Patarimai

Kaip išmaniosios technologijos padeda kurti namų gėrybių daržą

2021 balandžio 1

Per pandemiją pastebėtas išaugęs namų sodininkystės populiarumas. Į šį užsiėmimą žmonės atsigręžė siekdami daugiau laiko praleisti gryname ore, atsipalaiduoti ar tiesiog užsiaugintų sveikų vaisių ir daržovių. Džiaugtis puikiu derliumi lemta ne tik patyrusiems augalų žinovams. Žengti pirmuosius žingsnius augalų pasaulyje gali padėti patogios programėlės jūsų išmaniajame. Arnoldas Lukošius dalinasi programėlėmis, kurios pasitarnaus augalų puoselėtojams ir dar tik planuojantiems naminių gėrybių daržą.

Išmaniosios augalų atpažinimo programėlės

Miesto parke pamatėte akį traukiantį žiedais numargintą krūmą, tačiau nė nenumanote, kaip jis galėtų vadintis? Ne bėda! Programėlė Plant Net paveikslėliais identifikuoja iki 20 tūkst. skirtingų augalų, medžių ir gėlių rūšių. Ši programėlė sukurta mokslinio projekto tikslais. Projekto iniciatoriai siekia užfiksuoti bei išanalizuoti kuo daugiau augalų visame pasaulyje. Naudotis labai paprasta – tereikia nufotografuoti augalą, o programėlė pateiks tikslų jo pavadinimą ir aprašymą. Jei augalo duomenų bazėje nebus, jo nuotrauka pateks į naujų, ištirti reikalingų rūšių sąrašą. Tokiu būdu PlantNet ne tik padeda atpažinti skirtingus augalus, edukuoja savo vartotojus, bet ir prisideda prie botaninių tyrimų.

Išmaniosios programėlės augalų priežiūrai

Priežiūros priminimai. Ko gero, dažniausia ir apmaudžiausia augalų priežiūros klaida – užmaršumas. Laimei, šiandien yra ne viena programėlė, kuri reguliariai primena, kurį jūsų augalą ir kada būtina palaistyti, patręšti ar perstatyti į kitą vietą. iOS vartotojams sukurta augalų priežiūros priminimų programėlė Planta, o Android įrenginiams – Plant Care Reminder. Abiejose programėlėse galima susikurti savo augalų kolekciją ir kiekvienam augalui nustatyti reguliarius priminimus, kada metas laistyti, persodinti ir pan. Planta papildomai gausite rekomendacijas kiekvieno augalo priežiūrai bei galėsite vesti savo asmeninį augalų žurnalą. Taip bus kur kas lengviau stebėti, kaip žaliajam gyventojui sekasi augti jūsų priežiūroje.

Išmanioji programėlė – pirmoji pagalba augalams

Augalai, kaip ir žmonės, serga ar užsikrečia vieni nuo kitų. Svarbiausia laiku identifikuoti ligą ir imtis tinkamo gydymo. Artimųjų, draugų ar socialinių tinklų grupėse patarimo paieškos gali užtrukti. Kur kas greičiau atsakymą galima pabandyti surasti programėlėje PictureThis. Tereikės nufotografuoti ligotą augalą ir programėlė pateiks rekomendacijas, kaip jį atgaivinti. Be to, joje augalai atpažįstami net 98 proc. tikslumu, programėlėje taip pat galima vesti užrašus ar net pasikonsultuoti su botaniku.

Išmanioji programėlė daržo puoselėtojams

Pasiryžusiems šį pavasarį sodinti savo daržą, tačiau dvejojantiems, ar pakaks žinių, yra itin paprastas sprendimas. Planter: Garden Planner – daržininko patarėjas, skirtas tiek iOS, tiek Android savininkams. Čia ne tik rasite patogų kalendorių su datomis, kada sėti ir persodinti daržoves, vaisius ar gėles, bet taip pat sužinosite, kaip juos derinti lysvėse bei kokiu atstumu vieną nuo kito sodinti. Dar didesniam patogumui – skaitmeninis jūsų sodo tinklelis lysvių planavimui. Tinklelį galėsite užpildyti pasirinktomis daržovėmis ar vaisiais. Dirbtinis intelektas iš karto identifikuos klaidas ir praneš, ar skirtingos augalų rūšys gali būti sodinamos greta bei kokiu atstumu jos turėtų augti.

Išmanusis mėnulio kalendorius

Ankstesnių kartų ūkininkams mėnulis buvo vienas iš svarbiausių orientyrų ūkio darbuose. Tikėdamiesi geresnio derliaus, augalus sodindavo, tręšdavo ar juos daugindavo atsižvelgdami į mėnulio kalendorių. Ši praktika plačiai taikoma ir šiandien. Įdomu tai, kad ją naudoja ne tik pavieniai sodininkai, bet net ir stambūs ekologiniai bei biodinaminiai ūkiai. Smalsaujantiems, kaip mėnulis veikia derlių, – vartotojų puikiai įvertinta programėlė Moon&Garden. Čia rasite ne tik detalų mėnulio kalendorių bei patarimus, bet ir tikslią orų prognozę, kuri padės geriau planuoti sodo darbus.