Inovacijos

Ko Android galėtų pasimokyti iš iOS?

2019-09-26

Jeigu netikite, kad žmogus yra karinga rūšis, galite labai lengvai tuo įsitikinti. Mes labai mėgstame jungtis į grupes, kurias vienija bendras vardiklis, ir visomis išgalėmis ginti šią savo tapatybę. XXI amžiuje grupuotis netgi pradėjome pagal tai, kokioms technologijoms teikiame pirmenybę. Canon ar Nikkon? Play Station ar Xbox? iPhone ar Android? Pastarasis ginčas pasižymi ypatingu aršumu. Patys radikaliausieji netgi pasakytų, kad sprendimas rinktis vieną arba kitą labai daug pasako apie žmogaus intelektą ir skonį. Tačiau ar mums tikrai būtina taip susipriešinti? Juk iPhone ir Android turi nepalyginamai daugiau panašumų. Skiriasi tik detalės. Vienas geriau išpildo Apple, kitas – Samsung ar Pixel. Taigi ką, objektyviai žiūrint, geriau daro iPhone?

Ko gero, ryškiausias iPhone pranašumas, lyginant su Android, yra sklandesnis jo veikimas. Šių telefonų vartotojai paprasčiausiai patiria mažiau nesklandumų, strigimų, erzinančios delsos ir pan. Šio skirtumo priežastys labai paprastos. Kaip žinia, Apple kuria ir pačius telefonus ir jų operacinę sistemą, o be to dar ir griežtai kontroliuoja visą App Store turinį. Kai viskas sutelkta vienose rankose, lengviau užtikrinti ir darnų telefonų veikimą. Android pasaulis visada buvo daug demokratiškesnis. Pati Google kuria tik operacinę sistemą ir dalį aplikacijų. Telefonų gamintojai – pačius aparatus ir likusią programinės įrangos dalį. Patekimas į Google Play irgi daug lengvesnis nei į App Store. Ar tada verta labai stebėtis, kad kartais po kokio nors atsinaujinimo kažkuri aplikacija tiesiog atsisako siųsti pranešimus? iPhone savininkai apie tokius nesklandumus gal net nėra girdėję. Taip, tobulėdama Android veikia vis sklandžiau, bet nuo savo konkurento tebeatsilieka.

Visos operacinės sistemos lygios, bet kai kurios lygesnės. Android savininkai gal ir nenorės to pripažinti, bet App Store tebėra ta platforma, kurioje debiutuoja pačios geriausios ir reikšmingiausios aplikacijos. Vėlgi, tokia situacija susiklostė dėl ilgalaikio Apple įdirbio bei gana griežtos kokybės kontrolės. Google Play aplikacijų atrankos kriterijai laisvesni, viskas čia veikia Netflix principu. Nutinka ir taip, kad aplikacija, kuri puikiai veikia Huawei, su Samsung nelabai draugauja. Dar vienas svarbus aspektas – pati operacinė sistema, o tiksliau jos atnaujinimai. iPhone vartotojai juos  gali patogiai įsidiegti tą pačią dieną, kai tik jie pasirodo. Android pasaulyje viskas gerokai komplikuočiau. Telefonų gamintojai neretai nerodo didelio entuziazmo atnaujinti savo programinę įrangą ir paruošti ją naujausiai operacinės sistemos versijai. Jeigu pats vartotojas aktyviai neieškos atnaujinimų, su pasenusia Android jis gali vaikščioti ir ne vienus metus.

Žmonės, kurie turi Mac nešiojamą kompiuterį ir Android telefoną, arba iPhone ir Windows kompiuterį, labai puikiai žino, kad persikelti kažką iš vieno į kitą yra tikras vargas. Šie prietaisai tiesiog atsisako draugauti tarpusavyje. Visai kita istorija, jeigu naudojate išimtinai Apple įrangą. Tokios patirties neturintieji būtų tiesiog sužavėti to, kaip natūraliai Macbook, iPad, iPhone ir Apple Watch susijungia į vientisą ir intuityviai valdomą ekosistemą. Pavyzdžiui, Continuity funkcija leidžia iš savo kompiuterio rašyti ir siųsti žinutes ar netgi skambinti. AirDrop programa padeda labai paprastai perkelti dokumentus iš vieno prietaiso į kitą, o iCloud pasirūpina jų saugumu. Palyginimui, Android net nelabai turi savo atitikmens kompiuterių pasaulyje ir dažniausiai draugauja su Windows, kurie vėlgi egzistuoja atskirų gamintojų gaminamuose įrenginiuose. Kitaip tariant, vientisa ekosistema net nekvepia.

Šiemet pristatinėdama iPhone 11 Pro, Apple žengė savotišką žingsnį atgal. Daugybę metų visi telefonų gamintojai laikėsi vienos tendencijos – stengtis, kad jų modeliai būtų vis plonesni ir lengvesni. Tačiau štai iPhone 11 Pro pasuko priešinga kryptimi. Naujieji modeliai yra storesni ir sunkesni nei pirmtakai. Trumpai tariant, Apple tapo pirmaisiais, išdrįsusiais nesilaikyti bebaigiančių nusistovėti nerašytų taisyklių ir fiziškai padidinusiais bateriją. Rezultatai akivaizdūs. Gamintojas žada, kad šis žingsnis telefono veikimo laiką prailgins 4-5 valandomis. Atrodytų, tai nėra labai jau ypatinga inovacija, bet Android telefonų gamintojai tokio sprendimo priimti neišdrįso. Tiesą sakant, baterijų gyvenimo trukmės ilginimo, ko gero, nei vienas iš jų nelaiko prioritetu. Tiesa, Apple žengus pirmąjį žingsnį, kitais metais, turbūt, galime laukti ir daugiau „sunkesnių“ telefonų.

Telefono ir jame esančių duomenų saugumas – vis aktualėjanti problema. Nenuostabu, į šiuos prietaisus persikelia vis daugiau kasdienio gyvenimo funkcijų – prie skambinimo ar socialinių tinklų tikrinimo jau prisidėjo atsiskaitymai, mokesčiai ir t.t. Su prieš pora metų pasirodžiusiu iPhone X jau buvo nustatytas veido atpažinimo kokybės standartas, iki šiol Android rinkoje neturėjęs analogų. Su iPhone 11 žengtas dar vienas žingsnis pirmyn – žadama, kad technologija pagreitėjo maždaug trečdaliu. Taip, veido atpažinimo sprendimus turi ir OnePlus 7 Pro ar Samsung Galaxy Note 10, bet nei galimybėmis, nei funkcionalumu su iPhone jie dar negali lygintis. Taip, Android turi savo pirštų atspaudų skaitytuvus, bet Face ID yra nenuginčijamai patogesnė alternatyva. Google Pixel pamažu vejasi iPhone, bet pastarasis vis dar ženkliai išsiveržęs į priekį.