Patarimai

Kaip iš savo Spotify išspausti daugiau?

2020-02-24

Spotify aplikacija kažkada sukėlė tikrą revoliuciją. Ji iš esmės pakeitė mūsų muzikos klausymosi įpročius bei tapo pačiu populiariausiu įrankiu tai daryti. Pastaraisiais metais kompanija didelę dalį savo investicijų nukreipė ir į podkastų rinką, išsikeldama tikslą tapti pačia didžiausia audio turinio platforma pasaulyje. Šių ambicijų siekti Spotify sekasi tikrai pagirtinai – aplikacija šiuo metu turi 271 mln. vartotojų, iš kurių 124 mln. yra su „premium“ paskyromis, kurias įsigyti dabar galima dar palankesnėmis sąlygomis.  Tačiau kiek iš jų žino apie visas naudojimosi šia programėle subtilybes? Spotify turi daugybę nustatymų, kuriuos pakoregavus pagal savo poreikius, bus dar lengviau rasti jums patiksiančios naujos muzikos, patogiau naviguoti po vartotojo sąsają ar paprasčiausiai mėgautis geresne garso kokybe. Pristatome kelis patarimus, kuriais pasinaudoti galite jau dabar.

Protingesnė ir detalesnė paieška

Spotify tiek daug muzikos, kad visą ją išklausyti neužtektų net ir kelių gyvenimų (galų gale, ne visa ji ir verta klausymo). Skaičiuojama, kad kiekvieną dieną (!) į platformą yra įkeliama vidutiniškai apie 40 000 naujų dainų. Toje gausoje kažką surasti gali būti tikrai sunku. Tačiau Spotify paieškos algoritmas veikia tikrai puikiai. Jums tereikia atsiminti kelis dalykus, padėsiančius iš jo išspausti maksimumą. Pavyzdžiui, paiešką galima sukonkretinti pagal laikotarpį. Paieškos laukelyje įrašykite grupę ar atlikėją ir pageidaujamą laikotarpį, tarkime, „Arctic Monkeys year:2000-2010“. Tarp rezultatų matysite tik tuos įrašus, kurie išleisti šiuo laikotarpiu. Tai labai pravers, jeigu muzikantas turi didelį katalogą. Ieškote konkrečios dainos versijos? Naudokite simbolius „+“ bei „–“. Pavyzdžiui, įrašę „Drake+“ iš karto matysite visas dainas, kuriose Drake’as kolaboruoja su kitais atlikėjais. Įrašę „Drake+[atlikėjo vardas]“, dar labiau sukonkretinsite paiešką.

Koreguokite garso kokybę

Vadinamieji audiofilai į skaitmeninę muziką žiūri su savotiška pašaipa. Kaipgi galima savo ausis teršti tokia prasta garso kokybe, kuria pasižymi „mp3“? Kai muzika yra stream’inama, problema neva dar labiau paaštrėja. Kokybė mat priklauso nuo interneto greičio. Tačiau toks rūpestis 2020-aisiais jau nebelabai turi pagrindo. Tiek Wi-Fi, tiek mobiliojo interneto greičio visiškai pakanka stream’inti aukščiausia Spotify palaikoma garso kokybe – 320 kbit/s. Jums tereikia nustatyti, kad aplikacija muziką automatiškai grotų tokiu standartu (įprastas – 96 kbit/s). Aplikacijoje atsidarykite Nustatymų langą (krumpliaračio simbolis dešiniame viršutiniame kampe). Čia susiraskite Music Quality skiltį ir pasirinkite aukščiausios kokybės standartą. Beje, jeigu labai norite taupyti savo mobiliuosius duomenis, čia pat galite atlikti ir atvirkštinį veiksmą – garso kokybę sumažinti iki minimalaus 24 kbit/s.

Muzika iš kitų šaltinių

Ar dar atsimenate legendinio Winamp laikus, kai visą turimą muziką saugodavome ir klausydavome viename įrenginyje? Spotify irgi gali būti tokia talpykla. Kad ir koks didelis bebūtų šios platformos katalogas, kai kurių labai gerai žinomų atlikėjų jame paprasčiausiai nėra. Čia kalti įvairūs licencijavimo klausimai, kurių, deja, eiliniai vartotojai niekaip negali paveikti. Šią problemą visgi įmanoma apeiti. Spotify leidžia į vidinę aplikacijos biblioteką importuoti ir tiesiog kompiuteryje jau esančias dainas bei jas įtraukti į pačių sudarinėjamus grojaraščius. Atsidarykite kompiuterinę programėlės versiją, įsijunkite Nustatymų langą. Susiraskite skiltį  Local Files, spauskite Add a Source ir pasirinkite norimus muzikinius failus. Tos pačios dainos gali atsidurti ir mobiliojoje aplikacijoje. Kompiuteryje sukurkite grojaraštį įsikeltiems failams. Tuomet jį pasirinkite mobiliojoje aplikacijoje ir paspauskite Download. Dainos iš Spotify debesies atsidurs jūsų telefone.

Protingiau tvarkykite grojaraščius

Grojaraščiai be jokios abejonės yra viena svarbiausių Spotify funkcijų. Platforma jų kiekvieną dieną sugeneruoja dešimtis. Vieni jų koncentruojasi į žanrą, kiti į nuotaiką. Vienus kuria žmonės, kitus generuoja algoritmas. Grojaraščiai muzikos industrijoje, galima sakyti, pakeitė populiariausias radijo stotis. Įtraukimas į vieną ar kitą grojaraštį labai dažnai tampa atlikėjo tramplinu į sėkmę. Rekomenduojamus jūs visada galite matyti aplikacijos Namų puslapyje. Reikšmingiausiu grojaraščiu jums turėtų būti nuolat atsinaujinantis Discover Weekly. Kiekvienos savaitės pradžioje sofistikuotas algoritmas jame jums pasiūlo 30 negirdėtų dainų, atrinktų pagal jūsų pastaruoju metu klausomą muziką. Čia kažką verto dėmesio suras net ir pakankamai išrankūs melomanai. Problema tik ta, kad šie grojaraščiai išnyksta po savaitės. Bet nieko baisaus! Tiesiog parsisiųskite IFTTT aplikaciją. Ji automatiškai išsaugos kiekvienos savaitės Discover Weekly.

Tvarkykite ir atgaukite informaciją

Kalbą apie grojaraščius reikėtų pabaigti užsimenant apie dar vieną naudingą funkciją. Kartais nutinka taip, kad arba kai kuriuos savo pačių susikurtus, arba kitų sudarytus grojaraščius dėl vienokių ar kitokių priežasčių paprasčiausiai ištriname, o vėliau gailimės kartu su jais prarastų dainų. Nieko tokio, juos galima atgauti. Prisijunkite prie savo Spotify paskyros per internetinę naršyklę. Paspauskite dešiniajame viršutiniame kampe, šalia jūsų vardo esančią rodyklę ir pasirinkite Account. Jūs patekote į savo paskyros nustatymų puslapį. Kairėje puslapio pusėje pamatysite meniu, o jame pasirinkimą Recover playlists. Paspaudę ant jo, pamatysite visus savo kada nors turėtus grojaraščius. Teliks paspausti šalia norimo esantį mygtuką Restore. Beje, šiame pačiame paskyros valdymo puslapyje rasite ir daugiau vertingos informacijos. Čia keisite slaptažodžius, reguliuosite privatumo ir pranešimų nustatymus ar peržiūrėsite savo mokėjimus.