Patarimai

Kaip už automobilio stovėjimą sumokėti telefonu

2011 liepos 15

parking-825371_1920-1.jpgAutomobilių stovėjimo apmokėjimas telefonu – seniai ne naujiena pažangias technologijas vertinantiems Lietuvos miestų gyventojams. Bet jei esate iš tokių vairuotojų, kurie šio metodo dar neišbandė – siūlome tiesiog dabar imti ir pradėti.  

Privalumus įvertinsite labai greitai. Kuo geras toks atsiskaitymo būdas?

  • NEREIKIA GRYNŲJŲ – nebeteks nervintis, kišenėje pritrūkus monetų.
  • TAUSOJATE KOJAS – iki mokėjimo už stovėjimą automato neteks pėdinti pusę kvartalo. Kojos nenukentės ir tuo atveju, jei stovėjimo laiką nutarsite pratęsti.
  • SUSIMOKATE TIK TIEK, KIEK STOVITE – kad nereikėtų nerimauti, atsiskaitydami monetomis daugelis dažnai „iš akies užmeta“ šiek tiek daugiau negu planuoja užtrukti. Tuo tarpu mokėti už parkavimą telefonu galite 15-20 minučių tikslumu.
  • PATOGU PRATĘSTI– pasibaigus stovėjimo laikui nebeturėsite spręsti galvosūkio „eiti susimokėti už papildomą pusvalandį,  o gal apskritai metas namo?“.

Kaip tai vyksta? Patogiausia – atsisiųsti ir pasinaudoti specialia programa išmaniesiems telefonams „Parking in Lithuania“ arba sumokėti internetu parkuok.tele2.lt. Jei nesinaudojate mobiliuoju internetu, galite tai padaryti ir SMS žinute. Jei mokėsite internetu, wap.tele2.lt sekcijoje „Naudinga“ rasite ir išsamesnės informacijos apie stovėjimo laiko trukmę bei įkainius skirtingose miestų zonose. Stovėjimo laikui einant į pabaigą, gausite priminimą SMS žinute. Jei užtrukote – pakanka atsakyti į ją nurodant papildomą stovėjimo laiką.

Kad jūsų mokėjimą pripažintų ir eismo kontrolieriai, ant automobilio priekinio stiklo turite prisiklijuoti specialių lipduką, kurį už 2 Lt galite įsigyti bet kuriame mūsų salone. Šiuo metu tokie lipdukai galioja Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Trakuose. Ir, žinoma, šis lipdukas – ne šiaip puošmena, jį dar reikia ir užregistruoti. Tai padaryti padės konsultantas mūsų salone, tačiau visai nesunku lipduką registruoti ir savarankiškai – kitoje jo pusėje rasite tikslią instrukciją, kaip tai padaryti. Ten pat pateikiami ir nurodymai, ką įrašyti mokėjimo už stovėjimą žinutėje. Viskas labai paprasta – siunčiant žinutę tereikia nurodyti miestą, stovėjimo trukmę ir aikštelės zoną, pvz., PV 1 R (parkavimas Vilniuje, 1 val., raudonoji zona). Na, o mokėdami per programėlę ar internetu tiesiog sekite pateikiamais nurodymais.

Kas vyksta paskui? Duomenys apie automobilio stovėjimą automatiškai įtraukiami į jūsų mobiliojo telefono sąskaitą – taigi už stovėjimą sumokėsite gavę sąskaitą. Informaciją apie mokesčius už automobilio stovėjimą galite rasite telefone adresu m.tele2.lt – Lietuvoje šioje svetainėje galite naršyti visiškai nemokamai, t. y. nekainuoja net duomenų srautas.

Kiek kainuoja šis malonumas? Tikrai nedaug palyginti su tuo, kaip palengvėja gyvenimas. Jei paslauga naudositės per parkuok.tele2.lt, kainuos perduodamų duomenų srautas. Naudojantis programėle „Parking in Lithuania“ ar siunčiant SMS, žinutės kaina – 20 ct.  Paslaugos užsakymo žinutės kaina – 20 ct, o priminimas apie besibaigiantį parkavimo laiką – 5 ct. Aišku, galite apsieiti ir be priminimo, apmokėjimo žinutėje tiesiog prirašę „NP“ (nepriminti), tačiau kažin, ar verta atsisakyti vieno svarbiausių šios paslaugos privalumų.  Na, o parkavimo įkainiai visuose miestuose skirtingi, juos galite sužinoti čia.

Ką dar turėtume pridurti šia tema? Vartotojams gana dažnai kyla klausimas – ar žinutes dėl parkavimo būtina rašyti didžiosiomis raidėmis? Jokio skirtumo – galite ir mažosiomis. Kita mūsų klientus dominanti tema – o ką, jei sugalvosiu parkavimo laiką pratęsti iš kito telefono? Taip elgtis galite, tik negalite rašyti sutrumpintos parkavimo žinutės, turite nurodyti savo automobilio numerį. Svarbu, kad siųsdami užsakymus SMS žinutėmis būtumėte atidūs – jų koreguoti nebegalima, tad jei nurodėte ne savo automobilio numerį, teks sumokėti už svetimo stovėjimą. Lygiai tas pats galioja dėl stovėjimo laiko – žiūrėkite, kad nesudrebėtų ranka ir vietoje 5 neįvestumėte 56, nes už tiek parkavimo valandų galiausiai ir atsiskaitysite. Tad būkite atidūs! Tiesa, jei mokėsite naudodamiesi specialia programėle, prieš siųsdama nurodymą apmokėti ji paprašys galutinio jūsų patvirtinimo.

Ir dar: turėkite omenyje, kad jei daug važinėjate ir dažnai stoviniuojate, tai sumokėję už parkavimą vienoje aikštelėje ir parkavimo laikui nepasibaigus galite statyti automobilį ir kitoje aikštelėje, jei tik jos zonos spalva sutampa.