Išmanieji įrenginiai

Kaip telefone atkurti ištrintas nuotraukas ar kitus duomenis

2020-09-24

Išmanusis telefonas – tai nepakeičiama įspūdžių ir informacijos katalogavimo vieta. Dauguma mūsų jame laiko šimtus nuotraukų, daugybę vaizdo įrašų ir kitų dokumentų. Šioje gausoje labai paprasta pasimesti ir kartais priimti ne visai apgalvotą sprendimą. Pavyzdžiui, netyčia ištrinti duomenis, kuriuos iš tikrųjų norisi išsaugoti. Nuo tokių nelaimių ne visada suspėjame apsisaugoti profilaktiškai, tad tokiais atvejais turime gyventi su kartėliu ir praradimo jausmu. Tačiau ar tikrai visada viskas taip beviltiška? Toli gražu. Ištrintas nuotraukas ir kitus duomenis išmanusis telefonas iš tikrųjų kurį laiką dar saugo, tad šį turtą galima gana nesunkiai atkurti. Kaip tai padaryti?

Kas nutinka su ištrintais duomenimis?

Štai jums filosofinis klausimas: kas nutinka su ištrintais duomenimis? Ar jie pranyksta su visam? Na, telefonai paklūsta fizikos dėsniams, o šie labai aiškiai ir vienareikšmiškai teigia, jog informacija išnykti negali. Kas tada nutinka su jūsų nuotraukomis? Jos iš tikrųjų niekur nedingsta. Operacinė sistema tiesiog suveikia taip, kad toji vidinės atminties vieta, kurioje buvo nuotrauka ar kiti duomenys, pradedama traktuoti kaip tuščia. Tai reiškia, kad šioje zonoje nauja informacija gali būti įrašoma „ant viršaus. Kitaip tariant, net ir po ištrynimo jūsų nuotraukos tebeegzistuoja telefono atmintyje. Galutinai jos išnyks tik tuomet, kai sistema toje pačioje vietoje patalpins kitą informaciją. Kada tai įvyks, priklauso ir nuo jūsų.

Ištrintų nuotraukų atgavimas iš šiukšliadėžės

Visai kaip ir kompiuteriai, išmanieji telefonai turi savo šiukšliadėžes. Tai savotiška skaistykla, kurioje duomenys laukia, kol jų vietą užims šviežia informacija. Pakankamai anksti susipratę, kad kažką ištrynėte be reikalo, nuotraukas galėsite išsitraukti tiesiai iš jos. Android telefone tai padarysite labai nesunkiai. Tiesiog nueikite į savo nuotraukų galerijos pagrindinį puslapį ir, paspaudę dešiniame viršutiniame kampe esančius tris taškelius, išskleiskite pasirinkimų meniu (kai kuriuose telefonuose Galerijoje tiesiog pamatysite šiukšliadėžės ikoną). Atsivėrusiame naujame lange rasite visas neseniai ištrintas nuotraukas. iPhone ištrintą informaciją taip pat kurį laiką dar saugo. Tiesiog nueikite į Nuotraukų programėlę ir paspauskite Albums. Tarp jų rasite ir aplanką Recently Deleted. Čia laikomos nuotraukos, kurias jūs ištrynėte per pastarąsias 30 dienų. Tiesiog pasirinkite norimas ir susigrąžinkite jas.

Ištrintų nuotraukų atgavimas naudojant debesiją

Mes gyvename išmaniųjų ekosistemų laikais. Tai reiškia, kad pačios Android ar iOS dalį jūsų informacijos išsaugo automatiškai. Taigi, labai gali būti, kad jūsų ištrinta nuotrauka iš tikrųjų tebesislepia kuriame nors debesyje. Android atveju, informacija dublikuojama Google Photos paskyroje, o ištrinta būna saugoma dar 60 dienų. Nueikite į savo puslapį. Kairėje esančiam meniu pamatysite šiukšliadėžės ikoną. Šiame aplanke rasite visas per pastaruosius du mėnesius ištrintas nuotraukas. iPhone nuotraukas išsaugo jūsų iCloud paskyroje. Prisjunkite prie jos ir pasirinkite Photos aplanką. James susiraskite Albums. Jų sąraše pamatysite pasirinkimą Recently Deleted. Čia rasite visas neseniai ištrintas nuotraukas. Pažymėkite reikiamas ir paspauskite Recover.

Duomenų atgavimo programėlės

Prarastas nuotraukas bei kitus duomenis atgauti gali padėti trečiųjų šalių programėlės. Jos veikia išnaršydamos telefono diską ir suklijuodamos pažeistus dokumentus. Nuotraukų surasti paprastai nepavyksta dėl to, kad jų informacija yra „po naujais duomenimis. Dažniausiai net keliais (jų vietą užėmė keli nauji dokumentai). Duomenų atgavimo programėlės gali padėti juos iš ten ištraukti. Android ekosistemoje patikimiausiai veikia DiskDigger, Restore Image ar  DigDeep Image Recovery. iPhone savininkams kiek sudėtingiau. Apple AppStore tokio pobūdžio programėlių kūrimo nepalaiko. Blogiausiu atveju, galite išbandyti tokį sprendimą, kaip Dr.Fone. Vis dėlto, nesvarbu, Android ar iPhone telefonu naudojatės, į tokius įrankius žiūrėkite kritiškai. Taip, atgauti duomenis jie gal ir padės, bet yra didelė tikimybė, kad šie jau bus pakankamai pažeisti ir sutrikdys telefono veikimą. Taigi, naudokite juos tik kritiniais atvejais.

Ką daryti, kad nuotraukų neprarastumėte?

Žinoma, pats geriausias problemos sprendimas – apsidrausti nuo jos. Kaip jau galėjome įsitikinti, tiek Android, tiek iOS savo vartotojams siūlo galimybę automatiškai dubliuoti visus duomenis ir taip nebijoti, kad nuotraukos ar kita informacija pranyks. Taigi, jeigu to dar nepadarėte, nepagailėkite kelių minučių ir sinchronizuokite savo telefoną su Google Photos ar iCloud. Abu veiksmai labai paprasti. Android savininkams reikėtų atsidaryti Google Photos programėlę ir prisijungti su savo Google paskyra. Paspauskite dešiniajame viršutiniame kampe esančią savo nuotrauką ar inicialus. Pasirinkite Photo settings ir įjunkite mygtuką Back up & sync. iPhone savininkams užteks atsidaryti savo telefono nustatymus ir paspausti savo vardą. Naujame lange pasirinkite iCloud>Photos. Dabar beliks paspausti įjungimo mygtuką prie pasirinkimo iCloud Photos.