Patarimai

Kam galima pritaikyti nebenaudojamą Android išmanųjį?

2021 kovo 5

Panašu, kad laikai, kuomet įsigiję trokštamą naujausią telefoną senąjį ramia sąžine galėjome perduoti jaunesniam broliui, vaikui, ar senelei, lieka praeity. Dabar vaikams išmanumo ir modernumo reikia daugiau nei tėvams, o ir mobiliojo interneto privalumus pajutę seneliai jau nori kažko, pritaikyto būtent jiems. Todėl net išdalinus pageidaujantiems, pridavus ir iškeitus į naujesnius modelius, dažno namų stalčiuose lieka voliotis bent keli morališkai senstelėję ir niekam nebereikalingi, bet vis dar veikiantys išmanieji. Tik neskubėkite jų išmesti! Štai keli pasiūlymai, kam galima iš naujo pritaikyti nebenaudojamą Android išmanųjį telefoną.

Kaip seną telefoną paversti universaliu nuotolinio valdymo pultu

Vienas nuotolinio valdymo pultas, kuris gali viską? Fantastika? Taip, kiekvienas išmanusis telefonas gali virsti tokiu. Tačiau savo telefoną visuomet nešiojamės su savimi, o juk būtų patogu nuolat namie turėti ir televizorių, ir šviesas, ir išmanius įrenginius, ir dulkių siurblį robotą, ir vaizdo grotuvą valdantį pultelį, kuriuo galėtų naudotis visi. Štai kada pravers kitur nebenaudojamas išmanusis!

Pirmiausia, prieš nusprendžiant išmanųjį telefoną paversti bendro naudojimo įrenginiu (tai galioja ne tik nuotoliniam pultui), reikia sukurti atskirą Google paskyrą, kuri būtų skirta būtent tam. Jokiu būdu nerekomenduojame palikti visiems naudotis su asmenine paskyra susieto telefono – juk nenorėtume, kad net ir namiškiai galėtų jungtis prie asmeninio Gmail, matytų ir galėtų keisti mūsų slaptažodžius ir paskyras.

Susiejus telefoną su nauja paskyra lieka įdiegti norimų valdyti įrenginių gamintojų rekomenduojamas valdymo programėles. Turite Xiaomi robotą siurblį ar oro grynintuvą? Jį valdys Xiaomi Home. Analogiškai Samsung išmanių namų įrenginiams – Smart Things, LG – LG ThinQ, Philips Hue ir t. t. Žodžiu, jei turite bent kiek išmanų prie namų interneto besijungiantį įrenginį, reiškia, gamintojas siūlo jo valdymo programėlę, kurią galima ir diegti į šį universaliu pultu paverstą telefoną.

Dar geriau, jei turite nebenaudojamą telefoną su infraraudonųjų spindulių siųstuvu. Tokių, ypač anksčiau, buvo gaminama nemažai, o ir naujų vis dar pasitaiko. Tuo atveju juo galima pakeisti įprastą televizoriaus, muzikos grotuvo ir t. t. nuotolinio valdymo pultą. Tereikia įsidiegti universalaus nuotolinio valdymo pulto programėlę, parinkti turimą įrenginį ir pultas jau veikia.

Kaip seną telefoną paversti išmaniuoju garsiakalbiu

Matyt girdėjote apie tuos Google Nest ar Amazon Echo išmaniuosius namų garsiakalbius, kurie supranta ir vykdo balso komandas. Google Home ir Alexa virsta išmanių namų valdymo įrenginiu, gali groti pageidaujamą dainą, jungtis prie interneto paslaugų, net priversti televizorių rodyti norimą turinį. Na, taip, pastarajai funkcijai reikės turėti Chromecast arba Fire TV įrenginį, bet tai veikia. O ką, jei pasakytume, kad tokio garsiakalbio pirkti mums nereikia, nes daugelis namie jį tiesiog jau turime?

Taigi, imame tą patį seną nebenaudojamą išmanųjį ir susiejame jį su bet kokiu Bluetooth garsiakalbiu. Na, taip, kokybiškiau muziką atkurs geresnis – koks Harman Kardon Onyx 5 ar Bang & Olufsen Beoplay M5, bet puikiai tiks ir JBL Charge 4, kurią galima už eurą gauti.

Jei norime naudotis Google Home, telefone aktyvuojame balso atpažinimą bet kuriuo metu, prijungiame taip, kad tiek garsiakalbis, tiek telefonas visuomet veiktų budėjimo režimu ir su Google Home susiejame savo turimas vaizdo, muzikos (pvz., Spotify), bei išmanių įrenginių valdymo paskyras (deja, veikia ne visi, bet tai nurodo gamintojas). Viskas – ištarus „Hey, Google“ garsiakalbis prabils maloniu balsu ir supras visas komandas, kurias supranta ir Google Nest.

Analogiškai ir su Amazon Echo, tik tam reikės įsidiegti programėlę Amazon Alexa ir viską sukonfigūruoti joje. Negana to, taip galima priversti veikti bet kurio gamintojo balsu valdomą ir kalbantį asistentą. Labai praverčia, kai nėra su kuo pasikalbėti, o užsukus svečiams, kurių kalbos nemokate, toks garsiakalbis gali tapti ir vertėju.   

Kaip seną telefoną paversti namų saugos ar vaiko priežiūros kamera

Neįtikėtinai naudinga ir tuo pat metu labai paprastai aktyvuojama funkcija. Visi, net seniausi išmanieji telefonai turi bent vieną geresnę ar blogesnę kamerą (geriau, aišku, geresnė), mikrofoną ir garsiakalbį, o juk saugos kamerai daugiau nieko ir nereikia!

Belieka įdiegti specialią saugos kameros programėlę, kurių Google Play rasime daugybę. Pavyzdžiui, viena patikimiausių laikomą nemokamą Alfred Home Security Camera, kuri siūlo ir iOS skirtą versiją, prietemos filtrą, nemokamą debesies saugyklą, tiesioginę transliaciją, įspėjimus apie įvykius, net galimybę bendrauti su kameros ieškiklyje atsidūrusiu asmeniu. Tada sukonfigūruoti nustatymus, padėti telefoną taip, kad pats būtų nematomas, bet jo kamera matytų viską, ko reikią ir… viskas!

Taip galima įdarbinti kiek nori telefonų, galima stebėti ir lauko duris, ir tvartą, ir kūdikį, ir augintinius. Galima telefoną prijungti prie namų Wi-Fi, galima ir prie mobiliojo ryšio, galima prijungti nuolatinį maitinimą, galima išnaudoti įdiegtą akumuliatorių. Fantastiška!

Ta pati namų saugos programėlė gali padėti sekti ir ramų kūdikio miegą – tik telefoną reikia padėti tinkamoje vietoje. Bet norint daugiau „elektroninės auklytės“ funkcijų, įspėjimo apie verkimą ar bet kokį triukšmą, pranešimų sąrašo, galimybės bendrauti nuotoliniu būdu, reikėtų įdiegti ir specialią programėlę tam. Pavyzdžiui, mokamą, bet nebrangią, patikimą ir be paslėptų mokesčių Baby Monitor 3G ar bandymų keliu išsirinkti tinkamiausią iš gausybės.

Kaip seną telefoną paversti žaidimų kompiuteriu

Dažnas nenori pirkti išmaniojo atžalai, pritaria kritikams, kurie sako, kad pernelyg įjunkti į tokius įrenginius vaikams nėra sveika, tačiau kai tik prireikia minutės ramybės, noriai įspraudžia jiems į rankas savo telefoną. Na, taip, tai sprendimas. Bent jau, kol vaikas to telefono nesudaužo ar neprirašo ko nors jūsų valdomoje darbo Facebook paskyroje. Galbūt daugelis žino, kad ir savo telefone galima sukurti specialią aplinką vaikams, bet ar dažnas tai naudoja?

Todėl puikus sprendimas seną planšetinį kompiuterį ar išmanųjį telefoną paversti specialia žaidimų konsole vaikui. Sukursite atskirą paskyrą, galėsite ją kontroliuoti ir valdyti visą turinį, diegti tik tai, kas tinkama ar reikalinga vaikui, nustatyti laiką, kada ir kiek įrenginys veiks.

Galima pasielgti ir kitaip. Pavyzdžiui, seną telefoną paversti kurio nors klasikinio žaidimų kompiuterio kopija. Įsidiegiate kurį nors Game Boy simuliatorių, įrašote į telefono atmintį originalius žaidimų failus, kurių pilnas internetas, ir turite tikrą vintažinį įrenginį, kurį visi pažįstami plėš iš rankų, norėdami pažaisti kažką nostalgiško iš laikų, kai dar gyveno dinozaurai ir televizoriai buvo ne plokšti.

Neabejojame, kad yra ir daugiau kišenėje savo metus atitarnavusio, bet dar vis veikiančio išmaniojo panaudojimo galimybių. Rašykite mums, kam patys naudojate senesnius įrenginius ir mes pasidalinsime gera patirtimi. Ir primename – jokiu būdu neišmeskite telefono su buitinėmis atliekomis – jį, kaip ir kitas elektronikos atliekas, dera priduoti surinkimo punkte ar išmesti į specialią šiukšliadėžę.