Patarimai

Kas yra Android TV ir kaip naudoti išmaniuosius priedėlius?

2022-08-15

Per pastaruosius 15 metų televizija pasikeitė neatpažįstamai. Kalbame ne tik apie jos veikimo principą. Niekas nebūtų pernelyg originalus pastebėdamas, kad senų laikų modelį, kai žiūrovai prisijungdavo prie programos, kuri buvo transliuojama konkrečiu laiku ir konkrečiomis bangomis, pakeitė stream‘inimo era, kai žiūrime, ką norime ir kada norime. Netgi atvirkščiai – tokios įžvalgos jau senų seniausiai visiems girdėtos ir netgi pabodusios. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip pasikeitė patys televizoriai. Šiandien tai daugiafunkciniai išmanieji prietaisai, galintys gerokai daugiau nei tik transliuoti kanalus. Android TV yra puikus pavyzdys, kiek labai pasikeitė televizija. Kas tai yra, ką geba ši technologija ir kaip naudoti jos išmaniuosius priedėlius?

Trumpai:

  • Android TV yra platforma, sukurta tam, kad didžiajame ekrane galėtumėte naudotis tomis pačiomis funkcijomis, kaip ir telefone.

  • Su Android TV jūsų televizorius įgyja visą pluoštą naujų funkcijų.

  • Android TV veikia arba automatiškai, arba prijungus prie televizoriaus specialų priedėlį.

  • Prie Android TV prisijungsite labai paprastai – naudodami savo Google paskyrą.

  • Android TV funkcionalumą dar labiau išplėsite į televizorių parsisiųsdami specialių programėlių.

Kas yra Android TV?

Pavadinimas Android automatiškai siejasi su išmaniaisiais telefonais. O kaip čia susiję televizoriai? Android TV yra Google sukurta platforma, skirta tam, kad didžiajame ekrane galėtumėte naudotis tomis pačiomis funkcijomis, kaip ir telefone. Žinoma, tai nereiškia, kad televizorius reikėtų naudoti skambučiams ar elektroniniams laiškams rašyti, bet jie įgauna telefoniško patogumo naviguojant po vartotojo sąsają ar jungiantis prie išorinių platformų. Android TV netgi suteikia galimybę naudotis balsu valdomu Google Assistant, arba paprasčiausiai kontroliuoti televizorių su išmaniuoju telefonu arba Wear OS naudojančiu laikrodžiu. Kitaip tariant, jokių sudėtingų meniu, kuriems perprasti reikia kelerių metų. Be to, Android TV veikia su savomis programėlėmis, parsisiunčiamomis tiesiai iš Google Play platformos. Trečiųjų šalių kūrėjai taip pat gali televizoriams adaptuoti produktus, kurie buvo kurti kitoms platformoms. Jų įvairovė pakankamai didelė – nuo orų programėlių iki žaidimų. 

Kuo naudinga Android TV?

Android TV naudinga visoms trims suinteresuotoms šalims. Tiek gamintojams, tiek vartotojams, tiek pačiai Google. Pirmiesiems ši platforma suteikia labai aiškų konkurencinį pranašumą. Kam eikvoti išteklius kuriant nuosavą išmaniosios televizijos platformą, jeigu Google tai jau padarė ir dar siūlosi ja pasidalinti? Juk nauja sistema reikalautų ir unikalių programėlių, ir joms skirtos parduotuvės, ir daugelio kitų dalykų. Šiuo atveju vartotojai gauna lengvai valdomą, patogią, jau pažįstamą platformą, pilną patogių funkcijų, paverčiančių televizorių šiuo tuo daugiau. Galų gale, Google čia irgi laimi. Technologijų gigantui tai proga savo operacinę sistemą perkelti į didžiausią ekraną namuose bei gauti dar vieną kanalą, per kurį auditorijai būtų galima pateikti savo turinį. Visi galime matyti, kur link juda technologinė evoliucija. Šiandien varžosi jau nebe atskiri produktai, o ekosistemos. Kuo daugiau vartotojas gali nuveikti jose, tuo geriau. 

Kaip veikia Android TV?

Android TV gali veikti dvejopai. Kai kuriuose išmaniuosiuose televizoriuose ši operacinė sistema būna įrašyta automatiškai ir papildomai daryti nereikia nieko. Pats televizoriaus paruošimo naudojimui procesas tokiu atveju yra sinchronizuojamas su Android TV instaliacija. Vis dėlto, jeigu pasirinktame modelyje šios operacinės sistemos nėra, menka bėda. Užteks prie televizoriaus prijungti specialų priedėlį. Jų esama kelių rūšių, bet kainos ir patogumo santykiu lygių neturi Xiaomi Mi TV Stick 4K. Tai labai kompaktiškas prietaisas, prijungiamas prie televizoriaus HDMI jungtimi. Xiaomi Mi TV Stick 4K ne tik suteikia galimybę naudotis Android TV privalumais. Priedėlis tuo pačiu turi ir keturių branduolių procesorių. Todėl galėsite būti tikri, kad po Android TV vartotojo sąsają naviguosite maksimaliai greitai ir sklandžiai. Turi jis ir Dolby Vision technologiją, pakeliančią vaizdo kokybę į kitą lygį. Kitaip tariant, televizorius patobulėja visomis prasmėmis. Dar vienas pliusas – Xiaomi Mi TV Stick 4K galima tiesiog ištraukti ir prijungti prie kito modelio. Viskas priklauso nuo vartotojo poreikių. 

Kaip aktyvuoti Android TV?

Išmanieji telefonai parduodami su veikiančia Android operacine sistema, bet visus privalumus patirti galime tik tinkamai ją sureguliavę. Tas pats galioja ir Android TV. Jeigu norite į televizorių sėkmingai siųstis programėles ar naudotis Google Assistant, jums reikės Google paskyros. Gera naujiena ta, kad išradinėti dviračio čia nereikia. Tiesiog prisijunkite su ta pačia informacija, kurią naudojate kompiuteryje bei telefone. Jums taip pat reikės parinkti dar kelis nustatymus: vietos, asmeninius prioritetus ir t. t., kol galiausiai atsidursite pradžios ekrane. Jame naviguokite televizoriaus pulteliu. Jie skiriasi priklausomai nuo gamintojo, tačiau pagrindiniai principai visada išlieka tokie patys. Po meniu keliausite rodyklėlėmis ir Enter mygtuku. Back mygtukas sugrąžins jus vienu žingsniu atgal, o Home perkels tiesiai į pagrindinį ekraną. 

Geriausios Android TV programėlės

Kai jau televizoriuje paruošite Android TV, pasirūpinkite, kad jame būtų ir reikalingiausios programėlės. Žinoma, pradėkite nuo stream‘inimo platformų. YouTube čia būna įrašyta automatiškai, bet nepamirškite ir Netflix bei Disney Plus. Go3 platformai skirtą programėlę rasite čia. Beje, naudoti galite ir Plex. Tai programėlė, skirta žmonėms, prenumeruojantiems daugiau nei vieną stream‘inimo platformą. Ji sujungia jas į vieną vietą ir leidžia turinio ieškoti nešokinėjant nuo vienos prie kitos. Jeigu naudojate iPhone, labai naudinga parsisiųsti AirScreen. Šis įrankis skirtas tam, kad jūsų telefonas atpažintų ir lengviau draugautų su televizoriumi. Galų gale, kodėl nepasinaudojus visais Android TV privalumais ir neišbandžius šiai platformai skirtų žaidimų? Jų katalogas jau dabar pakankamai didelis, ir jis nuolat pildomas.