Patarimai

Kaip geriausiai organizuoti ir tvarkyti savo Android telefoną?

2021-10-21

Entropija – tai dėsnis, kalbantis apie tai, kad Visata šiaip jau yra linkusi į netvarką. Palyginimas gal ir pretenzingas, bet jo efektą galime matyti praktiškai visose gyvenimo srityse. Tarkime, namų specialiai jaukti visai nereikia. Netvarka juose atsiranda savaime. Entropijos veikimą visu gražumu galime matyti ir savo telefonuose. Chaosas jame nutinka be absoliučiai jokių mūsų pastangų. Užtenka vos kelių mėnesių, kad ir naujas telefonas taptų jo reprezentacija. Viskas įvyksta palaipsniui. Jūs įsirašote vieną naują programėlę, po to kitą, parsisiunčiate tą, po to aną… Kol vieną dieną susiprantate, kas yra kur ir kodėl. Kaip ir namuose, taip ir telefone, tvarką reikia prižiūrėti. Pradėti reikėtų nuo svarbiausių telefono organizavimo ir tvarkymo principų.

Telefono organizacija ir Favorites eilutė

Telefono tvarkymą pradėkite nuo pačio paprasčiausio veiksmo – programėlių stalčiaus ir namų ekrano sutvarkymo. Besinaudojantiems Android ilgiau nei mėnesį šito turbūt nė nereikia sakyti, bet viskas taps daug paprasčiau, jeigu dažniausiai naudojamas programėles persikelsite į vieną iš namų ekranų. Padarysite tai per kelias sekundes. Jeigu naudojate valdymą gestais – programėlių stalčių atsidarysite perbraukę ekraną iš apačios į viršų. Jeigu pasilikote navigacijos mygtukus – spustelėkite vidurinįjį. Atsivėrusiame stalčiuje rasite visas programėles, sudėliotas pagal abėcėlę. Susiraskite norimą, įspauskite ikoną ir tiesiog tempkite į norimą vietą. Programėlių stalčiaus viršutinė eilutė – tai jūsų mėgstamiausieji. Algoritmas čia automatiškai padeda tas, kurias pastaruoju metu atidarinėjote dažniausiai. Tačiau tai irgi galite pakeisti. Jeigu nenorite, kad kažkuri ten būtų, tiesiog įspauskite ikoną ir pajudinkite ją, kad ekrano viršuje atsirastų užrašas Don‘t Suggest App. Jeigu nutempsite programėlę iki jo, ši Favorites skiltyje daugiau nebepasirodys. 

Programėlių aplankai namų ekrane

Aišku, namų ekranas nėra ir negali būti ta vieta, kurioje galite nuolat krauti programėles. Jeigu tai darysite, tiesiog jį užgrūsite ir grįšite į pirminį tašką. Pats paprasčiausias ir patogiausias būdas jame palaikyti tvarką – aplankai. Veikia jie labai panašiai kaip ir asmeniniuose kompiuteriuose – jūs sukuriate aplanką, į kurį perkeliate norimas programėles. Pavadinti jį galite kaip tik norite ir taip labai patogiai grupuoti įrankius. Tarkime, galite turėti vieną aplanką skirtą socialiniams tinklams, o kitą darbiniams įrankiams. Aplanką sukurti labai lengva. Namų ekrane patalpinkite dvi ar daugiau programėlių, kurias norite sugrupuoti. Įspauskite vienos iš jų ikoną ir tempkite ant kitos. Sistema automatiškai sukurs naują aplanką. Galite suteikti jam vardą. Paspaudę aplanką apačioje pamatysite automatiškai sugeneruotą jo pavadinimą – spustelėkite jį ir pakeiskite savu. Naujas programėles čia pridėsite tiesiog drag & drop principu. Pašalinsite – lygiai taip pat. Nustebsite, kiek daug vietos telefono ekrane padės atlaisvinti vos keli tokie aplankai.

Ištrinkite nereikalingas programėles

Nereikalingos ir nenaudojamos programėlės daro dvigubą žalą. Viena vertus, jos paprasčiausiai įneša į telefoną nereikalingo chaoso. Tuo pačiu jos dar ir siurbia brangius jo atminties bei galios resursus, paslapčia naudoja jūsų mobiliuosius duomenis. Taigi, susitvarkyti jų sąrašą labai sveika. Kaip išvis telefone atsiranda programėlių perteklius? Labai paprastai ir žmogiškai. Mus labai dažnai kažkas sudomina ar suvilioja, tad nusprendžiame tai išbandyti. Kartais užtenka labai trumpo testo, kad suprastume, jog programėlė ne mums ir ją kaipmat ištriname. Tačiau daug dažniau apie ją tiesiog pamirštame, tad ji mėnesių mėnesius tūno kažkur programėlių stalčiuje, kaupdama virtualias dulkes. O kuo daugiau programėlių prikaupiame, tuo lengviau jos pasimeta. Žodžiu, jums tikrai vertėtų periodiškai atlikti reviziją. Tiesiog atsidarykite programėlių stalčių ir atidžiai peržvelkite visas ikonas. Tikėtina, kad net ne visus pavadinimus atpažinsite. Tai ženklas, kad jų reikėtų atsikratyti. Neretai būna ir taip, kad programėlės dubliuojasi. Čia irgi reikėtų priimti atitinkamus sprendimus.

Daugiau tvarkos su Google Play

Ta pati vieta, iš kurios programėles siunčiatės, puikiai tinka ir joms tvarkyti. Ypač jeigu vieną įrankį keičiate panašiu arba bandote išvengti jų dubliavimosi. Atsidarę Play Store, spustelėkite dešiniajame viršutiniame kampe esančią savo nuotraukytę ir pasirodžiusiame lange pasirinkite Manage apps & device. Čia iš karto pamatysite naudingos informacijos: kiek atminties naudoja turimi įrankiai, ar neturite pavojingų programėlių, kelioms reikėtų įdiegti atnaujinimus (tai padarysite spustelėję Update All). Visgi šįsyk jums reikėtų ekrano viršuje spustelėti Manage. Naujai atsivėrusiame lange pamatysite visų įsirašytų programėlių sąrašą. Pažymėkite norimas varnele, o tada spustelėkite ekrano viršuje pasirodysiančią šiukšliadėžės ikoną. Jeigu spustelėsite mygtuką Installed, pamatysite ir alternatyvų pasirinkimą – Not Installed. Šiame sąraše rasite visas savo kažkada turėtas, bet ištrintas programėles. Labai naudinga, jeigu susiprantate suklydę ir norite kurią nors susigrąžinti. Galų gale, sąrašo viršuje yra trys horizontalios linijos. Tai filtro simbolis. Jis leis jums programėlių sąrašą perdėlioti pagal vardą, naudojimo intensyvumą, dydį, atnaujinimo dažnumą ir pan. Ši galimybė pravers, jeigu svarstote, ko atsisakyti. 

Organizuokite dokumentus su Files by Google

Files by Google – labai paprasta, bet efektyvi programėlė duomenims tvarkyti. Panašius savo įrankius/atitikmenis turi kiekvienas gamintojas, bet šis Google produktas išsiskiria savo lankstumu. Atsidarę šią programėlę, ekrano apačioje pamatysite mygtuką Clean. Iš karto gausite informacinių patarimų, ką galėtumėte daryti geriau. Vienoje iš sekcijų pamatysite užrašą Delete unused apps. Spustelėkite šalia jo esantį mygtuką Select apps. Čia pamatysite, kiek vietos užima kiekviena programėlė ir kada ją naudojote paskutinį kartą. Jas galite ir išrūšiuoti – trijų horizontalių eilučių ikona leis jas sudėlioti pagal senumą, dydį ar abėcėlę. Telieka pasirinkti tas, kurių jums nebereikia. Žinoma, galite naudoti ir nebūtinai File by Google. File Manager Plus, Jina ar Taskbar veikia gana panašiai, taip pat turi ir keletą savų, unikalių funkcijų.