Įrenginių apžvalgos

Kas yra Apple ekosistema ir kuo ji naudinga?

2020-08-04

Paklausti, kodėl naudojasi iPhone, žmonės dažnai mini, kad tai geriausias, patikimas, technologiškai pirmaujantis, diktuojantis dizaino madas telefonas. Ir yra dar vienas žodis, kurį labai dažnai išgirsime minint iPhone entuziastus – ekosistema. Tiksliau, Apple ekosistema. 

Ekologijoje ekosistema vadinama funkcinė gyvųjų ir negyvųjų aplinkos elementų, kuriuos jungia tarpusavio ryšiai, medžiagų apykaitos bei energijos pasikeitimo procesai, sistema. Technologijų pasaulyje – tai skirtingus prietaisus apjungianti sistema, kuri leidžia jiems dalintis informacija bei papildyti vienas kito funkcijas taip padidinant efektyvumą ir praturtinant vartotojo patirtį. Kaip tai veikia Apple visatoje?

iPhone – Apple ekosistemos pagrindas

Populiariausias ir visiškai suprantamas žingsnis – pirmiausia įsigyti kažkurį iš Apple išmaniųjų telefonų. Šiandien mano rankose iPhone 11. Patogus, galingas, puikiai subalansuotas, toks mažas, bet galintis savyje sutalpinti visą mūsų gyvenimą. Be to, šis iPhone yra atsparus vandeniui ir dulkėms, turi plataus kampo kamerą su dirbtiniu intelektu, itin kokybišką muziką dovanojantį aukščiausių specifikacijų garsiakalbį ir, aišku, nepralenkiamą Bionic A13 procesorių.

Kaip Mac kompiuteriai veikia Apple ekosistemoje?

Susipažinus su telefonu ir neradus jam priekaištų, visiškai logiškas žingsnis yra įsigyti kitą patikusio prekės ženklo įrenginį – nešiojamąjį kompiuterį. Štai dabar ir prasideda romantika. Susiporavę Macbook Air 13 su iPhone 11 aiškiai parodo, kad kartu gali daugiau, nei dirbdami po vieną. 

Paprasčiausia – naudojantis iMessage, į žinutes gautas telefone, galima atsakyti iš kompiuterio. iCloud drive taip pat sujungtas. Taigi, failai esantys telefone, bus ir kompiuteryje, o duomenys, esantys kompiuteryje – pasiekiami ir telefone. Airdrop programėlė – tiesiausias tiltas, jungiantis telefoną ir kompiuterį. Navigacija tarp šių įrenginių su Airdrop’u tampa itin paprasta ir greita. Bet kurią akimirką galima parsisiųsti nufilmuotą ar nufotografuotą medžiagą į kompiuterį ir būti užtikrintais, kad svarbiausi dalykai niekur nedings net pradaigojus telefoną. 

Džiugiausia, kad nėra jokių duomenų limitų – siunti, kiek širdis geidžia. Ir nuotraukų kokybė praktiškai nepasikeičia – tik 4K raiškos video kokybė šiek tiek krenta. Facetime video skambučiai galimi tiek kompiuteryje, tiek telefone. Su šia, vėlgi tik Apple visatoje egzistuojančia programėle, esi pasiekiamas visur. Vienintelė sąlyga – mėginantis susisiekti taip pat privalo naudoti Apple įrenginį. Ekosistema praktikoje, ar ne? Ta pati ekosistema automatiškai užtikrina, kad pradėję naršyti viename įrenginyje, galite pabaigti kitame.

iPad ir Apple ekosistema

Nė nereikia aiškinti – su „iPadu“ ekosistema veikia identiškai, kaip ir su kompiuteriu. Todėl jis – puikus pakaitalas MacBook’ui, kai norisi keliauti su lengvesne kuprine. Planšetinis kompiuteris tiesiog ideali priemonė naršymui internete ir video turinio „vartojimui“. 

Pavyzdžiui, ar žinojote, kad sujungus MacBook su iPad, galima sujungti ir jų ekranus? Kitaip tariant, vietoje vieno kompiuterio ekrano turėti du? Labai patogu, kai reikia vienu metu dirbti su daugybe atvertų langų. Galima matyti daugiau ir neišlaidauti antram monitoriui. Ir čia Apple ekosistemos privalumai nesibaigia.

Platesnės Apple Watch galimybės

Jau pajutote „Apple“ ekosistemos skonį, trys įrenginiai pasirodė puikiai. Atėjo metas ir laiką skaičiuoti išmaniai su Apple Watch!

Šis laikrodis – toks mažasis pilkasis kardinolas, galintis daugiau nei atrodo. Žinutės, skambučiai, treniruotės, muzika, naujienos, sveikata – viskas telpa į šį mažylį.  Tikriausiai net sakyti nereikia, kad laikrodis idealiai sinchronizuojasi su visais turimais Apple produktais.

Visos treniruotės metu galima stebėti savo širdies ritmą, taip pat yra galimybė gauti įspėjimus apie nereguliarų, per lėtą ar per greitą širdies ritmą. Vertingas sveikatos sargas.

Mokėjimai su Apple Pay

Tiek telefonas, tiek laikrodis įgalina naudotis dar vienu Apple ekosistemos stebuklu – Apple Pay. Ir patikėkite, jei pajutote džiaugsmą atsiskaitymui naudodami Apple Pay telefone, priliesdami prie kortelių skaitytuvo laikrodį būsite pakylėti į aukštesnį euforijos lygį. Ranką juosiantis saugumo jausmas – užmiršite, kaip atrodo grynieji pinigai.

Air Pods

Iki pilno, tobulai susigrojusio orkestro trūksta vieno mažo elemento. AirPods į Apple visatą įsiveržė su sprogstama energija. Ir garsu. Tai dabar, turbūt, yra pačios geidžiamiausios ausinės. 

Bene geriausia AirPods Pro funkcija – aplinkos garso izoliavimas. Taip galima tiesiog izoliuotis atsikvėpimui ir poilsiui nuo pasaulio rūpesčių.

AirPods, būdamos ekosistemos dalimi, nepriekaištingai veikia su telefonu, planšete, išmaniuoju laikrodžiu ir nešiojamu kompiuteriu. Smagu, kai išmaniuoju laikrodžiu galima valdyti ausinių garsą ir nereikia žvejoti kišenėje telefono. Ir jokių laidų – tik dvi mažos išmanios kriauklės, kokybiškas garsas ir itin patogus valdymas.

Kodėl Apple ekosistema yra tokia gera?

Viskas paprasta – įsivaizduokite, ką gali vienas krepšinio žaidėjas ir ką jie pasiekia penkiese. Maksimaliam rezultatui pasiekti reikia ne dalyvio, o komandos.

Kiekvienas jūsų turimas Apple produktas tampa dar geresniu, kai įsigyjate kitą Apple produktą. Taip, daugelis kompanijų kuria tokias produktų „šeimas“ ir „visatas“, tačiau būtent Apple sugebėjo apsistatyti tokiomis aukštomis išskirtinumo sienomis ir už jų sukūrė tokį komfortą, kad kartą čia patekę ne tik nebenorime trauktis iš ekosistemos, bet perkame dar daugiau pasinerdami vis giliau. O ir kam – juk su viena kompanija žymiai paprasčiau, nei su penkiomis skirtingomis? 

Todėl ir įsigyti Apple įrenginius galima iš vienos kompanijos – visus minėtus įrenginius ir daugybę kitų maloniausių siurprizų rasite Tele2 salonuose ir internete – tele2.lt.