Patarimai

Kaip saugiai naudotis telefonu vairuojant?

2018 balandžio 6

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minime Saugaus eismo dieną, taigi dalijamės naudinga informacija, kaip kelyje apsaugoti save ir kitus. Šį kartą – keturi sprendimai, užtikrinantys saugų naudojimąsi telefonu vairuojant.

Vaizdo registratorius telefone

kaip_saugiai_vairuoti_naudojantis_telefonu_registratoriusTikriausiai kiekvienas vairuotojas yra atsidūręs situacijoje, kurioje būtų pravertęs vaizdo registratorius. Todėl automobilyje montuojama vaizdo kamera tampa vis svarbesnė saugumo priemonė, padedanti išsiaiškinti, kas išties kaltas dėl įvykio kelyje. Nors ši gana reikalinga priemonė dažnai būna brangi, tačiau geroji žinia yra ta, jog vaizdo registratoriui pinigų leisti nebūtina. Pasirodo, didžiąją dalį jo funkcijų gali atlikti kone kiekvienas išmanusis.

Naudojantys „Android“ operacinę sistemą gali rinktis programėlę „DashCam Travel“, o naudojantys „iOS“ – „Meteor Car Camera“, kurios fiksuoja ne tik vaizdą, bet ir tikslų laiką, vietą bei greitį.

Atsisiųsti

 

Atsisiųsti

 

Navigacija ant priekinio automobilio stiklo

kaip_saugiai_vairuoti_naudojantis_telefonu_navigacijaNavigacija gali praversti ne tik ilgesnėse kelionėse, bet ir važinėjant mieste. Tačiau naudotis telefone esančiu žemėlapiu gali būti ir nepatogu, ir ne visai saugu. To išvengsite, jei automobilio priekinį stiklą paversite ekranu. Šiuo metu rinkoje galima rasti ne vieną tiekėją, siūlantį HUD įrangą (angl. Heads-up display). Šie prietaisai visą svarbią telefono informaciją atvaizduoja ant priekinio automobilio stiklo – tiesiai vairuotojui prieš akis. Be to, projekcija priekiniame stikle neuždengia kelio, informuoja apie automobilio greitį, degalų sąnaudas, įspėja apie galimus gedimus. Prie naujesnių HUD ekrano modelių prijungus išmanųjį telefoną galima patogiai naudotis navigacija, matyti telefono pranešimus, atsiliepti į skambučius ir net balsu valdyti įrenginį.

Saugiam vairavimui – telefono laikiklis

Layer 5-2Jei vis tik naudojatės navigacija telefone, pasirūpinkite, kad tikslinantis kelią išmanusis visuomet būtų akių lygyje, o rankos ant vairo. Tam sukurtų telefono laikiklių pasiūla yra įvairi – nuo magnetinių ar prisisiurbiančių prie stiklo iki montuojamų ant vairo. Laikydami telefoną specialiai jam skirtoje vietoje galėsite ne tik patogiai ir saugiai naudotis navigacija, bet ir klausytis muzikos, o svarbiausia – sumažinsite riziką.

Skambina? Atsiliepkite balsu

Layer 6Kalbėtis telefonu vairuojant leidžiama tik vienu būdu – naudojant laisvų rankų įrangą. Sudėtingiausia yra išsirinkti tinkamiausią įrenginį: garso kolonėlę, belaides ausines, tvirtinamą arba į automobilį įmontuojamą ekraną. Renkantis laisvų rankų įrangą patikrinkite, ar yra galimybė ją valdyti balsu. Su tokia įranga visą dėmesį skirsite vairavimui: galėsite neatitraukus rankų ir akių surinkti numerį, išklausyti el. laiškų ar žinučių tekstus ir net rasti reikiamą atsakymą internete.

Atsiminkite, jog saugumas yra svarbiausia, tad jeigu reikia keliauti iš taško A į tašką B, o tuo pačiu metu ir atsakyti į krūvą skambučių ar laiškų, galite lengvai tai įgyvendinti: 4 svarbios aplikacijos išmanioms kelionėms mieste.

Skaitykite