Eksperimentai

Kas filmuoja geriau: iPhone 13 Pro ar profesionali kino kamera?

2021-12-01

iPhone 13 Pro dažnai pristatomas kaip Holivudo aikštelė kišenėje. Įdiegtas Cinematic mode režimas leidžia jam filmuoti taip išraiškingai ir kokybiškai, kad rezultatas niekuo nenusileidžia darbui, atliktam profesionalia kamera. TELE2 Inovacijų biuras yra tam, kad teoriją patikrintų praktikoje, todėl pirmiausia šiek tiek žodžių, o vėliau keliaukite žiūrėti vaizdo.

Kad eksperimentas pavyktų, į pagalbą pasikvietėme BALTAS Media įkūrėją Julių Balašaitį ir bokso trenerį Aleksandrą Baranovą.

Objektyvo ir jutiklio palyginimas

Kadangi iPhone 13 Pro turi net 3 galines kameras – itin plataus kampo, vidutinio židinio nuotolio ir tele – bandymui pasirinktas objektyvas, panašiausias į profesionalios kameros. O ten yra f/1,8 diafragmos 18-35 mm židinio nuotolio Sigma, tad artimiausias jam buvo vidutinis iPhone 13 Pro objektyvas, kurio diafragma f/1,5, o židinio nuotolis 26 mm. Nors 12 MP iPhone 13 Pro jutiklis lenkia profesionalios RED kameros 9,9 megapikselius, filmuojant svarbu ne tik raiška, bet ir paties jutiklio fizinis dydis. Kuo jis didesnis, tuo daugiau praleidžia šviesos, tuo daugiau užfiksuoja informacijos. Matomo vaizdo gylis taip pat priklauso nuo jutiklio dydžio. Taigi, 1,9 µm iPhone 13 Pro jutiklis nepalyginamai mažesnis už RED – 23,0 mm pločio ir 10,8 mm aukščio milžiną. Bet, pasitelkę iPhone 13 Pro Cinematic Mode režimą, stebime praktiškai identišką vaizdo gylį. Negana to, Cinematic Mode leidžia bet kada koreguoti jau nufilmuotą medžiagą – keisti nustatymus ir net vaizdo gylio efektą, o tuo pasigirti negali nė viena profesionali kamera. 

Stabilizavimas

Didesnės, aukščiausio lygio kameros integruoto stabilizavimo neturi. Tam naudojami išoriniai įrenginiai – giroskopiniai trijų ašių stabilizatoriai, trikojai, bėgiai ir panašūs nepigūs priedai. Kai filmuojama laikant kamerą rankose, vaizdas ir taip yra gan stabilus, nes kamera labai sunki, o kuo ji sunkesnė – tuo mažiau reaguos į drebinimą. Bet iPhone 13 Pro turi integruotą optinį vaizdo stabilizavimą su jutiklio poslinkiu, kuris veikia be jokių priedų ar papildomos įrangos. 

Verdiktas

Pasaulyje jau yra ne vienas tik su iPhone nufilmuotas kino filmas, kurį žiūrovai žiūrėjo salėse ir tai yra faktas. Tačiau tikėtis, kad iPhone visiškai pakeis profesionalią filmavimo techniką ir juo bus filmuojama visa Holivudo produkcija, būtų naivu. Tačiau kuriantys Youtube, Facebook ar TikTok turinį vidutinio dydžio ekranui su šiuo telefonu gali pasiekti tokių rezultatų, kad net profesionalai galės akis išsinarinti ieškodami bent kiek didesnių skirtumų. 

iPhone 13 Pro šiuo metu tikrai yra vienas patogiausių įrenginių, leidžiančių pačiam filmuoti profesionaliai atrodančius vaizdus. Pirmiausia todėl, kad jis draugiškesnis mūsų kišenei – RED kamera daugiau nei dešimt kartų brangesnė už iPhone 13 Pro ir leiskite priminti – ji ne tik vaizdo stabilizatoriaus neturi, bet ir visai netinka naršyti internete. Antra – vietoj objektyvo tvirtinimo, kalibravimo, bėgių tiesimo iPhone 13 Pro suteikia mums papildomo laiko mėgautis gyvenimu, nes viskas čia veikia intuityviai ir akimirksniu – kaip tikroje Holivudo pasakoje!

Profesionalių kino kamerų TELE2 nerasite, bet iPhone 13 Pro tikrai turime ir jis jau jūsų laukia tele2.lt