Technologijų / inovacijų naujienos

Kaip parsisiųsti ir įsirašyti Windows 11

2021-09-20

Apie naująją savo operacinę sistemą Windows 11 Microsoft paskelbė dar birželį. Žinoma, nuo pirmosios oficialios žinios, iki finalinės versijos pasirodymo visada neišvengiamai praeina bent keli mėnesiai, per kuriuose testuojamos beta versijos, taisomos smulkios klaidelės, gludinamos paskutiniosios detalės. Tuo pačiu šie keli mėnesiai – tai ir laikotarpis spekuliacijomis, nekantrumui. Visiems norisi savomis rankomis pačiupinėti naująją versiją, palyginti ją su senąja. O pagrindo smalsumui šįkart tikrai netrūksta. Tokios naujos funkcijos kaip widget‘ai, iš pagrindų pasikeitęs Start meniu ar minimalistiškesni ir universalesni dizaino sprendimai masina daugelį. Norite būti pirmaisiais, kurie visai tai išbandys patys? Suteikti sau tokią galimybę parsisiunčiant ir įsirašant Windows 11 labai paprasta. 

Kas gali parsisiųsti Windows 11

Jeigu nesate tikri, ar patys tikrai galėsite įsirašyti Windows 11 versiją, galite nusiraminti. Ji jums bus prieinama, jeigu jūsų kompiuteris turi Windows 7 arba naujesnę versiją. Jums taip pat tikrai nereikės kažkur dairytis piratinės. Jeigu dabar naudojama yra legali, Microsoft jums automatiškai suteiks prieigą ir prie naujosios. Žinoma, asmeniniams kompiuteriams, į kuriuos ketinama įrašyti Windows 11, taikomi tam tikri techniniai reikalavimai. Tiesa, jie tokie minimalūs, kad juos atitikti labai paprasta. Asmeninis kompiuteris turėtų turėti bent jau 1GHz arba greitesnį procesorių, bent jau 4GB RAM, 64GB atminties, DirectX 12 arba naujesnę vaizdo plokštę, o vaizdą atkurti bent 720p raiška. Palyginimui, net ir vidutiniškas šiuolaikinis nešiojamas kompiuteris visus šiuo reikalavimus atitinka be jokių problemų. Jeigu jūsiškis susitvarko su kasdienėmis užduotimis, galite net neabejoti, kad jam tikrai tiks ir naujoji Windows 11.

Kaip pasiruošti Windows 11 įsirašymui

Prieš įrašinėdami naująją operacinę sistemą, iš pradžių atlikite kelis higieninius veiksmus. Visi jūsų kompiuteryje esantys duomenys niekur nedings ir įsirašius Windows 11. Bent jau neturėtų. Vis dėlto nuo tokio pavojaus visai sveika profilaktiškai apsidrausti (tiesą sakant, papildomos dingsties tam net nereikėtų ieškoti – duomenų apsauga verta rūpintis nuolat). Patikimiausias metodas – susikurti vadinamąjį jų backup‘ą arba sistemos kopiją. Kuo jie skirasi? Pirmasis debesyje išsaugos jūsų turimus duomenis, o antrasis ir turimas programas, valdymo nustatymus. Ką pasirinkti – tai jau jūsų poreikių klausimas, tačiau abu veiksmus atlikti labai paprasta. Backup sukursite paspaudę Start>Control Panel>System and Maintenance>Backup and Restore, o tada pasirinkę Set up backup. Toliau beliks sekti instrukcijas. Sistemos kopiją sukursite labai panašiai. Tik vietoj Set up backup reikėtų rinktis Create a System Image. Štai ir viskas. Windows nuo šiol reguliariai išsaugos jūsų turimus duomenis debesyje, tad, jeigu kažkas nutiks kompiuteriui, galėsite juos lengvai susigrąžinti. 

Kaip prisijungti prie Windows Insider programos

Tam, kad galėtumėte būti vienais pirmųjų, išbandžiusių Windows 11, visų pirma turėsite prisijungti prie vadinamosios Windows Insider programos. Veikia ji labai panašiai kaip ir, pavyzdžiui, iOS ar Android beta testuotojų grupės. Microsoft tiesiog savo atnaujinimus pirmiausiai pristato užsiregistravusiems vartotojams. Žinoma, jums visų pirma reikia turėti Microsoft paskyrą. Prie jos prisijungus, kompiuteryje atsidarykite Nustatymus ir pasirinkite Update & Security>Windows Insider Program>Get Started. Ekrane turėtų pasirodyti lentelė, kurioje reikėtų paspausti Link an account ir tada vėl prisijungti su savo paskyra. Naujame ekrane pasirinkite arba Dev Channel, arba Beta Channel. Patvirtinkite savo pasirinkimą paspausdami mygtuką Confirm. Sistema jūsų iš karto paprašys perkrauti savo kompiuterį. Tai padaryti galite arba iš karto, arba pasirinkti kitą, jums patogesnį laiką. 

Kaip įrašyti Windows 11

Sunkiausia dalis jau padaryta. Dabar belieka tiesiog imti ir pabaigti įrašinėjimo procesą. Jis praktiškai absoliučiai niekuo nesiskiria nuo eilinių atnaujinimų diegimo. Skirtumas nebent toks, kad Windows 11 įrašymui prireiks šiek tiek daugiau laiko, tad pasirinkite tam vakarą ar savaitgalį, kad galėtumėte išvengti bereikalingo erzelio. Naujos operacinės sistemos įrašymo procesą pradėsite atsidarydami Nustatymus, o tada pasirinkę Update & Security. Kairėje pusėje esančioje pasirinkimų juostoje spustelėkite Windows Update, o tada Check for Updates. Sistema susisieks su Microsoft serveriu ir po kelių sekundžių pamatysite, kad turite vieną potencialų atnaujinimą – Windows 11 Insider Prieview. Jo parsisiuntimas turėtų prasidėti automatiškai. Kai jis baigsis, būsite paprašyti perkrauti savo kompiuterį. Teliks paspausti mygtuką Restart Now. Štai ir viskas, kai kompiuteris vėl įsijungs, jame jau veiks Windows 11 operacinė sistema. Nesijaudinkite, jeigu viską padarėte teisingai, savo programėles ir duomenis rasite ten, kur juos ir palikote. 

Kada pasirodys pilna Windows 11 versija

Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad tokios beta versijos yra skirtos dviems žmonių grupėms: programuotojams/kūrėjams (žmonėms, kurių darbas yra tiesiogiai susijęs su kompiuterinių produktų kūrimu) bei technologijų entuziastams, kuriems malonu įsitraukti į naujų sistemų tobulinimą, dalintis savo atsiliepimais. Todėl būkite tikri, kad priklausote vienai iš jų. Įsirašę Windows 11 prie Windows 10 jau nebesugrįšite. Jeigu kyla abejonių, geriau palaukite, kol naujoji operacinė sistema sulauks masinei auditorijai skirtos versijos. Kada tai įvyks? Paprastai iki šio momento nuo paskelbimo praeina keli mėnesiai. Jeigu tikėtume neoficialiais pranešimais, tai Windows 11 visiems prieinama taps spalio antroje pusėje. Iki naujos Windows eros pradžios liko visai nebe daug.