Patarimai

Kalendorius, mąstantis už jus

2015 gegužės 25

Reto mūsų kalendorius atrodo smagiai – bespalvės dėžutės su susitikimų ar susirinkimų laikais. Kiekvienas blokelis simbolizuoja dalį laiko, kuris jau nebepriklauso mums, o savąjį gyvenimą galime tik bandyti įsprausti tarp visų darbinių susitikimų.

Idėja, verta „Google“ dėmesio

Tačiau egzistuoja ir kalendorius, kuris rūpinasi mumis, tiesiogine šių žodžių prasme. Jis pagal algoritmus apskaičiuoja ir primygtinai siūlo atlikti tam tikras dominančias veiklas, išsivystyti sveikų įpročių ar tiesiog rasti laiko susitikti su senai matytais draugais. Būtent toks bus naujasis „Google“ planuojamas kalendorius.

Na, pats kalendorius yra ne visai „Google“ idėja. Dar prieš kurį laiką smagų, spalvotą ir išmanų asmeninio laiko planuoklį pradėjo kurti „Timeful“ komanda, o įžvelgus potencialą, jį beveik tuoj pat nupirko interneto milžinė „Google“.

Padės įgyvendinti asmeninius tikslus

„Timeful“ pagrindą sudaro įprastas kalendorius–darbo knyga, tačiau papildomai jame veikia itin ištobulintas vartotojų psichologija paremtas algoritmas. Būtent jis paprastą ir statišką kalendorių paverčia kažkuo, kas pro aktyviai planuoja mūsų gyvenimą.

Nereikėtų galvoti, kad algoritmas tiesiog bruka kokias nors reklamas „ilgai dirbote, nusipirkite kavos X kavinėje“. „Timeful“ kūrėjai pasakoja, kad ši programėlė gimė todėl, jog jie norėjo sukurti kalendorių, kuris ne vien rodytų suplanuotus ateities įvykius, bet padėtų įgyvendinti mūsų pačių užsibrėžtus ilgalaikius tikslus ar tiesiog primintų apie smagias ar svarbias veiklas.

Planuos gyvenimą už mus

Užtenka pasakyti programai, kad norite paskambinti savo mamai kiekvieną sekmadienį, mokytis groti pianinu dukart per savaitę ar žaisti video žaidimus dvidešimt valandų per mėnesį. Algoritmas pats viską išdėlios pačiu patogiausiu jums būdu.

Jei atrodo, kad veiklos sudėliotos ne itin tinkamai, galite viską keisti, o programa mokysis iš to ir per laiką išmoks viską dėlioti taip, kaip mėgstate jūs. Dar daugiau – tokia buvo kūrėjų idėja, tačiau ją nupirkus „Google“, ketinama ištobulinti algoritmą taip, kad jis sinchronizuos viską. Netgi jūsų pašto dėžutės gautus laiškus – pavyzdžiui, išanalizuos, ar nesusitarėte dėl susitikimo, kurį pamiršote įtraukti į kalendorių.

Naujasis „Google“ produktas galvos už jus. Jei prieš keletą mėnesių išreiškėte norą daugiau judėti, ėjote žiūrėti krepšinio varžybų, o šiandien šviečia saulė – kalendorius pasiūlys jums eiti pažaisti krepšinį. „Timeful“ rūpinsis ne tik jūsų sveikata, bet ir gyvenimo būdu bei bendra nuotaika. Panašiai, kaip ir „Apple Watch“, kuris po ilgo laiko sėdint pradeda vibruoti ir siūlyti atsistoti, pajudėti ir pasivaikščioti.