Išmanieji įrenginiai

Kaip žinoti, kad jau metas keisti telefoną?

2021 balandžio 14

Ar kada pastebėjote, kad iš tikrųjų mes pakankamai stipriai prisirišame prie daiktų? Ypač prie tų, kuriuos naudojame dažnai ir intensyviai. Ar yra kitas prietaisas, kurį rankose laikytume dažniau nei savo išmanųjį telefoną? Ko gero, ne. Nieko keista, kad prie jo ir prisirišame itin stipriai. Prisijaukinto telefono valdymas net intuityvesnis, nei buvo sumanę jo kūrėjai, o dizainas mielas net ir nepaisant vieno kito įbrėžimo. Todėl ir atsisveikinimas su juo gali būti pakankamai sudėtingas. Jeigu meilė ypač didelė, šį žingsnį netgi atidėliojame. Vis dėlto, net ir pačiam geriausiam modeliui anksčiau ar vėliau prisireikia pamainos. Apie tai jis paprastai praneša subtiliais, bet nedviprasmiškais signalais. Kaip žinoti, kad jums jau atėjo metas keisti telefoną?

Greitai išsikraunanti telefono baterija

Egzistuoja labai suprantama priežastis, kodėl žmonės taip domisi, kokios talpos yra naujai pasirodžiusio telefono modelio baterija. Vis daugiau laiko praleidžiant žiūrint į mažuosius ekranus ir juose atliekant vis daugiau bei įvairesnių funkcijų, dažnai pastebime, kad įkroviklio ieškome praktiškai kiekvieną vakarą. Tiesą sakant, tai gero išmaniojo telefono standartas – jis turėtų atlaikyti net ir pačią intensyviausią dieną. Deja, baterija yra besidėvinti detalė. Turėdama ribotą įsikrovimo/išsikrovimo ciklų skaičių ir artėdama prie jo ribos, baterija paprasčiausiai ima palaipsniui prarasti savo sugebėjimus. Kaip greitai tai įvyksta? Priklausomai nuo modelio, baterija turi kelis šimtus tokių ciklų, tad dėvėjimosi efektą neišvengiamai patirsite maždaug trečiaisiais telefono gyvavimo metais. Žinoma, visada yra būdų, kaip apeiti šią problemą. Pavyzdžiui, galima sumažinti ekrano apšvietimo lygį, užmigdyti kai kurias programėles, po ranka visada turėti belaidį ar automobiliui skirtą įkroviklį. Tačiau taip tik atidėliosite neišvengiamą. Gera naujiena ta, kad nauji telefonai šiandien pasižymi ne tik talpesnėmis baterijomis, bet ir ypač sparčiu krovimosi procesu.

Sulėtėjęs telefono veikimas

Ši bėda anksčiau ar vėliau ištinka visus morališkai pasenusius prietaisus. Išmanieji telefonai nėra jokia išimtis. Jeigu savuoju naudojatės jau kelis metus, greičiausiai pastebėjote kelis lėtėjimo simptomus. Pavyzdžiui, programėlės atsidaro tarsi apie kažką mąstydamos, žaidimai ilgiau kraunasi. Galų gale, ir į prisilietimus telefonas reaguoja toli gražu nebe taip sparčiai, kaip anksčiau. Delsa neatsitiktinai yra, ko gero, labiausiai erzinantis pasenusio telefono bruožas. Kurį laiką su ja galima kovoti vengiant naujų žaidimų ar sudėtingesnių programėlių, bet tai laikina išeitis. Paaiškinti tai labai paprasta. Technologijos nestovi vietoje. Šiuolaikiniai telefonų procesoriai geba atlikti įspūdingus skaičiavimus, ekranai atkuria neįtikėtino detalumo vaizdus ir t. t. Programėlių kūrėjai savo ruožtu siekia išnaudoti šias technologines galimybes. Tai reiškia, kad senesniems telefonų modeliams galiausiai ima trūkti RAM, CPU ir kitų technologinių resursų, kurių nauji turi daugiau nei pakankamai.

Nebesulaukiate telefono OS atnaujinimų

Tradiciškai tiek Apple, tiek Android rudenį pristato naująsias savo operacinių sistemų versijas, kurios telefonams prideda daugiau saugumo, funkcionalumo, patogumo. Tuo pačiu tokie atnaujinimai ir šiek tiek papildomai apkrauna jūsų telefoną. Pavyzdžiui, pati naujausia iOS 14 šiuo metu veikia su iPhone 6S ir naujesniais modeliais. Pastarųjų savininkai iOS 15 jau nebegaus. Savo ruožtu, Android telefonų ciklas dar šiek tiek trumpesnis. Tarkime, Samsung žada trejus metus reguliarių atnaujinimų. Kas nutinka peržengus šias ribas? Atnaujinimų jūs paprasčiausiai nebesulauksite. Tai pavojingiausia dėl jūsų duomenų saugumo – trečiosioms šalims tampa daug lengviau įsilaužti ar nutekinti jūsų telefone esančią informaciją, mat šis nebus paruoštas naujausioms grėsmėms. Ką jau kalbėti apie naujausią funkcionalumą ar vartotojo sąsajos dizainą. Vartotojai su atnaujinimų nebegaunančiais telefonais šių dalykų negali gauti.

Programėlės arba neveikia, arba yra neprieinamos

Atnaujinimų stoka pasireikš ir tuo, kad vis daugiau programėlių veiks nuolat strigdamos arba tiesiog negalės būti atnaujinamos ir įrašomos. Kitaip tariant, tai reiškia, kad jų kūrėjai jau nurašė jūsų turimą modelį. Pastaraisiais metais atsiranda vis daugiau programėlių, kurios naudoja išplėstosios realybės sprendimus. Visai šalia ir virtualioji realybė. Tokių tipų programėlės reikalauja gerokai didesnių technologinių resursų. Tas pats galioja ir mobiliesiems žaidimams. Jie evoliucionuoja ypač sparčiai, tad senesni telefonai su ribotomis grafinėmis galimybėmis ir RAM paprasčiausiai nesusitvarkys su užduotimi. Kaip žinoti, kad jūsų turimas modelis jau išnaudojo visą savo potencialą? Jis apie tai jums praneš pats. Pastebėsite, kad programėlės vis dažniau nulūžta – staiga sustingsta ir atsisako veikti toliau arba išsijungia.

Prastai veikianti kamera

Gera ir kokybiška kamera yra būtinas šiuolaikiško išmaniojo telefono elementas. Ypač šioje Instagram ir TikTok eroje, kai vis daugiau komunikuojame vaizdais – nuotraukomis bei vaizdo įrašais. Su kiekviena nauja išmaniųjų telefonų karta jų fotografijos gebėjimai vis labiau tobulėja, tad pasenusiu modeliu darytos nuotraukos labai greitai ims išsiskirti iš bendros masės (tiesa, ne dėl maloniausių priežasčių). Nepamirškite, kad sensta ne tik kameros vidus, bet ir išorė. Norom nenorom ant objektyvų atsiranda įbrėžimų, nugula nešvarumų sluoksnis. Senstelėjusiu telefonu darytas nuotraukas atskirsite dėl to, kad jos visada atrodys lyg darytos iš už stiklinės ar plastikinės užsklandos – vaizdas nedetalus, pilnas vizualinio triukšmo. Žinoma, kameros trūkumus kurį laiką galima maskuoti nuotraukų redagavimo įrankiais. Visgi tikrąjį fotografavimo džiaugsmą vėl iš naujo atrasite seną modelį iškeitę į naują.