Patarimai

Kaip nepamesti savo telefono

2018 balandžio 27

Išmanusis telefonas – vienas brangiausių įrenginių, kurį nuolat nešiojamės su savimi. O jame saugoma informacija dažnai yra brangiausias mūsų turtas. Atrodo neįtikėtina, jog visą tai įmanoma tiesiog pamesti. Statistika rodo, kad dažniausiai telefonai pametami viešose vietose, o labiausiai žmonės pergyvena dėl telefonuose saugotų asmeninių nuotraukų. Tačiau ir vieno ir kito galima išvengti. Šįkart dalinamės patarimais, kaip nepamesti telefono, ar bent jau jame saugomų „brangenybių“.

Penki dalykai, kurie padės nepamesti telefono

kaip-nepamesti-savo-telefono-mazasTeisingi įpročiai. Skamba lyg pamokslaujančios tetos priekaištas, tačiau būtent netinkami mūsų įpročiai dažnai ir yra kalčiausi dėl mus ištinkančių nelaimių. Naršote pietaudami ir padedate telefoną ant stalo krašto? Nesistebėkite, kai kažkas užkliudys jūsų telefoną ir padovanos jam „patobulinimą“ – skilusį ekraną. Tiesiog pakanka suformuoti įprotį pasinaudojus telefonu, jį vėl įsidėti į kišenę. O jei dar telefoną įsidėsite ne į užpakalinę, o priekinę ar vidinę kišenę, tuo pačiu ir sumažinsite tikimybę nukentėti nuo vikrių kišenvagių.

kaip-nepamesti-savo-telefono-mazas2Susieti įrenginiai. Jei klausotės muzikos belaidėmis „bluetooth“ ausinėmis, nutolus nuo telefono kelis metrus jos staiga užtyla. Tai ženklas, kad turite sustoti ir apsižiūrėti, kur dingo jūsų telefonas. Taipogi, bet kuris su telefonu susietas išmanusis laikrodis ar išmanioji apyrankė gali būti nustatyti taip, kad nutrūkus „bluetooth“ ryšiui su telefonu, įspėtų jus garsu ar vibruodami. Dar vienas puikus pagalbininkas yra automobilio laisvų rankų įranga. Užvedus automobilį, sistema susisieja su telefonu ir įspėja, kad sujungimas įvyko. Jei tokio pranešimo nematote, metas pasitikrinti, kur yra jūsų telefonas.

Automatizuotas tylusis režimas. Pirmas dalykas, kurį darome pametę telefoną – prašome draugų mums paskambinti ir viliamės, jog rasime įrenginį netoliese, išgirdę skambučio garsą. Tačiau jei pamiršote įjungti garsą po vakarykščio kino seanso, tai gali ir nepadėti. Todėl rekomenduojame automatizuoti telefono garso išjungimą ir įjungimą. Pavyzdžiui, programėlė „Silencer“ įjungia tylos režimą, kai atsiduriate jūsų nustatytose tylos zonose. Pakanka vieną kartą nurodyti, kad esate mokslo įstaigoje, bažnyčioje ar darbe, ir ateityje programėlė automatiškai išjungs garsą kai ten vėl būsite. O svarbiausia, kad išėjus iš tylos zonos, automatiškai vėl įjungs telefono garsą. Tą patį galite padaryti mūsų jau apžvelgtos „IFTTT“ programėlės pagalba: „IFTTT: asmeninis asistentas, apie kurį nežinojote“

 Skaitykite

kaip-nepamesti-savo-telefono-mazas3Jūsų kontaktai. Jei telefoną pametėte, labai didelė tikimybė, kad kažkas jį vis tiek ras. Dauguma žmonių užrakintą svetimą telefoną norės grąžinti savininkui. Problema – slaptažodžiu apsaugotas telefono ekranas neišduoda, kaip rasti jo savininką. Tačiau galite įrašyti tekstą su savo asmeniniais kontaktais taip, kad jis būtų rodomas užrakintame ekrane. Elektroninis paštas, „Facebook“ kontaktas, darbo telefono numeris – tokia informacija gali padėti jūsų įrenginiui grįžti namo. Tiesa, pametę telefoną, neskubėkite jo blokuoti pranešdami apie tai ryšio tiekėjui. Geriau šiek tiek palaukite – galbūt su jumis dar susisieks.

Ilgapirščių gaudyklės. 

Programėlių, kurios saugo telefoną nuo vagių, yra daugybė. „Google Play“ parduotuvėje paieškoję „Anti Theft Alarm“, rasite ne vieną tokią programėlę. Šios programėlės įjungia garso signalą, jei pajudinus ar atjungus telefoną nuo įkroviklio, per kelias sekundes neįvedamas saugos kodas. Programėlės automatiškai pakelia garsą iki maksimalaus, tad suveiks net ir esant įjungtam tylos rėžimui. Kai kurios programėlės gali padaryti įsilaužėlio nuotrauką, kai jis mėgina atrakinti telefono ekraną, ir nusiųsti ją nurodytu elektroniniu paštu. Kai kurios programėlės gali nusiųsti pranešimą elektroniniu paštu ir SMS į nurodytą numerį, net kai pakeičiama SIM kortelė, ar telefonas perkraunamas. Tai labai patikimas būdas apsiginti nuo vagių, jei susitaikysite su tuo, kad kaskart reikės suvedinėti saugos kodą.

 

Penki dalykai, kurie leis lengviau atsipūsti pametus telefoną

kaip-nepamesti-savo-telefono-mazas5Automatinis nuotraukų perkėlimas į debesį. Jums nereikės jaudintis dėl prarastų nuotraukų ar video medžiagos, jei savo „Gmail“ paskyrą esate susieję su savo „Android“ telefonu. „Google photo“ programėlė gali automatiškai nusiųsti jūsų nuotraukų atsargines kopijas į virtualią saugyklą „debesyje“, vos tik jas užfiksuosite. Dingus telefonui, nuotraukos niekur nedings – jas galėsite pasiekti iš bet kurio kito įrenginio, bet kuriuo metu, vos tik prisijungsite prie savo „Gmail“ paskyros. Tokią funkciją turi ir „Dropbox“ bei „One Drive“.

Telefono nustatymų kopija. Savo „Google“ paskyroje ar naudodamiesi gamintojų siūloma paslauga, galite susikurti savo telefono nustatymų kopiją. Tokią galimybę siūlo „Huawei“, „Samsung“, „iPhone“, „Xiaomi“ ir kai kurie kiti gamintojai. Taip išsaugosite visus jūsų programėlių duomenis, kontaktus, gautus SMS ir t.t. Labai patogu ne tik pametus telefoną, bet ir tiesiog keičiant jį nauju.

kaip-nepamesti-savo-telefono-mazas4

Nepamirškite slaptažodžių. Jei programėlė reikalauja susikurti savo paskyrą, susikurkite lengvai atsimenamą slaptažodį. Tokiu atveju, bet kuriame kitame įrenginyje prisijungus prie tos pačios programėlės, atgausite visą joje saugotą informaciją. Tai tiesiog būtina, jei telefone laikote svarbią informaciją ar failus. Beje, taip pat reikėtų atsiminti bent kelis svarbiausius telefono numerius – nesikliaukite vien tik telefono atmintimi.

Telefono draudimas. Banalu, bet paprasta, patikima ir veikia. Gauti atitinkamą kompensaciją praradus telefoną, visada malonu ir ją galėsite panaudoti naujo įrenginio įsigyjimui.

Plačiau

Paieškos programėlės. Apie tai, kaip surasti pradingusį telefoną, naudojantis „Google“ ar „Apple“ telefono paieškos paslauga, ir kaip elgtis, jei jo nepavyko rasti, skaitykite mūsų straipsnyje „Ką daryti, jei praradote telefoną“.

Skaitykite