Patarimai

Klaidos, kurių reikėtų vengti naudojantis Spotify

2022-09-29

Trumpai:

  • Spotify suteikia galimybę kartu su draugais kurti grojaraščius. Ši funkcija itin pravers ruošiantis vakarėliui ar ilgai kelionei automobiliu.
  • Skiltyje Made for You rasite du personalizuotų grojaraščių tipus: Your Daily Mix ir Discover Weekly. Tai puikus įrankis naujos muzikos paieškoms.
  • Jeigu netyčia ištrynėte patikusį grojaraštį, nesigraužkite. Jį labai lengvai atgausite užsukę į Spotify interneto svetainę.
  • Pasidalinti su draugu galima ne tik daina ar tinklalaide, bet net ir konkrečiu jos momentu. Tereikia prie nuorodos pridėti kelis simbolius.
  • Automatiniuose Spotify nustatymuose paprastai būna parinkta žemesnė, nei galėtų būti, garso kokybė. Šiuos nustatymus nesunkiai pakeisite programėlėje.

Spotify jau seniai tapo sunkiai pakeičiamu įrankiu milijonams žmonių visame pasaulyje. Skaičiuojama, kad vien Premium paskyrą turinčiųjų yra apie 188 mln. Toks augimas nulemtas ir fakto, kad Spotify strategija yra tapti ne tik muzikai, bet ir visam audioturiniui skirta platforma. Tad programėlės ištrinti neplanuoja nei muzikos, nei tinklalaidžių fanai (tik klausimas, kada bus žengta ir į audioknygų rinką). Tačiau taip jau būna, kad net ir apie intensyviausiai naudojamus įrankius žinome ne viską. Spotify – ne išimtis. Statistinis vartotojas čia daro visą pluoštą klaidų, kurios iš tikrųjų apriboja programėlės funkcionalumą. Nustojus jas daryti, Spotify naudotis bus dar paprasčiau, o platformoje atrasite dar daugiau turinio.

Nesinaudojate bendrais Spotify grojaraščiais

Spotify bendri grojaraščiaiBendri Spotify grojaraščiai yra viena smagiausių platformos funkcijų. Čia tarsi susijungia du dalykai: šiuolaikinė galimybė be jokio vargo dalintis mėgstama muzika ir nostalgiją keliantis laikmetis, kai su draugais dar keisdavomės mixtape’ais. Bendras grojaraštis (Collaborative playlist) veikia labai paprastai: programėlėje atidarykite savo biblioteką (Your Library) ir pasirinkite grojaraščių skyrelį. Spustelėkite pliuso ikoną ir suteikite naujam grojaraščiui vardą. Kai tai padarysite, ekrane matysite ir specialią ikonėlę, kurią spustelėję pridėsite bendrakūrėjus. Viskas. Dabar visi, turintys prisijungimo galimybę, galės į grojaraštį pridėti mėgstamas dainas. Ši paprasta funkcija ypač tinka vakarėliams arba ilgoms kelionėms automobiliu bei padeda išvengti pykčių, kylančių dėl to, kad vėl muziką kažkas parinko diktatorystės principu.

Nesiklausote personalizuotų Spotify grojaraščių

Spotify personalizuoti grojaraščiaiSpotify yra daug muzikos. Labai daug muzikos. Tiesą sakant, platformoje iš viso esama apie 80 mln. dainų. Visoms joms perklausyti neužtektų ir kelių gyvenimų. Maža to, jų sąrašas dargi ir nuolatos pildomas. Surasti visoje šioje gausoje kažką naujo ir artimo gali būti labai sunku. Gali netgi apimti neviltis, paskatinsianti tiesiog klausyti to, kas jau puikiai žinoma ir miela. Tačiau Spotify jums siūlo alternatyvą. Pati platforma reguliariai siūlo grojaraščius, sudaromus atsižvelgiant į jūsų muzikinį skonį. Jie būna dviejų tipų. Pirmiausia, kasdieniai Daily Mix. Juos rasite programėlėje spustelėję paieškos ikoną ir pasirinkę langelį Made for You. Naujame puslapyje slinkite žemyn, kol surasite skiltį Your Daily Mixes. Čia kasdien siūlomos bent kelios jų versijos, šiek tiek besiskiriančios stilistika. Teliks pasirinkti labiausiai suintrigavusį. Tame pačiame puslapyje rasite ir skiltį Discover New Music bei grojaraštį Discover Weekly. Jis atnaujinamas kas savaitę. Algoritmas jį sudėlioja reaguodamas į jūsų klausymo įpročius. Jame rasite tiek senesnės (bet jums dar negirdėtos), tiek visiškai naujos muzikos.

Nežinote, kaip atgauti ištrintus grojaraščius

Ištrintų Spotify grojaraščių atgavimasDiscover Weekly atnaujinamas kiekvieną pirmadienį. Ankstesnę grojaraščio versiją sistema, deja, ištrina. Dažnam muzikos fanui labai norisi kaip nors apeiti šią problemą. Ypač jeigu grojaraštis pasitaiko itin geras. Čia esama poros sprendimų. Pirmasis – tiesiog pasižymėti patinkančias dainas. Paspaudus širdelės ikoną, jos atsidurs mėgstamų dainų sąraše, iš kurio jas galėsite persikelti į bet kurį kitą grojaraštį. Kitas sprendimas – trečiųjų šalių įrankiai. Jeigu konkrečiau, Rediscover. Susiekite jį su savo paskyra ir jis automatiškai kurs jums Discover Weekly archyvą. Jį rasite šalia naujausio savaitinio grojaraščio. Beje, kartais kokį nors grojaraštį per klaidą ištriname. Spotify komanda yra pagalvojusi ir apie tai. Kiekvienas nelaimėlis dar saugomas 90 dienų. Jų sąrašą rasite prisijungę prie Spotify svetainės ir tada spustelėję Recover Playlists. Teliks išsirinkti reikiamą, paspausti mygtuką, ir jis atsidurs ten, kur buvęs.

Neprotingai dalinatės dainomis

Spotify dalinimasis dainomisSpotify nėra vien tik muzikos klausymosi platforma. Ji turi ir šiek tiek socialinių tinklų bruožų. Programėlėje net galime matyti, ko klauso mūsų draugai. Sistema rekomenduoja kažką remdamasi jų klausymosi įpročiais. Tačiau juk nutinka ir taip, kad patys kaip tik nenorime, kad draugai žinotų apie tam tikrus mūsų paklydimus. Juk visi turime savo guilty pleasures. Galų gale, nuo to juk priklauso ir mūsų rekomendacijos. Kartais jų tiesiog nesinori iškreipti. Gera naujiena ta, kad Spotify leidžia muzikos klausytis privačiai. Tiesa, veikia ši funkcija tik kompiuterio programėlėje: spustelėkite savo vardą ir išsiskleidusiame meniu pasirinkite Private Session. O išmokus NEsidalinti, verta prisiminti ir kaip dalintis. Ar žinojote, kad draugui nusiųsti galite ne visą dainą, o tiesiog jos ištrauką? Viskas labai paprasta. Dalindamiesi daina, nukopijuokite URL. Įklijavę kodą, prie jo dar pridėkite kombinaciją: #timex:y. X čia reiškia minutę, o Y sekundę. Tai itin paranku, jeigu dalinatės tinklalaide – draugą tokiu būdu nukreipsite tiesiai į svarbiausią laidos fragmentą.

Nenustatote geriausios garso kokybės

Spotify garso kokybėKai tik Spotify pradėjo veiklą, o stream’inimo paslauga dar buvo ankstyvosiose vystymosi stadijose, platformai labai dažnai žerta kritika dėl garso kokybės. Esą tokiu būdu klausydamasis muzikos negali girdėti daugelio instrumentų, o skambesys yra nešvarus. Nepalyginsi su kompaktiniais diskais ar tuo labiau vinilais! Tačiau šis priekaištas jau nebeatitinka realybės. Taip, Spotify vis dar neveikia Hi-Fi režimu, bet tai labai nišinis produktas. Visgi pasilikti prie automatinių nustatymų, ko gero, irgi nereikėtų. Kai jie veikia, pati sistema parenka, kokia raiška groti, priklausomai nuo interneto greičio, prietaiso baterijos lygio ir panašių dalykų. Vietoj to geriau tiesiog rankiniu būdu pasirinkite itin aukštą kokybę. Programėlėje spauskite krumpliaračio ikoną ir meniu slinkite iki pasieksite skyrelį Audio Quality, o tada pasirinkite Very High. Veikdamas aukšta kokybe, Spotify sunaudos šiek tiek daugiau mobiliųjų duomenų, bet jeigu turite daug ar netgi neribotai gigabaitų, problemos tikrai nepajusite. Na ir žinoma, nepamirškite gerų ausinių, kad iš tikrųjų galėtumėte patirti aukštos raiškos privalumus.