Išmanieji įrenginiai

Keičiate iPhone į Android? Kaip tai padaryti sklandžiai?

2019-10-18
Seno iPhone pakeitimas į naują Android gali sukelti daugiau streso nei iš pradžių manėte. Šios dvi telefonų rūšys paprasčiausiai turi tam tikrų skirtumų, prie kurių reikia priprasti. Dažniausiai tam tiesiog užtenka pakankamai laiko ir praktikos. Tačiau kai kurie tokio perėjimo aspektai tikrai yra perdėtai ir bereikalingai komplikuoti. Kaip žinia, Apple su kitais telefonų ar kompiuterių gamintojais nelabai bendrauja, tad sukauptų duomenų perkėlimas iš iPhone – daug sunkesnis procesas nei galėtų ir turėtų būti. Vis dėlto, žinant kelis svarbius patarimus, ir su šia užduotimi susitvarkysite. Galite nebijoti, kontaktai, muzika ir nuotraukos tikrai niekur nedings.

Tik nesakykite to prisiekusiems iPhone gerbėjams, bet… Šie telefonai pastaraisiais metais šiek tiek stagnuoja. Ypatingai operacinės sistemos srityje. Žinoma, tai vis dar puikūs telefonai, bet daugumą drąsių, keistų, lanksčių idėjų diegia Android gamintojai. Nieko keisto, kad į šią ekosistemą migruojama vis dažniau. Jeigu ir jūs tam pasiryžote, prieš pirkdami patį telefoną dar atlikite kelis veiksmus. Visų pirma, įsitikinkite, kad turite asmeninę Google paskyrą (daug kam tai gali pasirodyti keista, bet Apple ekosistemoje visiškai panirę žmonės kartais jos iš tikrųjų neturi). Be jos tikrai neišnaudosite viso Android potencialo. Aktyvuojant naująjį savo telefoną, Google paskyra atliks tą pačią funkciją, kaip ir jūsų dabar turimas Apple ID. Galų gale, pasiruoškite ir morališkai. Informacijos perkėlimas šiek tiek užtruks. Greičiausiai susitvarkysite su senuoju ir naujuoju telefonu atsisėdę priešais kompiuterį ir giliai įkvėpę.

Jeigu jūs jau dabar naudojatės Gmail paslaugomis, išsaugoti savo kontaktus bus labai paprasta. Tiesiog savo senajame iPhone patikrinkite ar telefonas ir Gmail paskyra sinchronizuoti. Prisijungę prie naujojo telefono, jame iš karto matysite ir senuosius kontaktus. Jeigu naudojatės Yahoo ar kita el. pašto paslauga, juos teks perkelti iš internetiniame puslapyje esančio sąrašo. Jį rasite paskyros nustatymų skiltyje. Šiek tiek kebliau, jeigu naudojatės iCloud. Daugybė iPhone vartotojų būtent čia turi savo el.pašto ir kalendorių paskyras. Deja, jas sinchronizuoti su Android – tikras vargas. Lengviausia tai padaryti bus parsisiuntus SmoothSync aplikacijas. Jos bus ypač naudingos, jeigu tebenaudojate Mac kompiuterį ar/ir iPad’ą, mat automatiškai sinchronizuoja telefoną su šiais prietaisas. Jeigu šeimoje ar darbe naudojatės bendru iCloud kalendoriumi, SmoothSync aplikacijos padės sutaupyti daug nervų.

Muzikos perkėlimas iš iPhone į Android yra labai paprastas. Juk gyvename stream’inimo eroje, kurioje muzikos failų praktiškai niekas nebesisiunčia. Abejonių gali kilti nebent dėl to, kad naudojate Apple Music ir prie Spotify pereiti visai nenorite. Galite nesijaudinti, to daryti jums ir neprireiks. Nors pirmosios aplikacijos versijos ir veikė smarkiai atsikalbinėdamos, Apple Music jau kokybiškai veikia ir su Android – ją rasite Google Play. Šiek tiek kebliau, jeigu savo Mac’e turite muzikinių  ar kitokių failų, kuriuos norėtųsi turėti savo telefone. Android ir Mac, deja, nelabai draugauja ir įprastu USB laidu jų nelabai sujungsi. Visgi šią problemą paprastai išspręsite parsisiųsdami ir instaliuodami kompiuteryje Android File Transfer paketą. Jo dėka failus perkelsite be jokio vargo.

Ką jau ką, bet su iPhone padarytas nuotraukas tikrai norisi išsaugoti. Šią problemą išspręsite labai paprastai, mat Apple ekosistema veikia taip, kad padaryti kadrai atsiduria ir iCloud’e. Jums teliks juos iš ten pasiimti. Tiesiog prisijunkite prie debesies iš savo Mac ar Windows kompiuterio ir perkelkite jas arba tiesiai į savo telefoną (jau turite susiinstaliavę Android File Transfer paketą), arba, pavyzdžiui, į Google Drive, kuris Android ekosistemoje de facto atitinka iCloud paslaugą. Verta turėti omenyje, kad, skirtingai nei iPhone ir iOS atveju, Android nėra taip gerai integruota su pačiu telefonu, todėl Google savaime neišsaugos padarytų nuotraukų. Jums reikės patiems parsisiųsti debesijos sprendimą. Tam puikiai tiks Google Photos arba, pvz., Dropbox, turintis specialią Camera Upload funkciją.

Ko gero, pats reikšmingiausias pasikeitimas, prie kurio turi prisitaikyti nuo iPhone prie Android perėję vartotojai – tai, regis, beribės personalizacijos galimybės. Žaisdamas su jo išvaizda ir aplikacijomis gali praleisti valandų valandas. iPhone viskas daug paprasčiau – daugelio dalykų čia ir norėdamas nepakeisi. Tokios galimybės – ir džiaugsmas, ir vargas. Jums teks susitaikyti su tuo, kad daugelį aplikacijų reikės parsisiųsti iš naujo. Priimkite tai kaip galimybę savo telefoną susikurti praktiškai iš naujo. Pavyzdžiui, išbandykite vieną iš „Launcher’ių“, iš esmės pakeičiančių vartotojo sąsajos išvaizdą (jeigu jaučiate nostalgiją iOS, ją irgi galite simuliuoti su tam skirtu „Launcher’iu“). Beje, tik nepamirškite, kad, prieš visam laikui išjungiant savo iPhone, reikėtų deaktyvuoti ir iMessage paslaugą, mat priešingu atveju susidursite su problemomis laukiant ir nesulaukiant trumpųjų žinučių.