Patarimai

Kaip prižiūrėti savo televizoriaus ekraną?

2021 19 rugpjūčio

Ar dar atsimenate jau senove šiek tiek kvepiančius, senamadiškus kineskopinius televizorius? Savo vaizdo kokybe ar išmanumu jie negali nė iš toli prilygti naujiesiems. Tačiau turėjo šiokį tokį pliusą – juos prižiūrėti buvo labai paprasta. Tereikėjo reguliariai nuvalyti dulkes ir tiek žinių. Su šiuolaikiniais televizoriais viskas šiek tiek kitaip. Nors pagal visus svarbius parametrus jie daug pranašesni, tuo pačiu jie ir šiek tiek gležnesni. Kai ant ekrano pamatote pirštų atspaudų, plaukų ar nežinia kaip ir iš kur atsiradusių žymių, tuojau pat griebtis šlapios šluostės nederėtų – taip rizikuojate jį pažeisti. Kaip tuomet tinkamai prižiūrėti šiuolaikišką televizorių, pasirūpinant ne tik jo švara, bet ir saugumu bei sklandžiu veikimu?

Kur statyti išmanųjį televizorių?

Taip, televizoriaus priežiūra prasideda nuo jam tinkamiausios vietos išrinkimo. Patogioje ir lengvai pasiekiamoje vietoje bus daug paprasčiau pastebėti, kad jis jau reikalauja rūpesčio, taip pat ir jo suteikti pavyks be didesnių problemų. Tuo pačiu optimali vieta – tai ir didesnis žiūrėjimo malonumas. Specialistai pataria televizorių statyti arba ant sienos kabinti taip, kad ekrano centras būtų maždaug jūsų akių lygyje. Taip jums nereiks tiesti aukštyn kaklo ir jį visai be reikalo varginti. Taigi, jeigu televizorius didesnis, pavyzdžiui, 75 colių įstrižainės Samsung, ir įkurdinamas svetainėje, dėkite jį ant tam skirto staliuko arba kabinkite taip, kad, atsisėdus ant sofos, jūsų žvilgsnis būtų nukreiptas tiesiai į ekrano centrą. O jeigu įsigijote nedidelės įstrižainės (tarkime, 32 colių) modelį, skirtą tam, kad pusryčiaudami galėtumėte klausytis žinių, rinkitės kiek aukštesnę vietą – vis tiek į ekraną dažniau žiūrėsite stovėdami, iš mažesnio atstumo. Taip pat pasirūpinkite, kad televizorius stovėtų ant maksimaliai stabilaus pagrindo, kaip įmanoma geriau paslėpkite visus laidus – tikrai nenorite, kad kas nors už jų užkliūtų ir nutiktų nelaimė. 

Kaip dažnai valyti išmanųjį televizorių?

Nors išmaniojo televizoriaus priežiūra ir yra būtina, griežtų taisyklių, kaip dažnai tai derėtų daryti, nėra. Vadovaukitės sveiku protu. Pavyzdžiui, jeigu ant ekrano pamatote erzinančią, tarytum riebalų dėmę – pasirūpinkite ja nedelsdami. Tikrai nenorite leisti jai įsisenėti. Jeigu taip nutiks, ją pašalinti bus vis sunkiau. Jeigu didžiausia problema yra dulkės, televizoriaus švara pasirūpinkite maždaug kartą per savaitę. Dulkės ne tik trukdo mėgautis pačia geriausia vaizdo kokybe, bet ir gali patekti į įvairias jungtis. Besikaupdamos jos, laikui bėgant, apsunkins jų veikimą. Prieš pirmą kartą valydami naują televizorių vis dėlto nepamirškite pavartyti ir jo instrukcijos. Čia rasite gana išsamią informaciją, kaip prižiūrėti turimą modelį. Turėkite omenyje tai, kad kas tinka vienam, gali netikti kitam. Tarkime, langų valiklis vienu atveju tiks kuo puikiausiai, o kitu gali sukelti neatitaisomą žalą ekranui. 

Rutininė televizoriaus priežiūra

Geriausia ir svarbiausia rutininės televizoriaus ekrano priežiūros priemonė – standartinė šluostė, pagaminta iš mikropluošto. Toli ieškoti jos nereikia. Idealiai tiks tokia pati, kokią naudojate ir kompiuterio ekranui valyti. Kartais ją į dėžę įdeda ir patys gamintojai. Jokiu būdu nenaudokite popierinių rankšluosčių ar savadarbių šluosčių, kurias pasigaminote iš pasenusių marškinėlių. Su jomis tiktai pridarysite aibę įbrėžimų, kurių jau niekaip nebepanaikinsite. Imdamiesi paties švarinimosi, visų pirma televizorių išjunkite. Taip, gal ir visai smagu jį demonstratyviai valyti, kol kažkas iš namiškių tyso ant sofos, bet taip daryti yra ne visai saugu. Be to, ant veikiančio ekrano sunkiau pastebėti ir dėmes ar pirštų atspaudus. Jeigu tiesiog valote dulkes, nenaudokite nei vandens, nei jokių chemikalų. Užteks perbraukti šluoste per ekraną. Nepamirškite, kad išmaniųjų televizorių ekranai yra gana jautrūs, tad jokiu būdu jų nespauskite. Būkite švelnūs ir atsargūs.

Kaip nuo televizoriaus ekrano panaikinti nešvarumus?

Dulkės – labai lengvai pašalinamas nešvarumas. Šiek tiek sudėtingiau susitvarkyti su įvairiomis dėmėmis bei pirštų atspaudais (mažų vaikų turintiems tėvams ši problema, ko gero, iki skausmo žinoma). Vien švelniai perbraukti mikropluošto šluoste čia jau nepakaks. Jeigu jūsų televizoriaus instrukcija tam neprieštarauja, naudokite paprasčiausią vandenį. Šiek tiek sudrėkinkite šluostę ir sukamaisiais judesiais švelniai (jokiu būdu nespauskite) nuvalykite erzinančią dėmę. Labai svarbu nepurkšti ar nelašinti vandens ant paties ekrano. Vanduo gali gana nesunkiai prasiskverbti pro apsauginį sluoksnį ir pakenkti viduje esantiems elektroniniams komponentams. Taip nuvalius ekraną, būtų gerai ir kurį laiką nejungti televizoriaus – leiskite jam nudžiūti (procesą pagreitinsite jį nušluostę sausa šluoste). Naudoti galite specialius valymo skysčius. Tuos pačius, kuriuos naudojate ir kompiuterio ar telefono priežiūrai. Jeigu instrukcijos leidžia, išbandykite ir specialias drėgnas servetėles. 

Kaip neprižiūrėti televizoriaus?

Kai kuriems žmonėms gana sunkiai sekasi atsispirti pagundai televizoriaus ekraną valyti su langų plovimo skysčiu. Taip elgtis tikrai nereikėtų. Langų plovimo skystyje yra labai daug grynojo alkoholio. Stiklą jis daro skaidresnį, bet televizoriaus ekranai pagaminti juk ne iš jo. Jie yra nepalyginamai jautresni, o per didelės koncentracijos alkoholis jam gali sukelti negrįžtamą žalą. Dar vienas naudingas patarimas – niekada nieko nepurkškite tiesiai ant ekrano. Nedarykite to, net jeigu naudojate specialiai ekrano valymui skirtas priemones. Bet koks skystis neišvengiamai ims tekėti žemyn, palikdamas žymes. Vietoj to, tiesiog užpurkškite jo ant šluostės ir tada valykite ekraną. Galų gale, prisiminkite, kad priežiūros reikia ir valdymo pulteliui bei kolonėlėms (jeigu tokias turite). Šiam procesui galioja tos pačios taisyklės – naudokite mikropluošto šluostę ir specialius valiklius.