Išmanieji įrenginiai

Kaip valyti ausines?

2020 kovo 26

Neprižiūrimos ausinės netrunka tapti bakterijų veisykla, dėl ko jas ne tik į ausis kišti, bet ir liesti darosi nemalonu. Užteršti kontaktai greičiau oksiduojasi, trumpėja jų tarnavimo laikas. Tad kaip tinkamai pasirūpinti savo ausinėmis, kad jos džiugintų daugybę metų? Pasirodo, jas valyti reikia ne mažiau kruopščiai nei savo automobilį ar namus, o Inovacijų biuro pareiga – parodyti jums kaip tai daroma.

Ko reikia ausinių valymui?

Tinkamam ausinių valymui reikės: mikropluošto šluostės, ausų krapštuko, itin minkšto dantų šepetėlio, indo plovimui, skysto muilo ar indų ploviklio, vandens ir valymo skysčio. Itin užterštas ausinių dalis galima valyti naudojant spirito turintį valiklį. Svarbu paminėti, kad jokiu būdu, jokių ausinių, jokiomis aplinkybėmis ir niekada nemėginkite valyti acetonu ar kitu dažų tirpikliu – tai tiesiog jas sunaikins: tirpikliai ištirpins ne tik nešvarumus bet ir ausinių plastikines dalis, klijus ir kitas dalis.

Kaip tinkamai valyti ausines?

Pradėkite nuo išorės: pirmiausia atskirkite silikono antgalius, o jei ausinės turi paminkštinimą – jį taip pat nuimkite. Žodžiu, nuimkite viską, kas nuimama ir atjungiama. 

Išardytas ausines laikydami ertmėmis žemyn, ausų krapštuku atsargiai išvalykite nešvarumus. Jei reikia, pakeiskite ausų krapštuką švariu, o jei reikia, lengvai suvilgykite jį valymo skysčiu. Kartokite valymą tol, kol liksite patenkinti valymo rezultatu. Sierą galima pašalinti ir naudojant labai minkštą, švarų dantų šepetėlį. Svarbiausia, nepažeisti, nepradurti ausinių ertmę saugančio tinklelio ir saugoti, kad joks valymo skystis nepatektų pro jį į ausinių vidų.

Ausinių paminkštinimus, ir silikonines dalis, kurias nuėmėte, nuvalykite sudrėkinta mikropluošto šluoste. Tą patį padarykite ir su kitais kietais ausinių paviršiais. Pakartokite procedūrą kelis kartus, su švariu šluostės plotu. Taip pašalinsite riebalus ir kitus nešvarumus. Tai pat galima valyti ir belaidžių ausinių dėkliuką-kroviklį. O jei viduje prikrito dulkių – išprašykite jas sausu, arba, jei labai reikia, valymo skysčiu sudrėkintu ausų krapštuku. Tik įkrovimo kontaktų geriau nešlapinti, o prireikus juos galima pravalyti spiritu suvilgytu ausų krapštuku.

Atskirtas silikonines dalis galima tiesiog išplauti atskirame inde su muiluotu, drungnu vandeniu – taip pašalinsite bakterijas, riebalus ir nešvarumus. Po to jas gerai išskalaukite, nušluostykite sausa mikropluošto šluoste ir palikite išdžiūti.

Viskas! Ausinės ir jų nuimamos dalys švarios ir sausos, galima jas vėl surinkti ir toliau mėgautis mylima muzika. 

Kada reikia valyti ausines?

Ausines rekomenduojame valyti periodiškai: kai tik pastebėsite, jog jos vėl tapo nešvarios, užsiteršė siera, ar tiesiog jų paviršius tapo riebus ir nemalonus liesti. Nebūtina kaskart taikyti visą aukščiau išvardintą valymo procedūrą – priklausomai nuo ausinių nešvarumo lygio, atlikite tik kelis ar visus valymo žingsnius. Jei ausinės tik riebaluotos, pakaks jas nuvalyti sausa mikropluošto šluoste, o jei jų ilgai nevalėte ir jos tapo labai nešvarios – teks kantriai atlikti visą ausinių spa programą.