Išmanieji įrenginiai

Kaip vasarą prižiūrėti telefoną?

2022-06-20

Vasara. Karštis, kelionės, maudynės, paplūdimiai, linksmybės ir t. t. Šiltasis metų laikotarpis –proga pagyventi nevaržant savęs. Kiekvienas pasirenka, kokia bus jo vasara, tačiau nesvarbu, ar jūsiškė bus pilna vakarėlių, ar ramaus laisvalaikio su šeima, ar ekstremalių kelionių – beveik neabejotinai visur keliausite su išmaniuoju telefonu. Jo tykančius pavojus galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: karštis ir drėgmė. Išmanieji telefonai nemėgsta nei vieno, nei kito. Jūsų pagalbininkas tikrai tarnaus daug ilgiau ir sėkmingiau, jeigu pasistengsite jį apsaugoti nuo tokių pavojų. Taigi, kaip vasarą tinkamai prižiūrėti savo telefoną?

Kaip vasarą apsaugoti telefoną nuo karščio?

Telefonai, kaip ir bet kokie elektroniniai prietaisai, labai nemėgsta kaitros. Ji gali padaryti daug žalos jų vidiniams komponentams. Nuo karščio nukentėjęs prietaisas gali pradėti lėčiau veikti. Itin ekstremaliais atvejais pažeidimas būna toks didelis, kad iš baterijos ima tekėti litis – tokiu atveju telefono jau nebeišgelbėsite. Kaip užkirsti kelią šiems pavojams?

Kur vasarą nelaikyti telefono?

Niekas nenustemba, kai vasaros viduryje temperatūra pakyla iki 30 laipsnių. Tiek telefonas tikrai gali ištverti be didesnių problemų, bet vis dėlto pasistenkite jo gyvenimo papildomai neapsunkinti. Daugelis žmonių išmanųjį tiesiog įsimeta į kišenę. Visgi kaitrią vasaros dieną būtų puiku jam paieškoti kitos vietos. Kišenėje aplinkos kaitra susimaišo su jūsų kūno skleidžiama šiluma, tad telefono temperatūra gali pasiekti pavojingą ribą. Verčiau neškitės jį rankoje arba įsimeskite į krepšį. Kitas svarbus patarimas – nepalikti telefono automobilyje. Tai pavojinga, nes čia oro temperatūra per gana trumpą laiką gali nesunkiai pakilti iki 45–47 laipsnių. Pavyzdžiui, Apple nerekomenduoja naudoti iPhone aukštesnėje nei 35 laipsnių temperatūroje ir perspėja, kad 45 laipsniai jau yra pavojinga riba.

Kaip vasarą nenaudoti telefono?

Kiekvienas telefonas turi aušinimo sistemą. Be jos jis negalėtų funkcionuoti, mat procesorius bei kiti komponentai generuoja karštį ir neaušinami labai greitai perkaistų. Pavyzdžiui, žaidimams skirti išmanieji telefonai jau netgi turi specialius ventiliatorius, užtikrinančius maksimaliai didelę oro cirkuliaciją. Dabar pabandykite pagalvoti, kas telefono viduje vyksta, jeigu, pavyzdžiui, žaidžiate degindamiesi paplūdimyje. Tikrai taip – jis kais dvigubu tempu. Tas pats galioja ir kitoms intensyvioms veikloms: skambinimui, aktyviam naršymui po internetą ir t. t. Ilgą laiką būnant po atvira saule, geriausia būtų iš viso aktyvuoti skrydžio režimą. Jeigu nenorite to daryti, bent jau naudokite telefoną kaip įmanoma konservatyviau. Dar vienas dalykas, kurio tikrai nereikėtų daryti – krauti telefono tiesioginėje saulės šviesoje. Kaip žinia, šio proceso metu į bateriją keliauja itin stipri elektros srovė, tad ji būna pakankamai įkaitusi. Papildomai karščio generuoti tikrai nereikėtų. Besikraunantį telefoną pasistenkite padėti kur nors pavėsyje.

Kvailas dalykas, kurio vasarą nereikėtų daryti su telefonu

Ar esate kada skaitę kokio nors daikto instrukciją ir pagalvoję: kokio velnio jie tai rašo, juk čia ir arkliui akivaizdu…? Na, mes tik norime taip manyti. Koks nors perspėjimas atsiranda ne be reikalo. Paprastai dėl to, kad kažkas kažkada tą kvailystę padarė. Ir nėra čia ko juoktis. Sustresavus labai paprasta priimti visiškai nepamatuotų sprendimų. Įsivaizduokite, kad jūsų telefonas labai įkaista. Jums pasidaro neramu. Ką daryti? Akivaizdu! Reikia jį kažkaip atvėsinti. Štai taip telefonai ir atsiduria šaldiklyje. Tačiau to daryti tikrai nereikėtų. Staigūs temperatūros svyravimai telefonui gali būti pražūtingi. Pagrindinė priežastis – kondensacija. Praktiškai garantuota, kad taip pasielgus į telefoną pateks drėgmės. Jeigu iš tikrųjų reikia atvėsinti išmanųjį, verčiau jį tiesiog išjunkite ir palikite kur nors šešėlyje, kad temperatūra nukristų iki esančios aplinkoje. 

 

Telefono apsauga nuo drėgmės vasarą

Drėgmė – kitas pavojus, kuris vasarą tyko telefonų. Kaip žinia, karštuoju metų laikotarpiu labai daug laiko praleidžiame prie vandens, tad ir visokių nelaimių išvengti būna gerokai sudėtingiau. Vis dėlto, nemalonumams labai paprasta užkirsti kelią.


Telefono priežiūra prie vandens telkinių

Jums tikrai nereikia sakyti, kad vanduo telefonui yra labai pavojingas. Patekęs į vidų, jis pažeidžia vidinius komponentus, o tada išgelbėti prietaisą jau būna labai sudėtinga. Žinoma, telefonas telefonui nelygus. Viskas priklauso nuo konkretaus modelio IP reitingo. Aukščiausias saugumo lygis – IP68. Antrasis skaičius čia nurodo būtent atsparumą vandeniui. IP67 ar IP68 gali panirti, gana ilgą laiką praleisti metro gylyje ir nepatirti žalos. Taigi, jeigu turite tokį telefoną, galite nepanikuoti, jeigu jis pliumptels į ežerą. Beje, pirmasis IP reitingo skaičius nurodo atsparumą dulkėms ir kitoms kietosioms dalelėms. Pastarosios gali būti netgi pavojingesnės už vandenį. IP67 ar IP68 telefonas pakankamai gerai izoliuotas, bet net ir jo geriau nedėkite ant paplūdimio smėlio. Net ir viena smiltelė gali pridaryti labai daug žalos. Tiesa, įkritusį į vandenį telefoną tikrai galite (prieš tai išjungę) dėl visa ko įdėti į ryžių dubenėlį. Jie labai gerai sugeria drėgmę. Puiki kondensacijos prevencija. 

Telefono apsauga nuo prakaito

Už paprastą vandenį dar pavojingesnis telefonui yra sūrus vanduo. Ir tam, kad jo surastumėte, jums visai nereikia jūros. Ką jau čia slėpsi, vasarą mes gana gausiai prakaituojame. Prakaitas – ne tik drėgmė, bet ir druskos, kurios gali patekti į telefono jungtis. Dar daugiau! Vasarą dažnai naudojame ir kremą nuo saulės, įvairius purškalus nuo uodų ir pan. Tokiuose dalykuose yra nemažai chemikalų, kurie gali pakenkti telefonui. Pasirūpinkite ne tik savo, bet ir jo higiena. Tam ypatingų priemonių tikrai nereikia. Tiks ir tos, kurias naudojate, tarkime, kompiuterio priežiūrai. Reguliariai nuvalykite telefono ekraną bei korpusą mikropluošto šluoste (valymo skystį purkškite ant jo, o ne ant įrenginio), kuo nors jį sutepę, netrinkite rankomis. Kitaip tariant, kartokite įprastas higienos procedūras. Tiesiog darykite tai dažniau.