Išmanieji įrenginiai

Kam naudoti išmaniuosius daiktų ieškiklius?

2022-08-29

Ar dažnai ką nors pametate? Net ir tuos, kurie šiaip jau labai skrupulingai saugo daiktus, anksčiau ar vėliau ištinka kokia nors bėda. Ne vietoje palikta kuprinė, pro suplyšusią kišenę iškritę raktai, neprirakintas dviratis… Egzistuoja daugybė scenarijų, kaip galime prarasti svarbius ir brangius daiktus. Gera naujiena – šiandien tikimybė juos surasti ir atgauti – kaip niekada didelė. Čia, be abejo, labai padėti gali technologijos. Toks mažytis paprastai veikiantis išmanusis daiktų ieškiklis gali apsaugoti nuo daugybės nemalonumų. Kaip veikia šie prietaisai? Galų gale, kaip su jais elgtis tinkamai, kad išnaudotumėte visas potencialias naudas?

Trumpai:

  • Išmanieji daiktų ieškikliai veikia skleisdami Bluetooth signalą, kurį atpažįsta jūsų telefonas.

  • Tiksliausius rezultatus šiuo metu demonstruoja ieškikliai Apple AirTag ir Samsung Galaxy Smart Tag.

  • Išmaniuosius daiktų ieškiklius patariama tvirtinti prie raktų ryšulėlio ar kitų dažnai pametamų daiktų.

  • Išmanieji daiktų ieškikliai padės surasti daiktus masiniuose susibūrimuose.

  • Tinkamai naudojami išmanieji daiktų ieškikliai leis būti tikriems, kad nepaklysite miške ar kitoje nepažįstamoje vietoje.

Kaip veikia išmanieji daiktų ieškikliai?

Išmanusis daiktų ieškiklis – tai žetono ar monetos dydžio prietaisas. Jo viduje rastumėte mažytę mikroschemą ir bateriją. Veikia jis labai paprastai – kiekvienas toks ieškiklis turi savo Bluetooth siųstuvą su unikaliu signalu. Įsigijus, tereikia ieškiklį suporuoti su savo telefonu. Procesas lygiai toks pats, kaip ir naudojant bet kurį kitą išmanųjį pagalbininką, tokį kaip ausinės ar išmanusis laikrodis. Suporavus, ieškiklio vietą galėsite bet kada patikrinti tam skirtoje telefono programėlėje. Kokioje tiksliai, priklauso nuo turimo telefono ir daiktų ieškiklio. iPhone tam turi Find my iPhone. Samsung – programėlę SmartThings. Čia taip pat galėsite patikrinti, kiek ieškiklio baterijoje dar liko energijos. Jaudintis nereikėtų, jos paprastai pakanka maždaug porai metų. Kaip telefonas aptinka ieškiklio buvimo vietą? Šis mažytis prietaisas skleidžia signalą, kuris tarsi sako „aš esu čia“. Jį girdi visi aplink esantys telefonai, ryšio bokštai ir taip nustato apytikrę ieškiklio vietą. Sujungus ir apdorojus visus duomenis, ją galima apskaičiuoti maždaug metro tikslumu. 

Kokius išmaniuosius daiktų ieškiklius rinktis?

Išmaniųjų daiktų ieškiklių rinkoje rasite ne vieną ir ne du. Nors veikia panašiai, jie turi ir aiškių skirtumų: dizaino, sugebėjimų, patikimumo ir pan. Paminėti čia visų pirma reikėtų Apple AirTag. Apie jų pasirodymą buvo šnabždėtasi labai ilgai, bet jais prekiauti imta tik pernai. Vis dėlto, kaip dažnai ir būna, Apple tiesiog įsitraukė į žaidimą su pačiu geriausiu produktu. Apple AirTag patrauklus tiek dizainu (ne tik paties ieškiklio, bet ir daugybės jam skirtų priedų), tiek funkcionalumu. Apie savo buvimo vietą jūsų telefoną jis informuos keliasdešimties centimetrų tikslumu. Veikia šis pagalbininkas apie save pranešdamas visiems aplink esantiems iPhone, iPad ir MacBook. Būtent šis technologinis sprendimas ir leidžia taip tiksliai nustatyti Apple AirTag buvimo vietą. Alternatyva Android telefonų savininkams – Samsung Galaxy Smart Tag. Veikia šis prietaisas labai panašiu principu, tiesiog daug paprasčiau bendrauja su Samsung ir kitais Android operacinę sistemą naudojančiais telefonais.

Kaip naudoti išmaniuosius daiktų ieškliklius?

Jeigu jau įsigijote vieną ar kelis išmaniuosius daiktų ieškiklius, ko gero, įsivaizduojate, kam juos naudosite. Vis dėlto, čia galima būti netgi labai kūrybingiems. Kai kurie šių išmaniųjų prietaisų panaudojimo būdai labai akivaizdūs, o štai kiti jus gali ir nustebinti.

Akivaizdūs išmaniųjų daiktų ieškiklių panaudojimo būdai

Pagrindinius išmaniųjų daiktų ieškiklių panaudojimo būdus išvardinti labai lengva. Apple AirTag ar Samsung Galaxy Smart Tag labai patogu pritvirtinti prie raktų ryšulėlio. Pastarajame sutelpa labai didelė mūsų gyvenimo dalis, tad jo saugumu pasirūpinti yra mažų mažiausiai logiška. Šie išmanieji pagalbininkai padės raktus surasti net ir pamestus kur nors paplūdimio smėlyje ar parko žolytėje. Ieškiklį taip pat galima paslėpti rankinėje ar kuprinėje, geriausia – vidinėje kišenėje. Toks paprastas triukas gali apsaugoti nuo labai svarbių daiktų praradimo. Kaip žinia, šiuose aksesuaruose paprastai nešiojamės pačius brangiausius turimus prietaisus: kompiuterius bei planšetes. Galų gale, ieškiklį galite pritvirtinti ir prie televizoriaus pultelio. Jis dažnai pasimeta, tad pritvirtinę ieškiklį, galėsite karštligiškai nebesiblaškyti po namus. 

Kaip daiktų ieškikliai praverčia miniose?

Ar esate kada pakliuvę į tokią situaciją: į vakarėlį ar susibūrimą atėjote su striuke ar švarku, jį kažkur numetėte, o dabar negalite surasti? Jeigu patyrėte kažką panašaus, puikiai žinote, kaip tai erzina. Apple AirTag arba Samsung Galaxy Smart Tag čia jums taip pat gali pagelbėti. Paprasčiausiai įsimeskite tokį žetoną į drabužio vidinę kišenę. Kadangi šie išmanieji pagalbininkai apie savo buvimo vietą informuoja labai tiksliai, pamestą rūbą surasite be didesnių problemų. Išmanieji daiktų ieškikliai pravers ir keliaujant. Omenyje turime ne tik su vagystėmis susijusius pavojus (nuo pastarųjų geriau saugotis specialiai tam skirtu draudimu). Jeigu keliaujate su keliais lagaminais, jų laukimas ir atsirinkimas taip pat gali tapti pakankamai stresinga patirtimi. Tiesiog įsimeskite į juos Apple AirTag arba Samsung Galaxy Smart Tag ir susigaudyti, kas, kur, kaip ir kada taps nepalyginamai lengviau. 

Kaip daiktų ieškikliai apsaugo daiktus?

Apple AirTag arba Samsung Galaxy Smart Tag gana netikėtai praversti gali ir, pavyzdžiui, stovyklaujant. Įsivaizduokite, pasistatote palapinę vietoje, kurioje lankotės pirmą kartą ir patys išeinate ieškoti nuotykių. Visi medžiai yra panašūs, tada stovyklavietės paieškos kitą sykį sukelia gerokai daugiau iššūkių, nei norėtumėte. Tiesiog imkite ir paslėpkite daiktų ieškiklį palapinėje. Jis taps puikiu orientyru ieškant kelio namo. Panašiai galite pasielgti ir, tarkime, grybaudami. Palikite ieškiklį automobilyje ar kokioje saugioje vietelėje, ir niekada nepasiklysite. Tik turėkite omenyje, kad nuošaliose vietose apie savo buvimo vietą jis praneša nebe taip preciziškai tiksliai. Dar vienas geras panaudojimo būdas – Apple AirTag arba Samsung Galaxy Smart Tag dviratyje. Aišku, ieškiklį ten reikėtų paslėpti taip, kad nesimatytų. Jums tikrai pagelbės praktiškai kiekvienoje dviračių taisykloje. Tarkime, ieškiklį galima įmontuoti pačiame rėme.