Patarimai

Kaip kurti muziką išmaniuoju telefonu?

2012 vasario 23

kaip-kurti-muzika-ismaniuoju-telefonu-long.jpg

Pradėkime nuo pradžių: pirmiausiai reikėtų „išmokyti“ savo telefoną skleisti muzikos garsus ne tik įjungus grotuvo funkciją. Paverskite telefoną smagiu sintezatoriumi įsidiegę programėlę „Etherial Dialpad“. Ji veikia labai paprastai – baksnojate ar braukiate pirštu per jutiklinį telefono ekraną, o programėlė jūsų prisilietimus verčia elektroninės muzikos garsais. Truputį pasitreniravę telefonu jau galėjome išgauti gana įdomų, futuristinį skambesį, primenantį žymiojo elektroninės muzikos kūrėjo Jean Michel Jarre kompozicijas.Ar žinojote, kad jūsų išmanusis telefonas gali būti puikiausia priemonė ne tik klausytis muzikos, bet ir ją kurti? Susipažinkime su keliomis nemokamomis programėlėmis telefonams su „Android“ operacine sistema, kurios padės jums pasijusti tikrais šiuolaikinės muzikos kompozitoriais.

Tačiau netrukus užsimanėme kiek pakeisti stilių ir nuo sielą virpinančių elektroninių melodijų pereiti prie hip-hopo ritmų. Atsisiuntėme programėlę „Hip Hop Maker Lite“. Ją įjungę telefono ekraną paverčiame įvairių hip-hopo kompozicijose naudojamų garsų (daugiausiai – mušamųjų) sintezatoriumi. Spaudydami mygtukus ekrane išgauname garsus, kuriuos, kiek pasipraktikavę, sugebėjome sujungti į vientisą (tiesa, labai paprastą) seką. Prisipažinsime, pirštai gana greitai pavargo, tačiau kaip rodo šis demonstracinis filmukas, šiek tiek pasitreniravus programėlė leidžia pasiekti visai įspūdingų rezultatų.

Nuo „grojimo“ telefonu pereikime prie komponavimo. Nemažai programėlių leidžia telefonu kurti įdomias kompozicijas ekrane „išdėliojant“ taškus – tarsi natas penklinėje. Kuo aukščiau ekrane padėtas taškas, tuo aukštesnis išgaunamas garsas, o atstumai tarp taškų lemia pauzių tarp garsų ilgumą. Pažintį su šiuo komponavimo principu siūlome pradėti nuo paprastos programėlės „Melodrome“. Keliskart bakstelėdami į ekraną, išmėtote jame švytinčius taškus, kuriuos programėlė netrukus paverčia aštuonių bitų garsais. Melodijos, sukuriamos šia programėle, labai primena tas, kurios skambėdavo senuosiuose kompiuteriniuose žaidimuose. Vienus šie garsai gali suerzinti, o kitiems – sukelti nostalgiją…

Vis dėlto, visi šie žaidimėliai telefono skleidžiamais garsais kol kas dar gana menkai primena „pilnaverčius“ muzikos kūrinius. Tokia padėtis greitai pasikeitė telefone įsidiegus programėlę „Go Techno“, kurią drąsiai galime vadinti vienu smagiausių atradimų šiemet. Telefono ekrane sukuriate garsų seką. Vienas spustelėjimas, ir jūsų kompozicijai automatiškai parenkamas ritmas. Dar vienas spustelėjimas, ir skambančią kompoziciją praturtinate papildomais garsais, tokiu būdu per kelias akimirkas sukurdami unikalią techno muzikos kompoziciją. Jei mėgstate tokią muziką, svajojate tapti didžėjais ar tiesiog norite šauniai pasilinksminti su išmaniuoju telefonu, būtinai išmėginkite šią programėlę.

Žinoma, galima rasti ir gerokai rimtesnių programų, leidžiančių telefonu kurti dar sudėtingesnes melodijas. Daugelis jų jau yra mokamos, tačiau galima rasti ir nemokamų ar demonstracinių versijų. Viena tokių – programa „Caustic“, kurią įsijungę pasijuntame tarsi atsidūrę prie daugiafunkcio (kitaip – mikšerinio) pulto: čia matome daugybę mygtukų ir svirtelių, sintezatorių klavišus, skydelius ritmui kurti, melodijoms, įrašytiems garsams sudėti į vieną takelį… Tiesą sakant, net ir demonstracinės programėlės versijos galimybės yra gana plačios, ir ja galime kurti gana įspūdingas elektroninės muzikos melodijas. Žinoma, prireikia šiek tiek laiko programėlei įvaldyti, tačiau šiame vaizdo pristatyme gana aiškiai parodyta, ką ir kaip ja galima daryti.

Taigi miklinkime pirštus, klausą bei kūrybiškumą ir kas žino – galbūt netrukus kuris nors iš mūsų imsime kurti panašias „simfonijas“ mobiliaisiais telefonais?

Sėkmės ir įkvėpimo!