Patarimai

Kaip valdyti programėles su savo iPhone Siri? 

2022-01-07

Siri vardas, ikonėlė ir netgi balsas žinomi ir atpažįstami daugelio. Šis virtualus asistentas pernai, beje, šventė dešimties metų jubiliejų – jis pristatytas dar 2011 m. spalį. Kitaip tariant, anksčiau už visus didžiuosius konkurentus – Microsoft Cortana, Amazon Alexa bei Google Assistant. Iš pradžių Siri atrodė tiesiog nišinis eksperimentas, įdomus tik užkietėjusiems technologijų entuziastams, tačiau gana greitai jo populiarumas ėmė augti kaip ant mielių. Asistentas vartotojams tapo visiškai nauju būdu bendrauti su iPhone, iPad ar MacBook. Ir Siri galimybės sulig kiekvienu atnaujinimu vis plečiasi. Jis tampa vis protingesnis ir paslaugesnis. Pavyzdžiui, jis suteikia galimybę labai lengvai valdyti savojo iPhone programėles.

Kaip veikia Siri?

Prieš mokantis geriau išnaudoti Siri galimybes, verta šiek tiek daugiau sužinoti apie jį patį. Labai paprastai kalbant, Siri yra balsu valdomas asmeninis virtualus asistentas, su kuriuo bendraujate kaip su draugu ir kuris padeda jums efektyviau vykdyti kasdienes rutinines užduotis (ir ne tik). Siri gali atsakyti į jums rūpimus klausimus, padėti sudaryti pirkinių sąrašą, surasti kažką telefone, kažką priminti ir t. t. Labai svarbu ir tai, kad Siri turi prieigą prie Apple programėlių. Kitaip tariant, el. pašto, kontaktų, žinučių, žemėlapių, naršyklės Safari ir pan. Tai reiškia, kad jis atpažįsta su jomis susijusias komandas. Tarkime, galite paprašyti atverti Safari ir nueiti į vieną ar kitą internetinį puslapį, arba žemėlapių programėlėje surasti reikiamą objektą. Siri taip pat veikia su jūsų Apple ID paskyra, o tai reiškia, kad jis atsimena jūsų komandas (sakomas ne tik iPhone, bet ir  iPad ar MacBook, o, laikui bėgant, mokosi, vis geriau jus supranta bei geba padėti greičiau bei efektyviau. Didžiausias Siri minusas šiuo metu yra nebent tai, kad jis supranta dar toli gražu ne visas kalbas. Jeigu nemokate angliškai ar ispaniškai, naudotis bus labai sunku. Visgi kalbiniai jo gebėjimai irgi nuolat tobulėja, o jį naudojančiųjų skaičius tik auga. Skaičiuojama, kad bent retkarčiais Siri išsikviečia apie 70 proc. iPhone savininkų.

Siri ir trečiųjų šalių programėlės

Ką turime omenyje, sakydami trečiųjų šalių programėlės? Viskas labai paprasta – tai programėlės, kurias kuria ne Apple, o kitos kompanijos. Tarkime, Mano Tele2 patenka būtent į šią kategoriją. Skirtumas tas, kad tokių programėlių kūrėjai patys sprendžia, ar jas integruoti su Siri, ar ne. Tačiau Apple tokią galimybę jiems suteikia, todėl, pridėję į programinį kodą atitinkamas eilutes, vartotojus jie įgalina programėle naudotis balso komandomis. Tarkime, jūs galite ne tik atsidaryti Facebook ar Messenger, bet ir liepti Siri atlikti jų vartotojo sąsajoje tam tikrą veiksmą, pavyzdžiui, paslinkti ekranu aukštyn ar žemyn, pradėti rašyti naują žinutę ir t. t. Vis dėlto, saugumo sumetimais Apple bet kam veikti kartu su Siri neleidžia. Trečiųjų šalių programėlėms tokį leidimą jūs turite suteikti patys. Laimė, tai padaryti labai paprasta. Reikiamus veiksmus atliksite vos per kelias minutes.

Kaip Siri suteikti prieigą prie trečiųjų šalių programėlių

Norint suteikti Siri leidimą valdyti trečiųjų šalių programėles, jums reikia atlikti kelis svarbiausius veiksmus: įsitikinti, kad Siri ir pačios programėlės veikia tinkamai, o tada pasirinkti jums patogiausias balso komandas, kurios naudojimąsi šia funkcija maksimaliai supaprastintų.

Kaip susieti Siri su programėlėmis

Siri ir trečiųjų šalių programėlių susiejimo procesą pradėkite nuo pačio Siri veikimo patikrinimo. Jis šiaip jau veikia automatiškai. Jums tereikia paspausti atitinkamą mygtuką arba ištarti žodžius „Hey, Siri!“. Vis dėlto, visai sveika atidžiau patikrinti, kaip veikia virtualusis asistentas. Nustatymų programėlėje slinkite žemyn, pasirinkite Siri, ir įsitikinkite, kad mygtukai šalia Siri ir Allow „Hey Siri“ yra įjungti. Jeigu viskas gerai, metas aktyvuoti virtualiojo asistento integraciją. Tame pačiame Settings>Siri skyrelyje slinkite žemyn, kol surasite užrašą App Support. Pasirinkite jį. Iš karto pateksite į naują langą, kuriame rasite ilgą naudojamų programėlių sąrašą. Visas jas galite susieti su Siri. Tiesiog padėkite varnelę prie kiekvienos, kuriai norite suteikti tokią galimybę. Jeigu kažkurių savo programėlių čia nematote, vadinasi, jų kūrėjai į programinį kodą neįrašė eilučių, kurių reikia integracijai. 

Kaip formuluoti Siri komandas

Siri – labai protingas asistentas. Jis paprastai labai greitai susiorientuoja, ko iš jo norima, o po telefone esančių duomenų jūrą jis nardo be jokių problemų. Vis dėlto, per jį valdant trečiųjų šalių programėles reikėtų atsiminti kelis svarbius principus – komandas formuluokite kaip įmanoma tiksliau, ypač naudojimosi pradžioje (Siri nuolat mokosi ir savo darbą atlieka vis geriau) stenkitės naudoti maksimaliai daug raktinių žodžių. Pabrėžkite tiek programėlės pavadinimą, tiek veiksmą, kurį norite atlikti. Tarkime, „Siri, play a song on Spotify“, ar „Siri, start a 5k run with Runtastic“, ir pan. Jeigu norite siųsti žinutę per Messenger, viską formuluokite maždaug taip: „Send [vardas] Messenger message that says [tekstas]“. Iš pradžių viskas gali atrodyti kiek komplikuotai, bet toks mechanizmas labai greitai įvaldomas. Netrukus pastebėsite, kad naudotis telefonu tapo dar lengviau. Be to, galite ir tiesiog pridėti papildomas komandas. Savo programėlių skiltyje susiraskite reikiamą. Jai skirtame skyrelyje rasite pasirinkimą Add to Siri. Čia iš karto pamatysite komandų pasiūlymus, kurie padės Siri nesusimaišyti ir lengviausiai juos atpažinti.

Siri ir lietuviškos programėlės

Kaip jau minėjome, didžiausia kliūtis, su kuria Lietuvoje susiduria Siri – tai vietinių trečiųjų šalių programėlių trūkumas. Tiesa, šis vakuumas irgi pamažu pildosi. Apple virtualusis asistentas sėkmingai atidaro daugelį lietuviškų programėlių. Dar daugiau, jis jau integruotas su PILDYK programėle. Tai reiškia, kad Siri ją ne tik atidaro, bet ir leidžia naudoti pagrindines funkcijas bei atlikti esminius veiksmus tiesiog kalbant. Asistento atliekamus veiksmus galima skirstyti į dvi kategorijos. Standartines funkcijas Siri atlieka be papildomų aktyvacijų. Tarkime, vartotojas gali akimirksniu patikrinti savo mobiliosios sąskaitos likutį. Tai padaroma ištarus frazę – „Hey, Siri, what‘s my Pildyk account balance?“ Asistentas, atpažinęs vartotojo balsą ir skirtą užduotį, parodys reikiamus duomenis. Antroji kategorija – nestandartiniai veiksmai. Juos bet kuris vartotojas gali pridėti savarankiškai ir tokiu būdu papildyti sąskaitą, pasitikrinti duomenų, skambučių ar SMS likutį. Tereikia asistentą išmokyti naujų komandų. Tai padarysite su programėle Shortcuts (tai standartinis įrankis, kuris   telefone yra automatiškai). Čia rasite mygtuką Add to Siri. Pati sistema jums pasiūlys vartotinas frazes, bet jas taip pat sėkmingai galite pakeisti ir į sau priimtinesnes.