Išmanieji įrenginiai

Ar įmanoma išgyventi be nešiojamo kompiuterio? Kaip jį pakeisti planšete?

2020 vasario 19

Kompiuteris gali atrodyti kaip visiškai nepakeičiamas prietaisas. Argi būtų įmanoma išgyventi be jo? Kuo dar galima naršyti po internetą, rašyti elektroninius laiškus (ir įvairius komentarus), žiūrėti video turinį? Ką jau kalbėti apie darbinius reikalus. Koks dar prietaisas galėti pasiūlyti tokį patogumo, galios ir funkcionalumo derinį? Tačiau technologijų pasaulis evoliucionuoja savotiškai trindamas ribas tarp skirtingų prietaisų tipų. Prisirišti prie vienos konkrečios formos jau tarsi ir nebėra reikalo. Tad ir gyvenimo be kompiuterio perspektyva šiandien nebeturėtų gąsdinti. Jį jau visiškai gali pakeisti planšetė. Tiesą sakant, tinkamas jos modelis ne tik visiškai pakeičia kompiuterį, bet ir gali suteikti gyvenimui daugiau komforto.

Kodėl verta apsvarstyti tokią galimybę?

Pradėkime nuo pačios idėjos prisijaukinimo. Kodėl kai kuriems žmonėms idėja iškeisti savo kompiuterį į planšetę gali atrodyti keista? Šių dviejų prietaisų galimybės juk dramatiškai skiriasi! Galbūt, jeigu pasirinksite ekonominės klasės planšetę, atliekančią tik svarbiausias funkcijas. Visai kas kita – vidutinės ir aukščiausios klasės modeliai. Pavyzdžiui, naujausiuose iPad Pro veikiančių A12X Bionic lustų ir operatyviosios atminties kuo puikiausiai pakanka net ir sudėtingoms grafinėms užduotims atlikti. Pridėkite dar ypatingai detalų 2732 x 2048 pikselių raiškos Liquid Retina ekraną ir gausite prietaisą, gebantį nuveikti daugiau nei su daugeliu nešiojamų kompiuterių. Taigi, atsakymas į klausimą, ar jums pavyktų gyvenime išsiversti su planšete, yra „greičiausiai taip“. Jeigu tik neturite ypatingai aukštų reikalavimų galiai ir talpai, planšetės jums absoliučiai pakaktų.

 

Talpa

Skeptikai pasakytų, kad didžiausia problema su planšetėmis yra ta, jog jose niekaip nesutalpinsi visų turimų duomenų. Tačiau, ko gero, ir patys jau seniai pastebėjote, kad kompiuterija stabiliai bei užtikrintai juda „lengvėjimo“ kryptimi. Ką turime omenyje? Jau beveik praėjo laikai, kai duomenis perkelinėjame USB raktų bei kitokių laikmenų pagalba. Dabar juos paprastai laikome debesijoje: iCloud, Google Drive, Dropbox ir pan. Tuo tarpu muzikos klausomės arba filmus bei serialus žiūrime per stream’inimo platformas: Spotify, Apple Music, Netflix, Prime Video ir kitose. Vartotojo sąsaja debesijoje savo išvaizda ir veikimo mechanika jau praktiškai nieko nebesiskiria nuo esančios asmeniniuose kompiuteriuose. Taigi, jeigu pasirinksite patogų įrankį ir turėsite adekvatų interneto ryšį, greičiausiai nepajusite jokio skirtumo.

Ekrano dydis

Renkantis kokia būtent planšete pakeisti savo nešiojamąjį kompiuterį, visų pirma reikėtų sau aiškiai įsivardinti, kam ją naudosite. Kitaip tariant, kokios užduotys jums yra esminės. Tai svarbus klausimas, renkantis praktiškai bet kokį prietaisą, bet planšečių pasaulyje jis ypač reikšmingas, mat skirtingi modeliai gali labai varijuoti savo savybėmis. Svarbiausia iš jų – ekranas ir jo dydis. Pirmasis instinktas daugeliui – rinktis modelį su kuo didesne įstrižaine. Visgi tai nebūtinai geriausias sprendimas. Svarbiausiais kriterijais turėtų būti lankstumas ir mobilumas. Juk būtent dėl to ir keičiate savo kompiuterį. Optimaliausias variantas daugeliui žmonių – modelis su 9–11 colių įstrižaine. Jie labai kompaktiški, todėl lengvai telpa į krepšį, o taip pat ir lengvi, tad juos patogu laikyti rankoje, bei pakankami dideli, kad nereikėtų žiūrėti įtempus akis. 12 colių ir didesni modeliai labiau skirti reiklesniems vartotojams – dirbantiems su video ir nuotraukų redagavimu, ar tiesiog atliekantiems daug kruopštumo reikalaujančias užduotis. Jau vien dėl savo dydžio tai mažiau mobilūs modeliai.

 

Klaviatūra

Visgi net ir pati galingiausia planšetė labai sunkiai atstos kompiuterį, jeigu kartu su ja nenaudosite ir pridedamos klaviatūros. Kokybiškas darbas be jos paprasčiausiai būtų neįmanomas, todėl reikėtų rinktis modelį, prie kurio klaviatūrą būtų įmanoma prijungti kuo lengviau, o ir ji pati būtų maksimaliai patogi. Laimei, šiuolaikinės planšetės jau kuriamos turint omenyje šį poreikį. Paprastai jos prijungiamos akimirksniu, tvirtai laikosi savo vietoje, o rašyti jomis galima iš karto. Jums tereikia įstatyti planšetę į vietą ir galite pradėti darbą. Nuo nešiojamų kompiuterių klaviatūrų, prie kokių jau esame pripratę, jos skiriasi tik tuo, kad neturi vadinamojo „touchpad’o“. Tiesa, jums net nebūtina ieškoti klaviatūros, su pagrindiniu prietaisu susijungiančios fiziškai. Lygiai taip pat sėkmingai galite naudoti ir tokią, kuri su planšete susiporuoja per Bluetooth ryšį. Tiesa, vardan maksimaliai sklandaus veikimo, reikėtų įsitikinti, kad tokia klaviatūra kurta galvojant būtent apie planšetes.

 

Pelė ir kiti priedai

Gali kilti labai pagrįstas klausimas: kaip yra su pele? Kuo ją pakeisti? Didelę dalį užduočių atliksite tiesiog liečiamame ekrane. Naršymas po internetą ar socialinius tinklus su planšete netgi patogesnis. Šiek tiek sunkiau pasidaro, kai atliekame labiau darbines užduotis. Tiesa, šią problemą irgi išspręsite labai lengvai. Prie planšetės, naudodami USB–C adapterį, prijungsite tą pačią su kompiuteriu naudojamą pelę. Planšetės prieš kompiuterius pranašesnės tuo, kad gali būti labai patogiai laikomos rankose, tad čia ypatingai patogiu pagalbininku tampa išmanusis pieštukas, labai palengvinantis daugiau kruopštumo reikalaujančių užduočių atlikimą. Galų gale, daugelio problemų išvengsite ir iš anksto įsigydami universalią jungtį. Ji labai pravers, kai planšetę prireiks prijungti prie kitų prietaisų.