Patarimai

Kaip telefoną paruošti kelionei į užsienį

2020 sausio 31

Šiuolaikinių žmonių gyvenimai kaip niekada aktyvūs ir mobilūs. Su žinia, kad savaitgaliui išvažiuojate pasižmonėti kur nors iki Amsterdamo ar Bergeno jau tikrai nieko per daug nebenustebinsite. Mes iš tiesų keliaujame gerokai daugiau nei bet kada per visą žmonijos istoriją. Tačiau tuo pačiu mes norime tai daryti ir kaip įmanoma patogiau, neprarandant namuose įprasto komforto jausmo. Vienas iš jį užtikrinančių įrankių – mūsų telefonai, su visomis jame veikiančiomis aplikacijomis bei mobiliuoju internetu. Tačiau, kraunantis savo kelioninį lagaminą, reikėtų nepamiršti, kad išvykai derėtų paruošti ir savo išmanųjį. Kažkokių ypatingų priemonių ar didelių laiko investicijų tikrai neprireiks. Vos keli paprasti veiksmai padės keliaujant apsisaugoti nuo neplanuotų nemalonumų.

Baterija ir energija

Ko mažiausiai norisi per kelionę – tai staiga prarasti ryšio priemonę vien todėl, kad išsikraus jo baterija. Apsidrauskite iš anksto. Pradėkite nuo savotiško jos testo. Kelionėje telefoną, greičiausiai, naudosite gana intensyviai, nes tai patogiausias būdas susiorientuoti mieste ar gauti reikalingos informacijos. Tad, likus kelioms dienoms iki išvykos, visą dieną laikykite telefono ekraną ryškiai apšviestą, žiūrėkite daug video ir t.t. Kitaip tariant, įsitikinkite, kiek tokiomis sąlygomis baterija atlaiko. Tai bus labai geras orientyras. Visgi labai gali būti, kad netikėtų situacijų vis tiek nepavyks išvengti, tad įsimeskite į bagažą ir išorinę bateriją. Ji tikrai neužima daug vietos, nors gali būti jau net ir 20 000 mAh t. y. 5–6 telefono baterijų talpos. Jeigu žinote, kad daug keliausite automobiliu, labai pravers ir automobilinis kroviklis, maitinsiantis baterija tiesiog kelyje.

Tinkama apsauga: duomenų ir ne tik

Keliaujant reikėtų telefoną kuo geriau apsaugoti tiek nuo realių, tiek nuo virtualių grėsmių. Smart Master užsienyje dar neveikia, tad, nukritęs ant žemės ir veikti atsisakantis, telefonas tikrai sukels labai daug problemų. Apsidrauskite įsigydami apsauginį stikliuką, o taip pat dėklą. Jie leis nebe taip bijoti kietų akmeninių šaligatvių. Rimtai pagalvokite ir realų telefono draudimą. Atsiminkite, kad jo sutartys pasirašomos jums priimtinam terminui, tad įsipareigoti galite tiek, kiek norite. Ne ką mažiau svarbu apsaugoti ir tai, kas yra telefono viduje. Prieš išvykdami pasidarykite išorinę jame esančių duomenų kopiją. Tai padaryti galite arba perkėlę juos į atminties kortelę, arba tiesiog debesijoje. Dar vienas svarbus aspektas – identifikavimo priemonės. Užraktas telefonui būtinas. Biometrinės priemonės (piršto atspaudas ar veido atpažinimas) veikia patikimiausiai. Jeigu renkatės skaičių kodą, jis turėtų būti bent 6 skaitmenų ir kuo sudėtingesnis.

Paruoškite vietos ir įrankius

Nepamirškite, kad kelionėje, tikriausiai, turėsite gana ribotą mobiliųjų duomenų kiekį, o ir prieiga prie Wi–Fi gali sukelti problemų. Kiek tik tai yra įmanoma, iš anksto pasirūpinkite tomis aplikacijomis, kurių jums greičiausiai prireiks keliaujant. Galbūt tai bus programėlė, informuojanti apie lankomą miestą, nuotraukų redagavimo įrankis, paprastų pasikalbėjimų žodynėlis ar offline režimu veikiantys žemėlapiai. Tokio pobūdžio aplikacijos sveria pakankamai daug, tad šie sutaupyti megabaitai jums tikrai pravers. Kaip taisyklė, kelionės metu mes gana daug fotografuojame ir filmuojame. Tačiau jūs nenorite taip užkimšti savo telefono, kad pradėtų strigti pats jo veikimas. Prieš kelionę apvalykite jį nuo susikaupusių šiukšlių. Visada galima įsidėti ir papildomą microSD kortelę. Pačios talpiausios atmintį išplės iki 512 GB, tad jokio jaudulio, kad pritrūksite vietos.

Kiek duomenų turite?

Dar ne taip seniai, keliaujant užsienyje, vartotojai prisibijodavo net ir atsiliepti į skambutį, ką jau kalbėti apie aktyvesnį naršymą mobiliajame internete. Visgi pastaraisiais metais situacija pasikeitė. Europos Sąjungos direktyvos įpareigojo skirtingus tinklus maksimaliai suvienodinti ryšio kainas, tad keliaudami po ES ir Europos Ekonominės Erdvės šalis, ko gero, net nepajusite, kad kažkas pasikeitė. Priklausomai nuo jūsų turimo mokėjimo plano, kelionėms gaunate nuo 3,6 iki 8,3 GB nemokamų mobiliųjų duomenų. Tokio kiekio turėtų pakakti net ir ilgesnei kelionei. Ką daryti, jeigu vis dėlto keliaujate už ES ribų. Mobiliųjų duomenų tarifai čia jau priklauso nuo kiekvienos šalies. Kiekvienu atveju jūs galite rinktis ar iš karto įsigyti 100 arba 500 MB duomenų paketą, ar mokėti už kiekvieną išnaudotą megabaitą. Tam nereikia jokių papildomų sutarčių – paslauga užsakoma tiesiog SMS žinute.

O kaip su skambučiais?

Jeigu ir būdami užsienyje darbo ar asmeniniais reikalais labiau mėgstate bendrauti skambindami, diskomforto irgi nepatirsite. Prieš išvykstant ar jau esant užsienyje, viso labo reikėtų užsisakyti pora paslaugų. Pirmoji vadinasi „Mano šalys“. Ją užsisakius jūs skambinsite gerokai pigiau nei nurodo standartiniai pokalbių tarifai. Ši paslauga ypatingai pravers tiems, kurie ne tik daug keliauja patys, bet ir dažnai bendrauja su kolegomis ar draugais, gyvenančiais užsienyje.  Kita naudinga paslauga „Skambučiai iš užsienio“. Ji skirta specialiai tiems, kurie, būdami užsienyje, dažnai skambina į trečiąsias šalis. Nesvarbu kokio vietinio operatoriaus paslaugomis tokius atveju naudositės – visi tarifai bus suvienodinti. Taigi, galėsite nebijoti, jog mėnesio sąskaita  visai netikėtai pasieks dar nematytas aukštumas.