Išmanieji įrenginiai

Kaip išsirinkti geriausią vidutinės klasės telefoną

2020-07-10

Kai technologijų entuziastai ir apžvalgininkai kalba apie išmaniuosius telefonus, jų dėmesys visų pirma tenka flagmanams. Kitaip tariant, paties pažangiausiems, įmantriausiems ir, savaime suprantama, brangiausiems modeliams. Šią nuodėmę labai dažnai darome ir mes. Vis dėlto, tiesa ta, kad, jeigu pasižiūrėtume į pasaulinius telefonų pardavimo duomenis, pamatytumėme, kad didžioji dalis vartotojų iš tikrųjų renkasi vidutinės ar biudžetinės klasės modelius. Ir visai nesunku suprasti, kodėl. Nors ir neturi pačių moderniausių funkcijų, tokie modeliai flagmanams dažnai mažai kuo nusileidžia savo kokybe ir funkcionalumu. Ypač jeigu jūs gerai žinote, kokie yra jūsų poreikiai. Taigi, kaip išsirinkti patį geriausią vidutinės klasės telefoną?

Svarbiausi kriterijai, besirenkant vidutinės klasės telefoną

Kai kalbame apie vidutinės klasės telefonus, sau reikėtų užduoti vieną esminį klausimą: kuriose vietose aš galiu leistis į kompromisus? Kurdami savo flagmanus, gamintojai stengiasi išspausti maksimumą iš kiekvieno elemento, sudėti į juos viską, ką tik turi geriausio. Žinoma, tas pats galioja ir vidutinės klasės modeliams, bet čia atsiranda vienas svarbus skirtumas – gana aiški kainos riba. Kitaip tariant, neišvengiamai tenka kažko atsisakyti. Vidutinės klasės telefonai paprastai kuriami taip, kad kažką atliktų labai gerai t.y. flagmano lygiu. Tokiuose modeliuose rasite kelias funkcijas, kurios išdirbtos ypač gerai. Tuo tarpu likusios bus pastebimai žemesniame lygyje. Jūsų užduotis labai paprasta: įsivertinti, kas telefone svarbiausia būtent jums. Galbūt ieškote modelio su puikiu ekranu, gal jums reikia geros kameros, gal sklandžiai veikiančios vartotojo sąsajos, gal norisi didelės galios, o gal jums svarbi talpi baterija. Išsirinkus prioritetus, bus daug lengviau išsirinkti ir patį telefoną.

Vidutinės klasės telefonai, ieškantiems galios

Jeigu prioritetą teikiate telefono galiai, parametras, į kurį visų pirma reikėtų kreipti dėmesį, yra RAM, arba, kitaip tariant, operatyvioji atmintis. Tai pagrindinis komponentas, leidžiantis telefonui vienu metu palaikyti daugelio programų veikimą ir užtikrinantis jo greitą bei sklandų veikimą. Labai dažnai, bandydami išsiaiškinti, kiek galingas yra modelis, mes tiesiog susikoncentruojame į procesorių. Tačiau gamintojai juos naudoja skirtingus, tad RAM yra daug patikimesnis ir universalesnis parametras. Gerame vidutinės klasės telefone operatyvioji atmintis turėtų būti bent 6GB. Ji leis būti tikriems, kad modelis sklandžiai veiks ne tik pirmaisiais įsigijimo mėnesiais, bet ir praėjus metams ar dviems. Atkreipkite dėmesį į Xiaomi Mi Note 10, Samsung Galaxy A71 bei A51. O jeigu galite sau leisti šiek tiek daugiau, būtinai pasidomėkite vadinamuoju „flagmanų žudiku“ – Pocophone F2 Pro.

Vidutinės klasės telefonai vertinantiems vartotojo sąsają

Kitiems vartotojams visgi daug svarbiau sklandi ir patogi vartotojo sąsaja t.y. lengvas valdymas, funkcionalumas ir paprasčiausias įpratimas.

Vidutinės klasės telefonas iOS gerbėjams

Savaime suprantama, ilgamečiai iOS gerbėjai, ieškantys šiek tiek ekonomiškesnio pasirinkimo, visada rinksis iPhone SE. Šis modelis, neatsitiktinai vadinamas vienu svarbiausių šių metų modelių, pasižymi puikiomis galios savybėmis, todėl dar ne vienerius metus leis naudotis pačia naujausia šios operacinės sistemos versija. Tai ypatingai svarbu, mat iPhone tokias tvirtas pozicijas rinkoje išlaiko būtent dėl to sklandaus ir patogaus veikimo, kuriuo taip išsiskiria šie telefonai. Dar daugiau, tai idealus „pirmasis modelis“ tiems, kurie jau ilgokai svarsto galimybę tapti Apple ekosistemos dalimi. Su iPhone SE ją išbandyti galima, investuojant gerokai mažiau, nei perkant, tarkime, iPhone 11 ar iPhone 11 Pro.

Vidutinės klasės telefonas Android gerbėjams

Labiau įpratusieji prie Android operacinės sistemos neapsiriks pasirinkdami Samsung. Korėjiečių gamintojas jau seniai yra šios ekosistemos lyderis, tad gali pasiūlyti bene geriausią jos versiją. Dar daugiau, rinktis galėsite tiek šiek brangesnį Samsung Galaxy A71, tiek kiek pigesnį A51, tiek ekonomiškiausią A21s. Dar vienas geras pasirinkimas – taip vadinamos flagmanų „lite“ versijos. Huawei P40 Lite ir P30 Lite galia ir funkcionalumu nusileidžia pagrindiniams modeliams, bet jų valdymo patogumo ir sklandumo skirtumas nėra labai didelis.

Vidutinės klasės telefonai su geriausiu ekranu

Minėtasis Huawei P40 Lite tuo pačiu gali pasigirti ir vienu ryškiausių bei geriausių ekranų vidutinės klasės telefonų segmente. Šis komponentas daugybei žmonių yra bene pats svarbiausias. Ypač jeigu jie su savo telefonu žiūri daug video turinio. Svarbiausi čia keli aspektai. Visų pirma ekrano įstrižainė. Į didesnį ekraną žiūrėti maloniau, tad maždaug 6,5 colių įstrižainė jau turėtų būti norma. Pavyzdžiui Samsung Galaxy A71 ji siekia 6,7 colio. A51 kiek kompaktiškesnis – 6,5 colio. Kai kurie vartotojai taip pat labai norėtų, kad jų telefono ekrano nepertrauktų nei „įmuštos“, nei „įklijuotos“ asmenukių kameros. Tokiu atveju jus tikrai sužavėtų Pocophone F2 Pro, kurioje ji iššoka iš korpuso. Beje, jis pasižymi ir puikai ekrano rezoliucija – 1080 x 2400 pikselių. Tai galėtų būti tas atskaitos taškas, kokios kokybės ekrano galima tikėtis iš gero vidutinės klasės telefono. Atkreipti dėmesį derėtų ir į spalvų atkūrimo savybes. Kokybiškas ekranas geba jų perteikti bent apie 15 mln.

Vidutinės klasės telefonai su geriausia kamera

Tačiau bene dažniausiai pasitaikantis lūkestis, kurį savo telefonui turi vartotojai – tai kokybiška kamera. Vėlgi, Pocophone F2 Pro čia turi kuo pasigirti. Šis modelis turi keturgubą sistemą su 64MP pagrindiniu, 13MP plataus kampo, 2MP gelmės ir 5MP telemarco jutikliais. Puikia kamera gali pasigirti ir iPhone SE. Nors šis modelis teturi vieną objektyvą, jis yra toks pats, kaip ir pačiuose galingiausiuose iPhone 11 ir 11 Pro, o visą kameros sistemą į dar aukštesnį lygį pakelia pažangiausi programiniai sprendimai. Modernia sistema pasižymi ir jau ne kartą minėtieji Samsung Galaxy A71 bei A51. Skaičiais visus lenkia Xiaomi Mi Note 10 su savo 108 MP pagrindiniu objektyvu. Beje, šis modelis taip pat gali girtis ir lygių neturinčia 5260 mAh baterija. Galų gale, savo kameros sistemomis visada išsiskyrė Huawei. Huawei P40 Lite ir P30 Lite puikiai tinka akimirkų fiksavimui, o jiems niekuo nenusileidžia ir kiek mažiau žinomas Huawei Nova 5T su keturguba galine kamera, kurios pagrindinis objektyvas vaizdą fiksuoja 48 MP raiška, o jo galimybes dar labiau išplečia pažangiausi Dirbtinio intelekto sprendimai.