Inovacijos

Kaip pagreitinti savo internetą?

2020 rugsėjo 9

Sakoma, kad lėtas internetas yra netgi blogiau nei jokio interneto. Iš tikrųjų, šiandien virtualioje erdvėje veikiame gausybę dalykų. Pradedant mechanišku naršymu po socialinius tinklus, ir baigiant vaizdo konferencijomis darbo reikalais. Lėtas, stringantis, nuolat dingstantis interneto ryšys gali nesunkiai sugadinti bet kokią patirtį. Labai svarbu prisiminti, kad interneto greitis priklauso nuo daugybės faktorių: įrangos, vartotojų skaičiaus, tinklo ir t.t. Dažnu atveju, lūkesčių neatitinkančią ryšio kokybę iš tikrųjų galima šiek tiek pagerinti. Pateikiame jums pluoštą patarimų, kurių paisydami galėsite mėgautis greitesniu internetu ir tuo pačiu sutaupyti šiek tiek nervų.

Reguliariai matuokite interneto greitį

Jeigu norite mėgautis greitu internetu, iš pradžių jums derėtų susirinkti kaip įmanoma daugiau informacijos apie tai, kaip jūsų ryšys veikia šiuo metu. Kitaip tariant, jūs turite jį reguliariai testuoti. Padaryti tai labai paprasta. Internete nesunkiai rasite puikiai veikiančių greičio matuoklių. Atlikite testą savo kompiuteryje ir pasižymėkite rezultatus (svarbus tiek download, tiek upload greitis). Pakartokite jį su visais namuose turimais prietaisais. Šiuos veiksmus kartokite dar kelias dienas, skirtingu paros metu. Atkreipkite dėmesį ar greičiai per daug nesiskiria (jeigu vieną dieną download siekia 200Mbps, o kitą 120 Mbps, kažkas tikrai nelabai gerai). Testus stenkitės atlikti ir būdami šalia modemo, kur signalo netrikdytų sienos ar kiti objektai, ir kituose kambariuose, kur jis neišvengiamai bus šiek tiek silpnesnis.

Įvertinkite interneto greičius

Jeigu jaučiate, kad turimo interneto greičiai jūsų netenkina, egzistuoja dvi galimybės. Lėtumas gali būti arba interneto tiekėjo problema, arba jūsų. Kaip atskirti vieną nuo kitos? Tam ir reikalingi matavimai. Jeigu pastebėjote, kad interneto greitis gana smarkiai varijuoja, priklausomai nuo savaitės dienos ar paros meto, galite būti beveik tikri, kad dėl to kaltas tiekėjas. Natūralu, kad piko metu interneto greitis gali šiek tiek smukti, bet pokyčio jūs net neturėtumėte per daugpajusti. Tokiais atvejais jums jau reikia nusiteikti šiek tiek pakovoti už save ir pranešti apie problemą. Vis dėlto, jeigu greitis daugmaž stabilus, bet vis tiek nepakankamas, ko gero, reikėtų susimąstyti apie geresnį interneto planą. Tiesa, prieš tai dar reikėtų išbandyti porą triukų, kurie gali pataisyti situaciją be papildomų investicijų.

Ar jūs prisijungę prie reikiamo tinklo?

Interneto greitis lėtėti gali dėl to, kad prietaisai nekokybiškai prisijungia prie paties tinklo. Pakankamai dažnai vartotojai nė nepastebi, kad jų kompiuteris ar telefonas iš tikrųjų naudoja ne tą signalą, kuris jam skirtas. Paprastai taip nutinka tuomet, kai kur nors šalia veikia slaptažodžiu neapsaugotas signalas, pavyzdžiui, siunčiamas iš vietinės kavinės, arba tais atvejais, jeigu jūsų kaimynas naudojasi to paties interneto tiekėjo paslaugomis, bet savo ryšio nėra užrakinęs. Kodėl kompiuteris ar telefonas naudoja silpnesnį signalą? Taip nutinka, nes prietaisai yra linkę „prisiklijuoti“ prie vieno modemo. Kitaip tariant, jeigu vieną kartą prie jo prisijungėte, prietaisas jo automatiškai ieškos ir toliau. Tokią problemą išspręsite jame susiradę sąrašą tinklų, prie kurių jis jungiasi automatiškai, ir pašalinę iš jo nepageidaujamus.

Patikrinkite savo modemą

Problemos su interneto greičiu labai dažnai atsiranda dėl interneto modemo kaltės, tad būtinai patikrinkite, ar viskas čia veikia taip, kaip ir turėtų. Daugelis žino seną triuką – išjungti ir įjungti modemą. Jis tikrai veikia. Modemas – tai mini kompiuteris su savo atmintimi ir operacine sistema, tad natūralu, kad jis reguliariai susiduria su įvairiomis problemomis dėl perkaitimo, užstrigusios operacinės sistemos ar sutrikusios atminties. Visai kaip ir naudojantis kompiuteriu, perkrovimas tokiais atvejais pataiso problemas. Tiesiog ištraukite modemo maitinimo laidą, suskaičiuokite iki 10, vėl jį įjunkite ir palaukite minutę. Problemas gali sukelti ir laidai, o tiksliau, jų pažeidimai. Tam net nereikia, kad jie kažkur nutrūktų. Pakanka ir mažo įtrūkimo, jog ryšys imtų strigti. Galų gale, žmonės pakankamai dažnai modemui tiesiog parenka netinkamą vietą. Sienos ir kiti daiktai šiek tiek slopina signalą, todėl modemas turėtų būti atviroje vietoje, kuo arčiau namų vidurio. Interneto ryšio bangos sklinda vienodai į visas puses, todėl pastatę modemą viduryje namų išgausite geriausią interneto kokybę.

Kaip pasirinkti geriausią interneto modemą

Dar viena priežastis, dėl kurios jūsų internetas nėra toks greitas, koks galėtų būti, tikėtina, yra šiek tiek pasenęs modemas. Interneto tiekėjai nuolat tobulina technologijas, eksperimentuoja su bangų perdavimo dažniais. Pasenęs modemo modelis kartais jau tiesiog nebedraugauja su naujais formatais. Pavyzdžiui, greičiausias Wi-Fi šiuo metu perduodamas 5GHz dažniu, kurį atpažįsta jau nebe kiekvienas modemas. Čia esama kelių išeičių. Jūs galite įsigyti kryptinę signalo stiprinimo anteną. Ji ypač pravers gyvenantiems didesniuose namuose, kuriuose nepakanka vieno modemo skleidžiamo signalo stiprumo. Dar protingesnė investicija – belaidis modemas, leisiantis nebesijaudinti dėl laidų ar netinkamai parinktos jo pastatymo vietos. Į jį dedama SIM kortelė, o interneto greitis pasiekia iki 300 MB/s. Kokybiškas belaidis modemas signalą perduoda 5GHz dažniu, todėl ryšys ne tik greitas, bet ir labai pastovus. Tokie įrenginiai tobulai tinka naudojantis Tele2 Laisvuoju internetu, kurio planams šiuo metu, beje, taikomi ypatingi pasiūlymai.