Išmanieji įrenginiai

Kaip išmaniuoju telefonu prie interneto prijungti nešiojamąjį kompiuterį?

2017-07-27

Internetas jau seniai nebėra prabanga. Šiuolaikiniame pasaulyje tai tikrų tikriausia būtinybė, be kurios nebeįsivaizduojame nei darbo, nei laisvalaikio. Galima netgi sakyti, kad interneto prieinamumas jau balansuoja ant žmogaus teisių ribos. Tiesą sakant, Jungtinės Tautos jau yra žengusios pirmuosius žingsnius, reikalingus tokiam statusui. Tačiau pamirškime filosofijas ir ideologijas. Interneto reikia ir tiesiog patogesniam, smagesniam gyvenimui. Ir kartais nutinka taip, kad, būdami mieste, miške, prie ežero ar sodyboje norite pasinaudoti internetu nešiojamajame kompiuteryje, nors interneto planą turite tik telefone ar, pavyzdžiui, keliaujant prisireikia išsiųsti jūsų nešiojamajame kompiuteryje esantį dokumentą. Čia iškyla klausimas: kaip telefonu prie interneto prijungti nešiojamąjį kompiuterį?

Kaip veikia kompiuterio prijungimas prie interneto telefonu?

Nešiojamuosius kompiuterius arba planšetes prie interneto mes paprastai jungiame naudodami Wi-Fi ryšį. Tam yra labai suprantamų priežasčių. Viena vertus, toks ryšys yra paprasčiausiai greitesnis už šiuo metu vyraujantį mobiliojo interneto standartą – 4G LTE. Tačiau dar svarbiau tai, kad viena Wi-Fi stotelė aptarnauja visus namus. Tarkime Tele2 Laisvas internetas gali suteikti greitą ir stabilų internetą visiems namuose esantiems išmaniems daiktams. Visgi Wi-Fi minusas tas, kad jis yra pririštas prie konkrečios vietos. Priklausomai nuo stotelės modelio, už tam tikros atstumo ribos (ypač jeigu signalo kelyje dar yra kliūčių) ryšys ima silpti. Mobilusis internetas tokios problemos neturi. Tarkime, Tele2 mobiliojo interneto tinklas aprėpia praktiškai visą Lietuvos teritoriją ir veikia iš esmės visur. O išmanieji telefonai mums suteikia galimybę ne tik priimti, bet ir skleisti ryšio signalą, paverčiantį šį prietaisą modemu. 

Kada verta kompiuterį prie interneto jungti telefonu?

Klausimas, kada su kompiuteriu prie interneto jungtis naudojant telefoną, iš pradžių gali nuskambėti netgi šiek tiek komiškai. Potencialios aplinkybės juk savaime suprantamos. Jūs neturite prieigos prie jokio Wi-Fi signalo, tad išsitraukiate telefoną ir naudojate jį kaip modemą. Tokia situacija gali nutikti kur nors traukinyje, sodyboje, kurioje neįvestas internetas, taip pat esant parke ar miške. Tačiau toks telefono, kaip interneto ryšio tiekėjo, naudojimas ne vienintelis. Turėkite omenyje, kad tai daryti galima (ir netgi patartina) saugumo sumetimais. Ypač tais atvejais, kai šiaip jau esate prisijungę prie viešo Wi-Fi tinklo. Pavyzdžiui, sėdėdami kavinėje ar bibliotekoje. Saugumo ekspertai ragina iš tokio tinklo niekada neprisijunginėti prie jautrių paskyrų: elektroninės bankininkystės, mano.tele2.lt, e. draudimo paslaugų ir pan. Prieš atlikdami veiksmus viename iš tokių puslapių, verčiau prisijunkite prie interneto iš telefono. 

Kompiuterio prijungimo prie interneto telefonu metodai

Kompiuterį prie mobiliojo interneto prijungti galime dviem pagrindiniais būdais. Pirmasis –tethering, kai du prietaisai tarsi surišami tarpusavyje. Antrasis, geriau žinomas būdas – hotspot sukūrimas, kai telefonas iš esmės virsta savarankiškai veikiančiu modemu. 

Kaip telefone aktyvuoti Tethering funkciją?

Tethering, išvertus iš anglų kalbos, reiškia pririšimą. Lietuviškai ši funkcija dar žinoma kaip mobilioji saitvietė. Ją aktyvavus, telefonas ir kompiuteris susiejami – pirmasis dalinasi prieiga prie ryšio su antruoju. Ją aktyvuoti galima tiek naudojant fizinį kabelį, tiek Bluetooth ryšiu. Jeigu turite Android telefoną, abiejuose prietaisuose aktyvuokite Bluetooth signalą, arba sujunkite juos USB kabeliu. Telefono nustatymuose pasirinkite Network and internet>Hotspot and tethering, o tada pažymėkite atitinkamai arba USB tethering arba Bluetooth tethering. iOS telefonuose jums iš pradžių reikia Control Center ilgai spaudžiant Bluetooth ikoną, patekti į Bluetooth Preferences ir tada pasirinkti Set Up New Device. Suporavę telefoną su kompiuteriu spustelėkite Use Device as a Network Port. Štai ir viskas, jūsų prietaisai surišti ir gali kartu keliauti po internetą.

Kaip telefone aktyvuoti Hotspot funkciją?

Hotspot funkcija nuo tethering skiriasi tuo, kad, ją aktyvavus, telefonas ne surišamas su konkrečiu prietaisu, o tampa aktyviu modemu, prie kurio jungtis gali bet kas. Teoriškai, net keli kiti prietaisai (žinoma, signalo kokybei tai nebus į naudą). Hotspot signalą galima arba apsaugoti slaptažodžiu, arba palikti visiškai atvirą. Šią funkciją Android telefone aktyvuosite nuleidę žemyn greitųjų nustatymų juostą. Paprastai toks mygtukas ten jau būna. Jums teliks jį paspausti. Jeigu jo nerandate, spustelėkite greitųjų nustatymų juostos apatiniame kairiajame kampe esančią pieštuko ikonėlę. Ekrane pamatysite visų galimų greitųjų nustatymų simbolius. Tiesiog įspauskite Hotspot ir nutempkite į norimą vietą. Aktyvavus šią funkciją, kompiuterio ekrane peržiūrėkite prieinamus Wi-Fi tinklus bei spustelėkite savo telefono pavadinimą. Pirmą kartą jungiantis telefonas greičiausiai paprašys kompiuteryje įvesti slaptažodį, kuris bus rodomas telefono ekrane. iOS telefonuose viskas veikia labai panašiai. Nustatymuose pasirinkite Cellular>Personal Hotspot arba Settings>Personal Hotspot. Dabar telieka pažymėti varnelę prie užrašo Allow Others to Join ir prisijungti prie tinklo savo kompiuteryje. 

Tethering ir Hotspot: kurį rinktis?

Kurį kompiuterio jungimo prie interneto per telefoną metodą geriau rinktis? Tethering metodu sukurtas ryšys yra patikimesnis ir stabilesnis. Tuo pačiu jis ir efektyvesnis, nes sunaudoja mažiau duomenų. Kita vertus, jam reikia gana stipraus mobiliojo interneto ryšio. Hotspot naudojimas gerokai paprastesnis, be to, prie vieno telefono tuo pačiu metu galima prijungti kelis prietaisus. Tačiau toks metodas ir menkai efektyvus bei sunaudoja gana daug duomenų. Tai gali būti problema, jeigu turite ribotą jų kiekį. Vis dėlto, tam, kad Hotspot veiktų, pakanka vidutinio ar netgi gana silpno mobiliojo interneto ryšio. Taigi, kurį rinktis? Tai priklauso nuo poreikio. Jeigu interneto kompiuteryje jums reikia trumpam, per daug nesijaudinkite ir tiesiog įsijunkite Hotspot‘ą. Vis dėlto, jeigu padirbėti reikia ilgėliau, verčiau prisijunkite Tethering būdu.