Gyvenimo būdas

Kaip protingiau auginti savo šunį? Įdomiausi išmanieji įrankiai augintiniams.

2020 vasario 6

Šiuolaikiniai žmonės yra tiesiog įsimylėję savo gyvūnus. Ir šiuos jausmus jie stengiasi išreikšti kaip įmanydami geriau besirūpindami savo numylėtiniais. Pavyzdžiui, skaičiuojama, kad amerikiečiai augintiniams kasmet išleidžia apie 50 mlrd. dolerių. Gal ir nieko keisto, mat 9 iš 10 apklaustųjų sako savo šunį ar katę laikantys šeimos nariais, o šeimai juk norime suteikti viską, kas geriausia. Tai padaryti labai puikiai padeda šiuolaikinės technologijos. Išmaniųjų prietaisų, skirtų būtent augintiniams, rinka auga septynmyliais žingsniais. Įvairūs įrankiai gali suteikti šunų savininkams šiek tiek daugiau laisvės ir ramybės, o patiems gyvūnėliams – pramogų ir saugumo. Taigi, kokiu išmaniu prietaisu vertėtų apdovanoti savo augintinį per kitą jo gimtadienį?

Vaikščiokite protingiau

Vis daugiau žmonių kasdien naudoja įvairius nešiojamus išmaniuosius prietaisus – apyrankes arba laikrodžius, kurie matuoja nueitų žingsnių kiekį, padėdami geriau stebėti savo fizinį aktyvumą. Kodėl panašaus įrankio nepasiūlius ir savo šuniui? Ne, laikrodžio ant letenos mauti nereikės. Tą pačią funkciją atlieka ir išmanusis pavadėlis. Jis veikia kartu su aplikacija jūsų telefone. Joje matysite kasdien nueitus atstumus ir išbandytus maršrutus (labiausiai šuniui patikusias vietas galima pasižymėti žemėlapyje), bei galėsite jais dalintis su kitais šunų augintojais. Aplikacija taip pat pateikia krūvių rekomendacijas, skirtas būtent jūsų augintiniui.  Pats pavadėlis turi ir LED žibintuvėlį, kuris ne tik pavers jus geriau matomais, bet ir mirksės, jeigu jūsų telefonas sulauks pranešimo. Pasivaikščiojimams labai pravers ir specialios gertuvės, filtruojančios vandenį. Gal jos net padės atpratinti šunį nuo taip pamėgtų balų vandens.

Maitinkite protingiau

Ko gero, daugiausiai streso kiekvienam šuns augintojui suteikia tas momentas, kai ryte išeinant į darbą tenka jį palikti vieną namuose, o tada jaudintis, kas su juo nutiks. Tačiau rūpintis tikrai yra dėl ko. Augintinis gali liūdėti dėl dėmesio trūkumo ir prikrėsti eibių. Čia jau vargu ar technologijos kuo padės. Kinologai tiesiog pastebi, kad kiekvienam šuniui, netgi labiau už pagyras ir švelnumą, reikia fizinės veiklos ir struktūros. Kai šių dalykų pakankamai, nebelieka ir problemų dėl elgesio. Tačiau prižiūrėti savo numylėtinius visada galima ir per kameras. Kitas rūpestis ir galvos skausmas – nežinia ar gyvūnas sotus. Čia labai padės išmanioji šeryklėlė. Ji ne tik automatiškai įberia maisto į dubenėlį, bet ir fiksuoja, kada ir kiek jo iš tikrųjų buvo suėsta. Ši informacija nugula telefono aplikacijoje, tad galėsite matyti augintinio maitinimosi įpročius, o, reikalui esant, detaliai apie juos papasakoti veterinarui.

Ilsėkitės protingiau

Šunys pasižymi tiesiog neįtikėtinais gebėjimais prisitaikyti prie savo šeimininkų ir jų gyvenimo stiliaus. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl mes taip puikiai sutariame. Vis dėlto, iš savo augintinių kartais jau prašome netgi šiek tiek per daug. Pavyzdžiui, absoliučią daugumą valandų dienoje praleisti bute. Paprastai jie nieko prieš, bet vis tiek reikėtų pasistengti, kad jų dienos būtų maksimaliai patogios. Tuo pasirūpinti padės išmanusis guolis. Toks kiek futuristiškai atrodantis daiktas yra sujungtas su jūsų telefonu ir gali būti kontroliuojamas per atstumą. Jame bet kada keisite vyraujančią temperatūrą, užtikrindami komfortą tiek karštą, tiek šaltą dieną. Be to, guolis fiksuoja, kada šuo yra jame. Tai padės daug geriau perprasti gyvūno dienos ritmą, nuotaikas ir sveikatos būklę – fizinis jo aktyvumas veterinarui daug pasako apie augintinio savijautą.

Problemas spręskite protingiau

Didžiausia kiekvieno šuns šeimininko baimė – galimybė, kad numylėtinis kokiu nors būdu išbėgs į gatves, supanikuos ir nebesuras kelio atgal. Pasitaiko net ir atvejų, kai, pavyzdžiui, prie parduotuvės lūkuriuojantį keturkojį kas nors paprasčiausiai pavagia. Laimei, technologijos ir čia jau gali pasiūlyti labai pagelbėti galinčių sprendimų. Kaip viena iš perspektyviausių išmaniųjų prietaisų kategorijų, pastaraisiais metais minimi vadinamieji GPS tracker’iai. Į juos investuoja vis daugiau technologijų gigantų (kalbama, kad savuosius šiemet pristatys ir Apple). Šie mažyčiai daikčiukai tvirtinami ant dviračių, paspirtukų, kitų vertingų daiktų. Prisegti juos galima ir prie šuns antkaklio. Toks paprastas sprendimas leis visada žinoti, kur jūsų augintinis yra, o ištikus mažiausiai laukiamam scenarijui, išsiaiškinti, kur nelaimėlis klaidžioja ir surasti jį per maksimaliai trumpą laiką.

Žaiskite ir bendraukite protingiau

Šunų šeimininkams telefone labai praverstų ir kelios jiems skirtos aplikacijos. Visų pirma, pasirūpinkite augintinio sveikata, parsisiųsdami Pet First Aid. Čia rasite daugybę labai naudingų patarimų, kaip suteikti pirmąją pagalba, jeigu šuo netikėtai pradės negaluoti arba ką nors susižeis. Jeigu norite pasirūpinti ir gyvūno emocine sveikata, užsiimkite su juo prasminga veikla. Įrodyta, kad protinės stimuliacijos nuolat gaunantys šunys yra laimingesni, sveikesni, socialesni. Tokios veiklos rasite aplikacijoje Puppr. Ji padės jums žingsnis po žingsnio mokyti keturkojį įvairių triukų ir komandų. Socialinės veiklos jam patogiai suteiksite įsirašydami tikrą tinder’į šunims – Meet My Dog ar Bark Happy. Čia bendrausite su kitais šunų šeimininkais ir susitarsite dėl bendrų veiklų. Šios programėlės padės ir rasti, kas prižiūrėtų ar tiesiog pavedžiotų šunį jums kur nors išvykus. Tam, beje, puikiai tinka ir lietuviškas įrankis Yoopies, kuris tikrai padės surasti pagelbėti galinčių žmonių.