Patarimai

Kaip paruošti savo telefoną vykstant į kitą šalį: paslaugos, sutaupysiančios laiko

2017 rugpjūčio 21

Transporto programeles-1090x232.jpgKelionei į užsienį jau beveik pasirengta? Jei skaitėte straipsnius apie telefono paruošimą kelionei į užsienį („Kaip paruošti savo telefoną vykstant į kitą šalį: planuokite savo kelionę išmaniai“ ir „Kaip paruošti savo telefoną vykstant į kitą šalį:programėlės padėsiančios nepasiklysti“) ir pasinaudojote rekomendacijomis, šaunu – jau esate finišo tiesiojoje.

Liko dar pora dalykų, kuriuos svarbu aptarti.

Vedlys laukiniais takais

Rasti patikimą navigaciją ten, kur nėra kelių, gerokai sudėtingiau. Jums padės „TripAdvisor“, kartais ten rasite ir nuorodų į patikimus specifinės vietovės žemėlapius. Tačiau norintieji savo kojomis braidyti po nepažįstamos šalies gamtą turėtų atsisiųsti ir kurią nors tokius nežinomus takus rodančią programėlę. Pavyzdžiui, „AllTrails“ gali rekomenduoti 50 tūkst. pėsčiųjų maršrutų visame pasaulyje (yra net pasivaikščiojimo gidas po Raganų kalną Juodkrantėje).

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Programėlių parduotuvėje surinkus paieškos žodžius „Hike“ ir „Trail“ rasite ir daugiau tokių programėlių-vedlių. Tik už žemėlapius dažnai gali tekti susimokėti.

Nuo durų iki durų

Taksi svetimoje šalyje gali virsti rimtu galvos skausmu – sudėtinga vieniems kitus suprasti, perprasti įkainių ir arbatpinigių sistemą. Šiuo atveju tikru išgelbėjimu tampa „Uber“. Visur, kur veikia ši paslauga, veikia ir programėlė, leidžianti viską atlikti nemokant nė žodžio tos šalies kalbos ir neturint nė cento tos šalies valiuta. Programėlėje tik surenki, kur važiuosi, nurodai, kad paimtų iš ten, kur dabar esi, ir lauki automobilio, kurio aprašymą irgi jau žinai. Mokėti nereikia – atvykus pinigai bus nuskaičiuoti nuo programėlėje nurodytos banko kortelės.

Tiesa, „Uber“ veikia ne visur – Italijoje, Danijoje ar, pavyzdžiui, Barselonoje, teks naudotis vietiniu taksi.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„Vietinės“ programėlės

Kai jau žinote, kur keliausite, būtinai paieškokite telefono programėlių, skirtų būtent tai vietovei. Pavyzdžiui, tik tokiu būdu rasite Bergamo miesto viešojo transporto bilietų programėlę, Londono, Paryžiaus, Maskvos ar Barselonos metro žemėlapius bei grafikus, vieno ar kito miesto taksi programėles.

Tik ieškodami paslaugų Paryžiuje rasite dviračių nuomos punktų sistemos „Velib“ programėlę arba dviračių nuomos Kopenhagoje programėlę „Donkey Republic“. Tiesiog paieškokite vietovės, kur vykstate, paslaugų – ir greičiausiai jas rasite.

„Velib“. Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

„Donkey Republic“. Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Jei keliaujate į Estiją, Latviją, Braziliją, Rusiją ar Turkiją, ten veiks puikiausia lietuvių sukurta viešojo transporto informacijos programėlė „Trafi“. O štai kitur teks paieškoti vietinių analogų.

„Trafi“. Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Kiekvienas kurortas, kiekviena turistų lankoma seniūnija šiais laikais jaučia pareigą sukurti savo programėlę. Ne visos jos naudingos, tačiau net jei ten tebus gražus pasakojimas apie žymesnius objektus, ši informacija jau bus naudinga. Muziejų kainas ir darbo valandas tikrai žinosite.

Būtina paminėti

Jokiu būdu neišvykite neturėdami telefone savo banko programėlės ir galimybės prie jos prisijungti. Čia puikiai pasitarnaus mobilusis parašas (apie jį daugiau skaitykite ČIA). Yra daugybė situacijų, kai gali tekti skubiai pervesti pinigus, ir banko programėlė būnant užsienyje gali virsti tikru išsigelbėjimu.

Būtinai pasirūpinkite draudimu. O jei jau turite, įsidiekite pasirinktos draudimo kompanijos programėlę. Ne visos jos naudingos, tačiau kai kada prireikus čia galėsite rasti būtiną informaciją. TELE2 su draudimo bendrove „Gjensidige“ sukūrė itin patogią paslaugą keliautojams – kelionės draudimą galima užsisakyti SMS žinute ir jis įsigalios tuoj pat.

Jei vykstate į šalį, kurios valiuta ne euras, įsidiekite bet kurią valiutos konvertavimo programėlę. Pavyzdžiui „Exchange rates“. Gera žinoti, kiek išties moki už vieną ar kitą dalyką.

„Exchange rates“. Atsisiųsti Google Play.

Gydymo paslaugos užsienyje gali tapti tikru siaubu. Tačiau Europos Sąjunga turi savų privalumų, vienas iš jų – Europos sveikatos kortelė. Jei turite tokią, daugybė medicinos paslaugų visose ES šalyse kainuos lyg vietiniam gyventojui. Turintiems kortelę rekomenduotume įsidiegti ir „European Health Insurance Card“ programėlę. Joje 25 kalbomis labai aiškiai aprašyta, kaip ir kur šis draudimas veikia.

„European Health Insurance Card“. Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Geros kelionės! Telefonas su tinkamomis programėlėmis gali tą kelionę išgelbėti ar paversti kur kas smagesne. Tik neužmirškite gelbėti ir paties telefono, nes sudužęs ar paskendęs jis pravers nebent žemėlapiui prie stalo prispausti. Taigi, paskutinis patarimas: prieš kelionę aprūpinkime savo gelbėtoją kišenėje geru dėkliuku ir ekrano apsauga. Jis to vertas. Apie tai, kaip apsaugoti savo telefoną, skaitykite mūsų straipsnyje „6 patarimai, kaip apsaugoti savo telefono ekraną nuo katastrofos“.

Už Google Play įsigytas programėles galima atsiskaityti kartu su Tele2 sąskaita. Išbandykite!

Daugiau naudingų aplikacijų, praversiančių kelionių metu ar laisvalaikiu, rasite mūsų tinklaraščio skiltyje „Programėlės“, o norėdami įdomiausias technologijų naujienas sužinoti pirmi, užsiprenumeruokite Tele2 inovacijų biuro naujienlaiškį.