Išmanieji įrenginiai

Kaip personalizuoti savo iPhone?

2020-10-28

Jeigu prisiekusio Android operacinės sistemos gerbėjo paklaustumėte, kuo, jo manymu, šie telefonai yra pranašesni už veikiančius su iOS, ko gero išgirstumėte argumentą, jog pirmoji suteikia kone nesibaigiančias personalizacijos galimybes. Su Samsung, Xiaomi ar OnePlus galima daryti praktiškai ką tik norisi: keisti vartotojo sąsajos išvaizdą, nevaržomai perstumdyti programėles, įsirašyti widget‘us, parsisiųsti visiškai naują launcher‘į ir t. t. Apple rinkosi kiek konservatyvesnę, labiau išgrynintą strategiją. iOS visada pasižymėjo sklandžiu veikimu, bet vartotojui suteikė pakankamai mažai laisvės. Vis dėlto, tai pasikeitė sulig iOS 14. Dar jokia operacinės sistemos versija nesuteikė tiek daug galimybių personalizuoti savo iPhone.

iOS personalizacijos priežastys

Kam teikti prioritetą galvojant apie telefono vartotojo sąsajos dizainą? Google ir Apple čia taiko dvi gana skirtingas strategijas. Android vartotojui suteikia gana daug kontrolės, galimybių pačiam spręsti, kaip telefonas turėtų atrodyti ir būti valdomas. iOS renkasi šią laisvę riboti dėl patirties nuoseklumo ir stabilumo. Ši operacinė sistema visada atrodė geriau išbaigta, sklandžiau veikianti. Ja besinaudojantieji net nelabai ir matė būtinybės kažką keisti. Vis dėlto išmaniųjų telefonų rinka neišvengiamai evoliucionuoja. Viena ryškiausių jos tendencijų – modelių įvairėjimas, apeliuojant į skirtingus vartotojų segmentus. Taigi, jeigu galime pasirinkti mums geriausiai tinkančius prietaisus, kodėl to nepadarius ir su operacinės sistemos išvaizda, taip įrenginius dar geriau pritaikant savo poreikiams?

iOS 14 ir widget‘ai

iOS 14 išvaizdą reikšmingai keičia vadinamieji widget‘ai. Po paskutiniojo operacinės sistemos atnaujinimo jie tapo ypač reikšmingu kiekvieno iPhone elementu. Paprastai jie naudojami tam, kad supaprastintų ir pagreitintų priėjimą prie dažniausiai naudojamos informacijos: priminimų, orų prognozės ar kalendoriaus. Pridėti juos savo telefono ekrane labai paprasta. Tereikia ilgai spausti darbalaukyje esančią tuščią zoną, kol ikonos pradės judėti, o šalia jų atsiras minusų simboliai. Kairiajame viršutiniame kampe taip pat pamatysite pliuso simbolį. Paspaudę jį, išvysite visus egzistuojančius widget‘us. Pasirinkite norimą ir paspauskite Add widget. Dabar teliks parinkti jam vietą ekrane. Tačiau tai dar ne viskas. Tokios programėlės kaip My Widgets, Widgetsmith ir Widgeridoo leidžia ne tik pakeisti jau esamų widget‘ų išvaizdą, bet ir sukurti visiškai naujus.

iOS 14 ir programėlių ikonos

Dar vienas iOS personalizacijos metodas – gerokai senesnis. Juo iPhone savininkai gali naudotis jau kelerius metus, bet būtent paskutinysis atnaujinimas paskatino juos šią funkciją atrasti tarytum iš naujo. Visi žinome apie patį paprasčiausią ekrano personalizacijos metodą – darbalaukio fono pakeitimą. Tačiau ar žinojote, kad visai nesunkiai galite tą patį padaryti ir su programėlių ikonomis? Tai padarysite naudodami programėlę Apple Shortcuts. Pirmą kartą ji buvo pristatyta dar prieš porą metų ir suteikia galimybę automatizuoti tam tikrus iOS veiksmus. Įsijunkite ją ir paspauskite dešiniame viršutiniame kampe esantį pliuso simbolį. Pasirinkite Add Action. Atsivėrusiame paieškos lauke įrašykite „Open app“, o tada paspauskite Open App. Pasirinkite Choose ir programėlę, kurią norite personalizuoti. Viršutiniame dešiniajame kampe paspaudę trijų taškelių simbolį, sugalvokite trumpiniui vardą ir spauskite Add to Home Screen. Pasirinkite Choose Photo ir iš savo galerijos išsirinkite norimą paveikslėlį. Paspauskite Choose, o tada Add. Štai ir viskas. Jūs pakeitėte ikonos išvaizdą.

Ar verta personalizuoti savo iOS 14?

iOS palyginti nelanksti buvo ne be reikalo. Apple prioritetą teikė nuosekliai patirčiai. Ne veltui ir AppStore atsiduriančioms programėlėms taip pat keliami pakankamai griežti reikalavimai. iOS turi veikti greitai ir sklandžiai net ir senesniuose modeliuose. Tai viena iš priežasčių, kodėl daugybė vartotojų nelabai mato reikalo keisti net ir, regis, technologiškai kiek pasenusio iPhone 7. Personalizuojant operacinės sistemos išvaizdą neišvengiamai suardomas ir šis vienodumas. Be to, tai – ir pakankamai daug įsitraukimo reikalaujanti veikla. Ypač jeigu sugalvosite keisti ir programėlių ikonas. Taigi, ar ir kaip smarkiai reikėtų personalizuoti savo iOS 14? Viskas priklauso nuo jūsų. Tačiau, jeigu jūsų iPhone vartotojo sąsaja jums ir taip atrodo estetiškai, persistengti neverta. Užteks įsidiegti kelis widget‘us – jie iš tikrųjų gali supaprastinti daugybę telefonu atliekamų veiksmų.

Ko galime tikėtis iš iOS 15

Operacinės sistemos kūrimas ir tobulinimas – niekada nesibaigiantis procesas. Nors iOS 14, regis, tik visai neseniai pasiekė telefonus, Apple inžinieriai jau dirba ir prie iOS 15. Jau net aiški jos beta versijos pasirodymo data: 2021 m. birželio 7-oji. Tą dieną vyks tradicinis WWDC 2021 renginys. Žinoma, kol kas galime tik spekuliuoti, bet tam tikros tendencijos išduoda, ko galime tikėtis iš iOS. Kaip žinia, naujoji iPhone 12 linija yra kaip niekada įvairi. Pavyzdžiui, mažiausias modelis yra 5,4 colių, o didžiausias – 6,7 colių įstrižainės. Toks skirtumas reiškia, kad jie tiesiog bus naudojami šiek tiek kitaip. Kitaip tariant, pati modelių įvairovė turėtų lemti tai, kad iOS ir toliau darysis vis lankstesnė, geriau prisitaikanti prie konkretaus prietaiso bei jo savininko poreikių. „Bazinė“ iOS 15 versija, ko gero, bus kaip niekada minimalistiška, suteikianti galimybę pačiam žmogui spręsti, kaip ją koreguoti.