Išmanieji įrenginiai

Kaip išgyventi be Google Play?

2020-07-24

Labai ilgai kinų milžinas Huawei buvo vienas iš svarbiausių gamintojų visoje Android ekosistemoje. Tai buvo gamintojas, kuris ypač anksti pasiūlė vartotojams tokias funkcijas, kaip abipusis krovimas ar Dirbtinio intelekto sprendimais praturtinta kameros sistema. Tiesą sakant, Huawei modeliai reguliariai būdavo pripažįstami geriausiai fotografuojančiais rinkoje. Deja, konfliktas su JAV valdžia ne tik pristabdė gamintojo plėtrą, bet ir stipriai pakenkė jo santykiams su Google. Naujausi Huawei modeliai paprasčiausiai neturi Google Play parduotuvės, be kurios naudotis net pačiu geriausiu telefonu tampa šiek tiek sunkiau. Tačiau įmanoma. Tuo labiau, kad technologiniu požiūriu naujieji Huawei modeliai yra iš tiesų išskirtiniai. Kaip jais naudotis, nepasigendant Google Play?

Kodėl verta išbandyti Huawei P40 seriją?

Iš pradžių reikėtų aptarti, kodėl iš viso verta pradėti svarstyti apie alternatyvą, kurios galimybes, būkime atviri, šiek tiek riboja Google Play nebuvimas. Atsakymas abejojantiems – pats telefonas, savo sugebėjimais galintis varžytis su pačiais geriausiais. Tiksliau, telefonai. P40 serijoje jų yra ne vienas. Pradėkime nuo pagrindinio modelio – Huawei P40. Tai stilingo dizaino telefonas su puikiu ekranu, neįtikėtinai galingu procesoriumi (beje, jis jau pasiruošęs ir 5G standartui) ir, žinoma, trijų akių Leica kamera, kuriai dar daugiau sugebėjimų suteikia pažangiausi Dirbtinio intelekto sprendimai. Dar galingesnis jo didysis brolis – Huawei P40 Pro, kuris turi analogiškas funkcijas, bet atlieka jas dar geriau. Jo ekranas didesnis, procesorius greitesnis, atmintis talpesnė, kamera universalesnė ir t.t. Galų gale, serija turi ir „lengvesnę“ savo seriją. Huawei P40 Lite pagrindinėms variacijoms savo sugebėjimais nusileidžia, bet taip pat pasižymi puikiu ekranu, sklandžiu veikimu ir išskirtine kamera.

Kaip klonuoti savo Huawei P40

Jeigu jau priėmėte sprendimą ir įsigijote vieną iš Huawei P40 modelių ir norite juo naudotis, nepatirdami jokių problemų, jį reikia tam paruošti. Laimei, procesas greitas ir nesudėtingas. Įvairius Google produktus į jį įsirašyti galima ir kitais būdais. Pradėti reikėtų nuo savo senojo telefono klonavimo. Phone Clone – tai speciali gamintojo programėlė, skirta programėlių ir jose esančių duomenų perkėlimui iš vieno įrenginio į kitą. Jums tereikia ją parsisiųsti tiek į senąjį, tiek į naująjį modelius. Programėlėje pasirinkite prietaiso tipą (naujas ar senas telefonas). Ekrane pamatysite specialų QR kodą. Jį nuskaičius, galėsite pasirinkti, kokią senajame telefone esančią informaciją norite klonuoti. Tai padarius, ji automatiškai persikels į jūsų naująjį Huawei P40. Šis metodas veikia net ir su tomis programėlėmis, kurių kol kas dar nėra AppGallery platformoje (apie ją šiek tiek vėliau).

Tiesioginis programėlių atsisiuntimas

Labai svarbu atsiminti paprastą informaciją – Google Play niekada nebuvo, nėra ir, greičiausiai, nebus programėlių kūrėja. Tai tiesiog platforma, kurioje kūrėjai iš viso pasaulio gali pardavinėti savo produktus. Nesvarbu ar tai būtų populiariausio pasaulyje socialinio tinklo programėlė, ar visiškai nišinis produktas. Absoliuti dauguma programėlių turi ir savo oficialius internetinius puslapius, kuriuose rasite bei parsisiųsite APK failus (standartas, skirtas programėlių „supakavimui“). Jums tereikia atsidaryti originalųjį puslapį telefono naršyklėje, suteikti programėlei reikiamus leidimus ir ją instaliuoti. Dar viena alternatyva – programėle naudotis tiesiog pačioje naršyklėje. Tai iš dalies netgi racionaliau, nes jums nereiks nieko siųstis, taip taupant telefono resursus. Tik nepamirškite, atsidarius įrankį, paspausti mygtuką „Add bookmark“. Tokiu būdu pagrindiniame telefono ekrane išsisaugosite žymeklį ir programėlės puslapį pasieksite vienu paspaudimu.

AppGallery – konkurentas Google Play

Trečioji alternatyva – vienas ambicingiausių Huawei projektų. Bent jau programinės įrangos srityje. Reaguodamas į sprendimą nebeleisti jo telefonams turėti Google produktų, kinų gigantas nusprendė paprasčiausiai sukurti savo platformą. Čia būtina pastebėti, jog Huawei nepradėjo nuo nulio. Pačioje Kinijoje Google Play niekada taip ir nebuvo prieinama, todėl vietinės technologijų kompanijos programėles pardavinėdavo alternatyviose platformose. AppGallery buvo viena iš jų. Pasikeitė tik tas ambicingumas, su kuriuo Huawei ėmė investuoti į šį projektą. Programėlių kūrėjus iš viso pasaulio jie pakvietė savo produktus kurti, iš karto juos paruošiant ir talpinimui šioje platformoje. Verbuoti partnerius Huawei kol kas sekasi puikiai. AppGallery jau galima rasti beveik viską, kas yra ir Google Play. Pradedant populiariausiomis programėlėmis, tokiomis kaip TikTok ar Tinder, ir baigiant žaidimais ar lietuviškais naujienų įrankiais. Labai gali būti, kad, jeigu neturite labai specifinių poreikių, Google Play savajame Huawei P40 net nepasigesite.

Huawei ateitis

Kyla natūralus klausimas: o kokia ateitis laukia Huawei telefonų? Ar šio gamintojo produktų gerbėjams visada ir reiks ieškoti alternatyvų? Sunku pasakyti. Situacija priklauso nuo daugybės dedamųjų, kurių dalis – susijusios su politika. Tačiau aišku tai, kad AppGallery jau dabar yra pakankamai rimtas konkurentas Google Play. Turint omenyje, kiek daug Huawei į ją investuoja, augimas turėtų tik tęstis. Netgi teigiama, kad savo partneriams kinų kompanija siūlo dvigubai didesnę pelno dalį nei Google. Neatmestina galimybė, jog AppGallery taip išaugs, kad ja naudotis pradės net ir ne Huawei savininkai. Tokia perspektyva skamba pakankamai intriguojančiai. Juk visi žinome, kad kuo daugiau konkurencijos – tuo geriau eiliniams vartotojams.