Gyvenimo būdas

Nuo laikiklių iki specialių programėlių: kaip patogiai naudotis telefonu vairuojant? 

2022-11-28

Trumpai: 

  • Telefono laikikliai gali būti įstatomi ir magnetiniai. Pastarieji gali dar turėti ir belaidžio krovimo funkciją.  
  • Waze ir Google Maps naudojamus duomenis apribosite pakoregavę kelis svarbius nustatymus.  
  • Jeigu jūsų automobilis tokį turi, būtinai susiekite borto kompiuterį su telefonu. 
  • Vairuodami visada aktyvuokite telefono vairavimo režimą. Jis suteiks daugiau patogumo ir saugumo. 
  • Spotify programėlė turi vairavimo režimą. Tokiu atveju ji valdoma balso komandomis.  

Vairavimo instruktoriai juokauja, kad vairuotojai niekada taip gerai nemoka kelių eismo taisyklių, kaip pirmąją dieną gavę vairuotojo pažymėjimą. Po to gyvenimas viską šiek tiek perstato. Kai kurias taisykles pamirštame, kitas ignoruojame, trečias sugalvojame apeiti. Deja, vienas dažniausių šiuolaikinių pažeidimų – naudojimasis išmaniuoju telefonu vairuojant. Automobilis tikrai neturėtų būti ta vieta, kur tikrinate Instagram‘ą ar atrašinėjate į žinutes. Tačiau tai nereiškia, kad vairuodami visiškai negalite naudotis telefonu. Laikikliai ar specialios programėlės leis kelyje jaustis ne tik saugiau, bet ir komfortabiliau.  

Kaip išsirinkti telefono laikiklį automobiliui 

Automobiliai pamažu, bet užtikrintai tampa daiktų interneto dalimi. Borto kompiuteris – jau absoliučiai nieko nebestebinantis komplektacijos elementas. Per paskutinius kelerius metus pagaminti automobiliai netgi turi savo operacinę sistemą. Išmaniojo telefono ir patikimo laikiklio kombinacija automobiliui tarsi suteikia papildomą ekraną, kuriame galima stebėti savo vietą žemėlapyje, matyti pranešimus, kontroliuoti programėles. Laikikliai būna dviejų pagrindinių tipų: tokie, į kuriuos telefonas įstatomas, ir magnetiniai. Abu turi savų pliusų ir minusų. Pirmieji yra saugesni, mat telefonas laikosi patikimiau. Kita vertus, tas pats laikiklis netiks visiems telefonams. Magnetiniai laikikliai universalesni, bet tuo pačiu telefonas prie jų prikimba ne taip stipriai (o pagaminti iš plastiko iš viso negali būti pritvirtinti). Tuo pačiu jie neretai gali ir krauti telefono bateriją –  itin naudinga funkcija, jeigu išsiruošėte į ilgesnę kelionę. 

Kaip naudojantis navigacija taupyti mobiliuosius duomenis 

Be Waze ar Google Maps daugybė vairuotojų neįsivaizduoja savo kelionių. Šios programėlės ne tik nurodo maršrutus, bet ir perspėja dėl kamščių, padeda taupyti degalus. Problema ta, kad jos naudoja labai daug mobiliųjų duomenų. Pirmasis patarimas: laikykite šias programėles atidarytas tik tada, kai jas aktyviai naudojate. Priešingu atveju, jos nuolat pumpuos duomenis. Waze programėlėje taip pat galite įsijungti nustatymus ir tada paspausti Map Display. Čia galite pakoreguoti tam tikrus elementus. Prie Map View pažymėkite 2D. Tai padės taupyti ir duomenis, ir baterijoje esančią energiją. Atžymėkite ir varnelę prie Show Wazers. Šis nustatymas sumažins papildomos informacijos, matomos ekrane, kiekį. Lygiai taip pat galite atžymėti ir Show Traffic mygtuką. Tokiu atveju negausite informacijos apie eismo intensyvumą, bet jos ne visada juk ir reikia.   

Kaip saugiai naudotis telefonu vairuojant 

Jeigu tik jūsų automobilyje yra borto kompiuteris, būtinai jį susiekite su telefonu. Tai padarius, į skambučius atsiliepsite tiesiog paspaudę mygtuką ant vairo. Nereikės ir laisvų rankų įrangos. Visgi saugiau ir užtikrinčiau jausitės telefone dar aktyvavę ir vairavimo režimą.   

Vairavimo režimas telefone 

Vairavimo režimas – specialus telefono veikimo modulis. Jį aktyvavus, vartotojo sąsaja tarsi supaprastėja: ikonos ir tekstas pastebimai padidėja, gerokai sumažėja animacijų ir grafinių elementų, o kai kurios programėlės yra deaktyvuojamos. Jeigu esate susieję telefoną su automobilio borto kompiuteriu, vienas kitą jie turėtų atpažinti automatiškai, o pirmojo ekrane tokiais atvejais pamatytumėte pranešimą, klausiantį, ar norite įjungti vairavimo režimą.   

Kaip aktyvuoti vairavimo režimą 

Jeigu kažkas neveikia, režimą aktyvuoti galite ir rankiniu būdu. Jeigu naudojatės Android telefonu, įsijunkite nustatymus ir susiraskite juose skyrelį Google>Settings for Google apps>Search, Assistant & Voice>Google Assistant>Transport>Driving Mode. Čia galite pasirinkti, kada yra įjungiamas vairavimo režimas. iOS vartotojai jį aktyvuos pasirinkdami tam specialiai skirtą Focus opciją. Jeigu ja dar nesinaudojate, nustatymuose pasirinkite Focus>Driving ir aktyvuokite ją. Tai padarę, režimą aktyvuosite tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu. Pirmuoju atveju Control Centre spauskite Focus>Focus. Antruoju atveju, nustatymuose rinkitės Settings>Driving>While Driving ir spauskite arba Automatically (įsijungs automobiliui pradėjus judėti), arba When Connected to Car Bluetooth (įsijungs, kai telefonas prisijungs prie automobilio). 

Kaip saugiai klausytis muzikos vairuojant 

Ilgesnes keliones sunku įsivaizduoti be muzikos ar mėgstamiausių tinklalaidžių. Visgi naršyti po Spotify vairuojant tikrai nederėtų. Prarasti koncentraciją labai lengva. Laimė, didžiausia muzikos streaminimo platforma apie šią problemą yra pagalvojusi ir gali labai puikiai veikti automobilio režimu. Jis bus aktyvuotas automatiškai, telefonui persijungus prie vairavimo režimo. Kai tai nutiks, Spotify sumažės ikonų, šriftai bus pastebimai didesni ir t. t. Didžiausias skirtumas čia tas, kad paskyra bus valdoma balsu. Aktyvuoti paiešką galėsite spustelėję mikrofono ikoną ir ištarę frazę „hey, Spotify“. Tuomet tiesiog ištarkite „play, <grupės, dainos, albumo ar tinklalaidės pavadinimas>“. Taip pat galite duoti ir kitus paprastus nurodymus: prasukti dainas, grįžti atgal, pakartoti dainą, pagarsinti ir pan.