Išmanieji įrenginiai

Naudingi patarimai, kaip naudotis belaidėmis ausinėmis

2020 rugsėjo 22

Belaidės ausinės vos per kelis metus tapo tuo išmaniu prietaisu, kurį turi beveik kiekvienas vartotojas. Dar daugiau, jų kainų bei gamintojų įvairovė jau leidžia praktiškai kiekvienam pasirinkti patį priimtiniausią variantą. Tačiau labai svarbu ir tai, kad belaidės ausinės – gerokai universalesnis įrankis nei tradicinės laidinės. Pastarosios veikia labai paprastai. Geriausiu atveju, ant jų rasite įjungimo/išjungimo ir garso reguliavimo mygtukus. O išmaniosios belaidės išsiskiria gerokai didesniu intuityvumu ir gebėjimu prisitaikyti prie jūsų individualių įpročių. Kai kurių jų funkcijų dažnas vartotojas net ir nežino. Pateikiame jums naudingų patarimų, padėsiančių belaidėmis ausinėmis naudotis dar patogiau.

Kaip belaides ausines suporuoti su telefonu?

Savo naująsias belaides ausines su telefonu suporuoti labai paprasta, o kartą tai padarius, kartoti šio veiksmo nebereikės (nebent įsigysite naują telefoną). Visų pirma, įsitikinkite, kad jūsų telefone aktyvuotas Bluetooth ryšys. Jeigu jūsų belaidės ausinės – Samsung Galaxy Buds ar Samsung Galaxy Buds Live, į savo telefoną parsisiųskite specialią programėlę (yra ir versija, skirta darbui su iPhone), padėsiančią jas valdyti dar lengviau. Atidarykite ausinių dėklą ir padėkite jį šalia savo telefono. Jo ekrane turėtumėte pamatyti naują langą, pranešantį, jog sistema atpažino naują draugauti norintį prietaisą. Dabar jums belieka vykdyti veiksmus, kurių iš jūsų paprašys telefonas. Štai ir viskas. Kitą kartą užteks tiesiog išsiimti ausines – su telefonu jos akimirksniu susiporuos automatiškai.

Kaip belaides ausines suporuoti su kitais prietaisais?

Belaides ausines būtinai suporuokite ir su savo nešiojamu kompiuteriu ar planšete. Taip galėsite maksimaliai intuityviai šokinėti nuo vieno prietaiso prie kito. Pavyzdžiui, dirbdami klausytis muzikos savo kompiuteryje, o sulaukę skambučio į telefoną – atsiliepti (apie tai šiek tiek vėliau) šio net neprilietę. Jeigu naudojate Samsung Galaxy Buds, Samsung Galaxy Buds Live, JBL Tune ar Xiaomi Mi AirDots, įsidėkite jas į ausis ir spauskite tol, kol išgirsite „radaro“ signalą, sufleruojantį, kad ausinės ieško prietaiso, su kuriuo galėtų susijungti. Tuomet savo kompiuteryje ar planšetėje spustelkite Bluetooth ikonėlę, atsiradusiame sąraše susiraskite ausines ir spauskite Connect. Apple AirPods ir AirPods Pro suporuosite tokiu pačiu principu. O jeigu jas prieš tai jau užregistravote su savo Apple ID, su MacBook jos bus susietos automatiškai.

Kaip valdyti savo belaides ausines?

Šiuolaikinės belaidės ausinės pasižymi puikiomis intuityvumo savybėmis. Šokinėjimas nuo dainos prie dainos, garso reguliavimas, atsiliepimas į skambučius ir kitos komandos vykdomos tiesiog jas priliečiant. Samsung Galaxy Buds bei Samsung Galaxy Buds Live valdomos patapšnojant jų korpusą. Prilietę jas vieną kartą, paleisite arba sustabdysite dainą. Du kartus – peršoksite į kitą dainą arba atsiliepsite/baigsite telefono pokalbį. Trys paspaudimai skirti sugrįžti prie ankstesnės dainos. Apple AirPods ir AirPods Pro savo savininkams suteikia dar daugiau kontrolės. Kiekviena ausinė gali būti valdoma taip, kaip jums patogiausia. Savo telefone nueikite į Nustatymus. Pasirinkite juose Bluetooth ir paspauskite šalia AirPods esančią „i“ ikonėlę. Išsirinkite kairę arba dešinę ausinę, o tada šalia „Double Tap on AirPod“ pasirinkite norimą funkciją: muzikos sustabdymą ir pradėjimą, peršokimą prie kitos dainos ar grįžimą atgal. Pokalbius pradėsite ar baigsite dviem paspaudimais.

Kaip belaidėse ausinėse įjungti triukšmo blokavimo funkciją?

Dar viena funkcija, kurios pirkdami išmaniąsias belaides ausines žmonės dažnai ieško, yra aktyvus triukšmo blokavimas. Ji ypač naudinga tuomet, kai norisi atsiriboti nuo išorinio pasaulio ir tiesiog maksimaliai gerai susikaupti. Šią funkciją visų pirma rasite pačiuose moderniausiuose modeliuose: Samsung Galaxy Buds Live ir AirPods Pro. Pirmuoju atveju, jums reikėtų arba tiesiog ilgai spausti vieną iš ausinių, arba įsijungti straipsnio pradžioje minėtą Wearable programėlę ir funkciją aktyvuoti tiesiai joje. AirPods Pro triukšmo blokavimo funkcijai turi specialių mygtuką. Jį rasite ant ausinės galiuko. Laikykite jį įspaudę, tol, kol išgirsite signalą. Tokiu būdu galėsite bet kada šokinėti nuo vieno darbo režimo prie kito.

Kaip surasti pamestas belaides ausines

Jeigu reikėtų išskirti vieną savybę, kuria belaidės ausinės nusileidžia tradicinėms laidinėms, tai neabejotinai būtų didesnė tikimybė jas pamesti. Laimei, šių įrankių kūrėjai irgi apie tai pagalvojo ir padės išvengti skaudžių netekčių. Pamestą ausinę ar ausines surasite naudodami specialią programėlę. Kai tik pradėsite naudotis  Samsung Galaxy Buds, sistema iš karto jūsų paklaus, ar norite aktyvuoti SmartThings programėlę. Tiesiog paspauskite Get Started ir sekite tolesnes instrukcijas. Įrankis nuolat stebi, kur yra jūsų ausinės, tad jas rasite taip pat greitai, kaip ir pametėte. Apple AirPods rasti irgi paprasta. Susiejus jas su savo iPhone ar MacBook, jos akimirksniu užregistruojamas ir jūsų iCloud paskyroje. Pametus ausines, tiesiog užsukite į savo paskyrą, paspauskite Find My iPhone>All Devices>AirPods. Sistema automatiškai nustatys jų buvimo vietą.