Inovacijos

Ko iOS galėtų pasimokyti iš Android?

2019 rugsėjo 30

Nereikia net sakyti, kad išmaniųjų telefonų eros pradžioje iPhone buvo nenuginčijamai geriausi rinkoje. Pirmosios Android versijos savo funkcionalumu ir patogumu tiesiog negalėjo lygintis su iOS. Visgi su laiku atotrūkis vis mažėjo. Šiandien operacinės sistemos pasirinkimas – jau labiau skonio reikalas. Galima netgi sakyti, kad Android ekosistemoje esama dalykų, iš kurių Apple galėtų ir pasimokyti ar bent jau pasisemti įkvėpimo.

Rugsėjį po ilgo laukimo buvo pristatytas iPhone 11, šįkart turintis tris variacijas. Trys modeliai – Apple jau labai daug. Jau netgi susiformavo toks ciklas, kai naujas modelis pristatomas kas dvejus metus, o tarp jų – šiek tiek patobulinta paskutiniojo versija. Be to, ir kainos jų išimtinai flagmaniškos. Android pasaulyje pasirinkimo gerokai daugiau. Čia paprasčiausiai yra daugiau gamintojų. Kiekvienas iš jų kasmet pristato visiškai naują flagmaną, kurį kiekvienas gali išsirinkti pagal savo skonį. Nelabai besivaikantiems pačių moderniausių funkcijų siūloma ir visas pluoštas vidutinės klasės modelių, o prioritetą racionaliai kainai teikiantiesiems skirta ekonominė klasė. Be to, didieji gamintojai pasižymi vis šiek tiek kitokiu valdymu, dizaino sprendimais, prioritetinėmis funkcijomis ir t.t. Pavyzdžiui, fotografiją labiausiai vertinantieji dažniau renkasi Huawei, galios ieškiantieji – Samsung, optimalios kainos – Xiaomi.

Android vartotojai daugiau pasirinkimų turi ieškodami ne tik pačių prietaisų, bet ir juose esančio funkcionalumo. Apple prietaisai dažnai tebenaudoja jungtis, kurios tinka tik kitiems šios ekosistemos modeliams. Jeigu naudojatės tik šio gamintojo prietaisais, problemų nepatirsite, bet be vadinamojo „dongle’o“, vis tiek greičiausia susidursite su kliūtimis. Android naudoja universalesnį USB–C standartą, kurio dėka lengva prisijungti prie kitų prietaisų.. Jeigu labai norite, tarp gausybės Android modelių surasite ir tokį, kuris vis dar tebeturės seną gerą ausinių lizdą. Apple tapo pirmaisiais jo atsisakiusiais ir telefonų industrija tebejuda šia kryptimi, bet nenorintiems taip greitai atsisveikinti su praeitimi Android dar siūlo alternatyvų.

iOS vis dar nepralenkiama savo sklandžiu veikimu ir tuo, kaip ji dera su „kietąja“ telefono dalimi. Tačiau tas išdirbimas pripratusiam prie Android vartotojui kaip tik gali pasirodyti ribojantis. Pavyzdžiui, mes visi norime, kad dažniausiai koreguojami nustatymai (garsas, apšvietimas, wi–fi ir mobilieji duomenys, hotspot ir t.t.) būtų pasiekiami kuo lengviau. Android sistemoje taip ir yra. Užtenka paslinkti viršutinę juostą žemyn ir galite juos kontroliuoti vienu paspaudimu. Dar daugiau. Į šį skyrelį lengvai susidėsite būtent tuos nustatymus, kurie patraukliausi jums asmeniškai. iOS ši funkcija labiau ribota. Taip, jūs galite patekti į vadinamąjį „Control Center“ ir į jį susidėti šiek tiek shortcut’ų, leidžiančių patogiau pasiekti garso ar apšvietimo nustatymus. Tačiau jame niekaip neįdiegsite mygtukų, su kuriais įjungsite ir išjungsite wi–fi ar Bluetooth.

iOS vartotojo sąsajos dizainas labai gražus, bet tuo pačiu ir labai standartizuotas. Android vartotojai su savuoju gali daryti praktiškai bet ką. Taip, kiekvienas telefonas į jūsų rankas pateks su standartiniu pradiniu ekranu, bet tai dar visiškai nereiškia, kad su juo ir turite pasilikti. Google Play parduotuvė yra pilna vadinamųjų Launcher’ių, kuriuos instaliavus Android vartotojo sąsaja atrodo visiškai kitaip. Pavyzdžiui, daug dirbate su įvairiais Microsoft produktais? Galite įsirašyti Microsoft Launcher ir daryti tai dar patogiau. Norite kuo daugiau laisvės, keičiant vartotojo sąsajos išvaizdą? Tam puikiai tiks Nova Launcher. Tiesą sakant, egzistuoja net ir galimybė savąjį Android paversti iOS klonu. O kur dar galimybė be jokių apribojimų perkeldinėti bei slėpti aplikacijas, arba pagrindiniame ekrane pridėti vadinamųjų Widget’ų, su kuriais mėgstamiausios aplikacijos dar lengviau pasiekiamos.

Ko gero, visuose ankstesniuose punktuose jau pastebėjote tą patį pasikartojantį motyvą – Android suteikia daugiau galimybių keisti, rinktis, pritaikyti ir t.t. Tai atsispindi ir, galima sakyti, smulkmenose, prie kurių Android vartotojai ypatingai greitai pripranta. Android turi mygtuką „Atgal“, kurio iOS niekada neturėjo. Su Android šiek tiek paprasčiau ir tvarkyti gautus pranešimus, visus juos ištrinant vienu paspaudimu. Su Android galite ir savotiškai „išskaidyti“ nustatymus. Pavyzdžiui, parinkti skirtingą garso lygį skambučiams, medijoms ir žadintuvui. Šį sąrašą būtų galima tęsti. Mėgstantiems žaisti su nustatymais ir maksimaliai personalizuoti naudojimosi telefonu patirtį, Android ekosistema suteiks tokią galimybę.