Išmanieji įrenginiai

Kaip lengvai suporuoti Apple prietaisus su Android?

2021 birželio 2

Jeigu reikėtų įvardinti plačiausią ir sklandžiausiai veikiančią išmaniųjų prietaisų ekosistemą, ko gero, ilgai negalvotumėme ir ištartumėme Apple vardą. Šios kompanijos gaminamos technologijos susijungia taip, kad tampa gerokai daugiau nei vien tik atskirų dedamųjų suma. Visgi ir po vieną šie prietaisai yra vieni geriausių rinkoje, daugeliu atveju pakeliantys kokybės kartelę taip aukštai, kad kiti nelabai geba ją pasiekti. Visgi Apple ekosistema turi vieną minusą – ji pakankamai uždara. Jeigu pasirenkate naudoti Android, o ne iOS telefoną, kada nors neišvengiamai susidursite su problemomis, bandydami jį suporuoti su kitais Apple prietaisais. Kaip tai padaryti lengvai, greitai ir be jokio streso?

Kaip Android suporuoti su Apple AirPods

Pirmą kartą Apple AirPods buvo pristatytos 2016 m. Jų pasirodymas reikšmingas tuo, kad iš esmės žymėjo laidinių ausinių eros pabaigą. Savo belaidžius sprendimus viena po kitos labai greitai pristatė praktiškai visos didžiosios kompanijos, bet Apple AirPods ir Apple AirPods Pro iki šiol išliko nepralenkiamos. Nieko keista, kad jas pasirenka ir didelė dalis Android vartotojų. Jeigu su iPhone šios ausinės susiporuoja beveik automatiškai, tai su kitais telefonais pastangų reikės kiek daugiau. Tačiau tai padaryti irgi įmanoma. Įsijunkite Nustatymų programėlę, pasirinkite Bluetooth, o tada spustelėkite Pair/Add a New Device. Šiek tiek luktelėkite – sistema suras šalia esančias AirPods ausines ir jums apie tai praneš. Jums teliks patvirtinti, kad norite susieti prietaisus. Tą patį galite padaryti ir naudodami kitą būdą. Įsitikinkite, kad telefone aktyvuotas Bluetooth ryšys. Paimkite ausines ir įspauskite mygtuką, esantį jų dėklo nugarėlėje. Pastebėsite, kad prietaisas mirksi mėlynai. Tai reiškia, kad aktyvuotas susiejimo režimas, o telefone taip pat turėtumėte pamatyti specialų pranešimą apie tai. 

Kaip į Android perkelti dokumentus iš Apple įrenginio

Didelė dalis Android telefonų savininkų tuo pačiu dirba su Mac kompiuteriais arba iPad planšetėmis. Bėda tik ta, kad perkelti dokumentus iš vieno į kitą yra daug komplikuočiau, nei norėtųsi. Tam paprastai prireikia trečiųjų šalių pagalbos. 

Kaip perkelti dokumentus iš Mac į Android?

Jeigu kada nors bandėte laidu sujungti Android telefoną ir Mac kompiuterį, tam, kad perkeltumėte dokumentus iš vieno į kitą, turbūt pastebėjote, kad pastarasis net nelabai nori pirmąjį atpažinti. Tokią problemą galima išspręsti naudojant debesijos sprendimus. Pavyzdžiui, patalpinant dokumentus Google Drive ar Apple iCloud paskyroje ir tada juos parsisiunčiant. Metodas paprastas ir efektyvus, bet tinkamas tik tais atvejais, kai dokumentai neužima daug vietos. Kitais atvejais reikėtų į Mac parsisiųsti Android File Transfer programėlę. Parsisiuntimų aplanke pamatysite AndroidFileTransfer.dmg dokumentą. Atsidarykite jį ir nutempkite ikoną į Applications aplanką. Kai norėsite persikelti dokumentus, sujunkite telefoną ir kompiuterį USB kabeliu, o tuomet įjunkite Android File Transfer programėlę. Atsivėrusiame lange matysite visus duomenis, esančius telefone. Teliks norimus dokumentus nutempti į pasirinktus aplankus. 

Kaip perkelti dokumentus iš Android į iPad?

Panašiai kaip ir Mac atveju, dokumentų perkėlimo iš Android į iPad problemą galima spręsti pasitelkiant debesiją. Visgi jeigu norite optimalesnio būdo, išbandykite programėlę Move to iOS. Trečiųjų šalių sprendimų, kaip perkelti duomenis, surasite visą pluoštą, bet Move to iOS išsiskiria tuo, kad ją sukūrė pati Apple. Programėlė visų pirma skirta vartotojams, kurie pereina iš Android į iOS ekosistemą, bet labai pasitarnaus ir palaikant draugystę su iPad. Sklandžiam procesui užtikrinti jums teks iš naujo nustatyti savo planšetę (jeigu ji ne nauja). Tai padarysite paspaudė Settings>General>Reset. Iš naujo nustatinėdami (arba darydami tai pirmą kartą) iPad‘ą ir priėję Apps&Data ekraną, pasirinkite Move Data from Android. Įsirašę ir įjungę programėlę Move to iOS, savo iPad‘e pamatysite 12 skaitmenų kodą, kurį reikės įvesti telefone. Abu prietaisai automatiškai susijungs ir jums teliks pasirinkti, kokius duomenis perkelti. 

Kaip susieti Android telefoną su Apple Watch? 

Apple Watch, Statista duomenimis, šiuo metu užima apie pusę visos išmaniųjų laikrodžių rinkos. Svarstydami apie tokio prietaiso įsigijimą, labai dažnai pirmiausiai ir pagalvojame būtent apie šį prekės ženklą. Tačiau ar verta pirkti Apple Watch, jeigu naudojate Android? Trumpas atsakymas: greičiausiai, kad ne. Ilgas atsakymas: verta, jeigu esate pasirengę tam tikriems sunkumams. Android su Apple Watch suporuoti neįmanoma, bet galima perkelti į jį jau egzistuojantį ryšį. Ką tai reiškia? Jeigu turėjote iPhone ir Apple Watch, bet sugalvojote įsigyti Android, atsisakyti laikrodžio nereikia – galite juo naudotis ir toliau. Tiesiog išjunkite visus tris prietaisus. Išimkite SIM kortelę iš iPhone, perdėkite ją į Android ir jį įjunkite. Telefonui visiškai įsijungus, įjunkite ir Apple Watch. Laikrodis taip pat prisijungs prie tinklo, tad galėsite juo atsiliepti į skambučius ir atlikti kitas panašias funkcijas. Visos jame esančios programėlės taip pat veiks be problemų, laiku atsinaujins ir pan. Vis dėlto, negalėsite įsirašyti naujų, taip pat negausite kitos watchOS versijos. Nebent vėl sujungsite laikrodį su iOS telefonu. 

Ar verta naudotis tik dalimi Apple ekosistemos?

Įvertinus visas aukščiau aprašytas aplinkybes, gali kilti labai pagrįstas klausimas: ar iš viso verta naudotis tik dalimi Apple ekosistemos? Galbūt tokios kombinacijos minusai atsveria pliusus? Atsakymas priklauso nuo to, kokius prietaisus turite. Jeigu naudojatės tik, pavyzdžiui, MacBook, o kiti išmanieji įrankiai yra įvairių gamintojų, su didesniais rūpesčiais, ko gero, nesusidursite. Vis dėlto, jeigu jau turite Apple AirPods, AirTag, iPad ir Apple Watch, protingiausia būtų investuoti ir į iPhone. Taip ne tik sutaupysite laiko bei energijos, bet ir išnaudosite visus Apple ekosistemos privalumus. Jeigu jau turite Android telefoną, protingiausia būtų rinktis kitų gamintojų priedus. Pavyzdžiui, Samsung telefonų savininkai turi daugybę alternatyvų: ausines Galaxy Buds, planšetes, laikrodžius. Visi šie prietaisai taip pat nepriekaištingai susijungia į ekosistemą. Android taip pat be didesnių problemų suporuosite ir su kitų gamintojų ausinėmis, laikrodžiais ar kolonėlėmis.