Patarimai

Kaip prižiūrėti savo ausines ir išvalyti jas nuo visų susikaupusių nešvarumų bei mikrobų?

2020-02-10

Ausinės – tai vienas mūsų intensyviausiai naudojamų kasdienių įrankių. Jas dėvime vaikščiodami miesto gatvėmis ar važiuodami viešuoju transportu, su jomis sportuojame, o darbe jos dažnai pakeičia sienas. Toks dažnas naudojimas sukuria labai prozišką problemą. Ausinės paprasčiausiai purvinasi. Jos juk nuolat liečiasi prie mūsų ausų, kaupdamos sieros gabalėlius, prakaito lašelius ir mikrobus. Kartais jos nukrenta ant žemės pagaudamos dar daugiau nešvarumų. Galų gale, net ir tiesiog vaikštant gatvėmis, ant jų patenka dulkių, kietųjų dalelių ir t.t. Dėl visų šių priežasčių reguliarios ausinių švaros procedūros turėtų tapti jūsų rutina. Jų priežiūra visai neprivalo būti sudėtinga – kiekvieną kartą sugaišite vos po kelias minutes.

Kodėl švaros procedūros būtinos

Pradėkime nuo šiokio tokio pagąsdinimo. Kas gi tokio gali nutikti, jeigu lyg niekur nieko sau vaikščiosite su purvinomis ausinėmis? Visų pirma, keliate riziką savo pačių sveikatai. Ausinėse susikaupusios bakterijos ir nešvarumai galiausiai vėl patenka atgal į jūsų ausis, taip labai padidindami tikimybę užsikrėsti įvairiomis ausų infekcijomis, grybeliais, dermatologinėmis problemomis ir pan. Mikrobai labai mėgsta šiltas ir drėgnas vietas bei mielai jose apsigyvena bei dauginasi. Skamba bjauriai ir nemaloniai? Taip ir yra. Dėl to ir rekomenduojama ausines išvalyti kartą per savaitę. Galų gale, besikaupiantys nešvarumai kenkia ir pačioms ausinėms. Jie gali patekti po izoliacinėmis medžiagomis ir labai pakenkti atkuriamo garso kokybei, arba netgi pačiam prietaiso veikimui. O gal netgi priversti jus rinktis vieną iš dviejų blogybių: mokėti didelius pinigus už pataisymą ar išmesti jas į šiukšlių dėžę.

Įkišamos ausinės: pasiruošimas ir pirmieji žingsniai

Į ausis įkišamų ausinių švaros palaikymas gali atrodyti kaip pakankamai kebli, kruopštumo reikalaujanti užduotis. Šie prietaisai atrodo esantys gana trapūs, lengvai pažeidžiami. Ypač jeigu jūsų ausinės dar turi ir silikoninius elementus, kurie, nors ir labai patogūs, sukaupia dar daugiau nešvarumų. Tačiau iš tikrųjų švaros procedūra labai paprasta. Jums tereikės vandens, ausų valymo lazdelės, dantų šepetuko (geriausia minkštais šereliais) ir šiek tiek vandenilio peroksido (vaistinėse jis nekainuoja nei euro). Pradėkite valymą nuimdami silikoninius antgalius. Juos galite tiesiog išmirkyti šiltame muiliname vandenyje. Pusvalandžio turėtų pakakti tam, kad žūtų visi ant jų esantys mikrobai. Tuo metu galite išvalyti stambesnius ant pačių ausinių susikaupusius nešvarumus. Tam geriausiai tiks paprasčiausia ausų valymo lazdelė. Tik naudokite ją labai švelniai, kad nepažeistumėte mini–garsiakalbių.

Įkišamos ausinės: dezinfekcija

Išvalę aiškiai matomus nešvarumus, pasirūpinkite ir tais, kurių plika akimi nesimato. Paimkite dantų šepetuką ir suvilgykite jį vandenilio peroksidu. Gerai jį nupurtykite, kad šis būtų tik drėgnas, o ne šlapias (skysčio lašeliai gali pakenkti ausinėms). Ausinę laikykite mini–garsiakalbiu žemyn ir tada švelniai valykite jos paviršių. Judesius darykite vieną kryptimi, o ne makaluodami dantų šepetėlį į visas puses – taip viso labo išsklaidysite nešvarumus. Po to švelniai nuvalykite visą ausinių paviršių. Žodis „švelniai“ čia labai svarbus – pernelyg stipriais judesiais galite pažeisti ausinių mini–garsiakalbius. Po visų švaros procedūrų palikite jas džiūti per naktį. Jokiu būdu nemaukite silikoninių apvadų atgal ant ausinių, kol šie dar drėgni. Galų gale, kai ryte jos jau bus paruoštos darbui, garsą trumpam atsukite iki maksimumo. Vibracija padės nupurtyti paskutinius drėgmės bei nešvarumų likučius.

Uždedamos ausinės: valymas

Didesnės, ant ausų uždedamos ausinės kaupia mažiau plika akimi matomų nešvarumų, bet tai dar nereiškia, kad jomis nereikia rūpintis. Prieš jas valant, reikėtų atsiminti kelis svarbius dalykus. Kaip ir į ausis įkišamų modelių atveju, reikia pasirūpinti tiek paprastu valymu, tiek ir dezinfekcija. Švarinti būtina tiek ausinių korpusą, tiek – dar svarbiau – pačius garsiakalbius, nes būtent jie nuolat liečiasi prie jūsų ausų, sugeria prakaitą ir būna namais daugeliui mikrobų. Valymą pradėkite išardydami ausines. Jeigu tik koks nors elementas nusiima, jį ir nuimkite. Būtent tokios jungtys ir sukaupia daugiausiai nešvarumų. Paimkite paprasto audeklo gabaliuką ir suvilgykite jį šiltame, muiliname vandenyje. Gerai jį išgręžkite ir nuvalykite visus ausinių paviršius. Tai padarę, paimkite sausą audeklo gabaliuką arba tiesiog popierinio rankšluosčio skiautę ir viską nusausinkite.

Uždedamos ausinės: dezinfekcija

Patys ausinių garsiakalbiai ir juos gaubiantys plastikiniai arba odiniai paminkštinimai – tai pačios nešvariausios zonos. Jos nuolat prispaustos prie odos ar plaukų, todėl sukaupia tiek mikrobų, tiek prakaite esančios druskos, tiek odos atplaišėlių. Jei savųjų ausinių nevalėte jau labai seniai, dezinfekciją visai logiška būtų atlikti pakartotinai. Ypatingų įrankių jums tikrai neprireiks. Užteks audeklo gabalėlio, šlakelio izopropanolio spirito ir ausų valymo lazdelės. Suvilgykite audeklą spiritu ir švelniai nušveiskite ausines. Su spirite pamirkyta ausų valymo lazdele išvalykite sunkiau pasiekiamas vietas – jose taip pat labai sėkmingai kaupiasi mikrobai. Palikite viską per naktį, kad išdžiūtų net ir patys smulkiausi lašeliai, o pirmosios perklausos metu taip pat kuriam laikui atsukite garsą iki maksimumo. Tik turėkite omenyje, kad ausinių paminkštinimai gaminami iš įvairių medžiagų. Aukščiausios klasės modeliuose naudojama tikra oda, tad prieš valymą įsitikinkite, kad naudojamos priemonės jos nepažeis.