jūsų įpročių, Android jums visada išliks favoritu.