Patarimai

Kaip personalizuoti savo macOS Big Sur?

2021-02-12

Pernai metų birželį pirmą kartą pristatyta ir masinei auditorijai lapkritį išleista macOS Big Sur buvo vienas reikšmingiausių Apple ekosistemos atnaujinimų per pastarąjį dešimtmetį. Tam yra kelios priežastys. Visų pirma, reikšmingai pasikeitė operacinės sistemos dizainas. Jis dar labiau supanašėjo su tais sprendimais, kuriuos matome iPadOS ar iOS, tad skirtingų prietaisų vartotojų sąsajos tapo dar nuoseklesnės, o nejučiomis peršokti nuo vieno prietaiso prie kito dar niekada nebuvo taip paprasta. Kitas svarbus aspektas – M1 procesoriai. Apple palaipsniui pereina prie savų gaminių, o darnoje su jais macOS Big Sur geba veikti dar efektyviau bei sklandžiau. Galų gale, ši versija mums siūlo ir kaip niekada daug personalizacijos galimybių. Pateikiame kelis patarimus, kaip macOS Big Sur dar geriau pritaikyti prie savo poreikių.

macOS Big Sur Control Center personalizacija

Kaip jau minėjome, viena ryškiausių inovacijų naujoje macOS Big Sur – tai dizaino bei funkcionalumo priartėjimas prie iPadOS ir iOS. Pavyzdžiui, būtent iš pastarosios ir buvo perimta Control Center funkcija. iPhone telefonuose yra galimybė vienu gestu aktyvuoti specialų langą, kuriame galima greitai ir patogiai pakoreguoti pačius svarbiausius nustatymus. Tą patį galima daryti ir macOS Big Sur. Savo kompiuterio Control Center aktyvuosite paspaudę dešiniajame viršutiniame ekrano kampe esančią ikoną, primenančią du šalia esančius jungiklius. Čia jau rasite tokius nustatymus, kaip ekrano apšvietimo ar garso lygis. Tačiau šį sąrašą bet kada galite pakoreguoti. Atsidarykite System Preferences ir paspauskite Dock & Menu Bar. Atsivėrusio lango kairėje pusėje matysite visus kompiuterio nustatymus bei galėsite pasirinkti, kuriuos iš jų įtraukti ir į Control Center.

macOS Big Sur widget‘ai

Viena geriausių ir praktiškiausių naujausios iOS versijos – iOS 14 – funkcijų tapo widget‘ai. Šis paprastas įrankis leidžia pačią svarbiausią informaciją (orus, el. pašto dėžutę ar žemėlapį) matyti tiesiog telefono ekrane, net nejungiant pačios programėlės. macOS Big Sur widget‘ais leidžia naudotis ne tik mobiliajame, bet ir kompiuterio ekrane. Jie veikia Pranešimų juostoje, kuri aktyvuojama spustelėjus ant laiko ir datos. Atsivėrusiame lange slinkite žemyn, kol sąraše pamatysite užrašą Edit Widgets. Spustelėkite jį. Ekrane pasirodys į tris dalis padalintas langas. Pirmajame – visi widget‘ai, kuriuos galite naudoti. Viduriniajame – pasirinkto widget‘o dydžio variacijos. Trečiajame – Pranešimų juostoje jau esantys widget‘ai. Jums telieka paprastu drag&drop principu susidėlioti norimus įrankius, pakoreguoti jų dydį, o po to paspausti mygtuką Done.

Safari pirmojo puslapio personalizacija

Kartu su pačia macOS Big Sur Apple reikšmingai atnaujino ir kai kurias dažniausiai naudojamas programėles. Dizaino ir vartotojo sąsajos pokyčius ypač lengva pastebėti, ko gero, viename dažniausiai naudojamų įrankių – interneto naršyklėje Safari. Tačiau kitos inovacijos plika akimi nėra iš karto matomos – jas reikia aktyvuoti. Namų puslapio nustatymai labai naudingi mėgstantiems svarbiausią informaciją gauti greitai ir koncentruotai. Įsijungę Safari, spustelėkite apatiniame dešiniajame kampe esantį jungiklio simbolį. Tai padarę, ekrane pamatysite kelis pasirinkimus: mėgstamiausius puslapius, dažniausiai lankomus puslapius, privatumo ataskaitą, Siri pasiūlymus, skaitymo sąrašą ir darbalaukio išvaizdą. Jeigu norite, kad jūsų pirmame puslapyje visada būtų kažkuri iš šių funkcijų, tiesiog pažymėkite ją varnele. Arba atvirkščiai.

Big Sur žinučių personalizacija

Žinučių programėlė – tai dar viena naudinga macOS funkcija, ypač aktuali tiems, kurie nori ne tik paprasto, bet ir maksimaliai saugaus bendravimo įrankio, veikiančio skirtingose platformose. Big Sur jam suteikia dar kelias smulkias, bet labai praktiškas funkcijas. Visų pirma, pačius svarbiausius pokalbius jūs visada galite laikyti susirašinėjimų sąrašo viršuje. Tiesiog Žinučių lange pasirinkite norimą, spustelėkite klaviatūros mygtuką Ctrl, o tada vartotojo sąsajoje – Pin. Pasirinktas pokalbis visada liks sąrašo viršuje, pasikeis ir jo dizainas. Tokiu būdu iš viso galite pažymėti iki devynių pokalbių. Kita smagi smulkmenėlė – grupinių susirašinėjimų ikonos. Įprastą dalyvių nuotraukų koliažą galite pakeisti emodžiais, memodžiais, nuotrauka, ar kuo tik norite. Tiesiog pasirinkite grupinį susirašinėjimą, spustelėkite Ctrl mygtuką, o tada Change Group Name and Photo. Beje, jeigu iliustracijai norite naudoti emodžį, galite pakeisti jo fono spalvą. Jeigu naudojate memodžį – parinkti norimą jo išraišką.

Big Sur Priminimų programėlės personalizacija

Apple Priminimų programėlė daugybei žmonių yra tikrų tikriausias išsigelbėjimas. Skęstant darbuose ar kasdieniuose rūpesčiuose kažką pamiršti ar pražiopsoti ypač paprasta, o toks įrankis padeda susivokti, kas, kur, kada ir kaip. macOS Big Sur revoliucijų Priminimų programėlėje nesukėlė, bet visgi pasiūlė kelias personalizacijos funkcijas, paverčiančias ją dar praktiškesne ir patogiau naudojama. Visų pirma, dabar galima pagal poreikius perdėlioti savo užduočių sąrašus. Pavyzdžiui, programėlės automatiniai nustatymai šiandienos sąrašą rodo geriausiai matomoje vietoje – viršutiniame kairiajame kampe. Tačiau jūs galite tai pakeisti. Pasirinkite kitą sąrašą ir nutempkite jį į pagrindinę poziciją. Kita paprasta, bet praktiška inovacija – galimybė užduočių sąrašus kategorizuoti su emodžiais. Tiesiog paspauskite Ctrl, tuomet Rename>Edit>Emoji & Symbols ir išsirinkite norimą. Tokiu būdu susikursite savo sistemą, padėsiančią nepamiršti, kurioms užduotims reikėtų teikti prioritetą.