Išmanieji įrenginiai

Kaip atnaujinti savo Android ar iOS?

2020-10-05

Technologijų mėgėjai ir tiesiog mėgstantys, kad jų telefonas visada turėtų naujausią operacinės sistemos versiją, rudens paprastai laukia su didžiuliu nekantrumu. Būtent šiuo metų laiku tiek Apple, tiek Google pristato naująsias iOS bei Android versijas. Ir mes kalbame ne apie netobulai veikiančias beta versijas, o galutines, paruoštas masinei auditorijai. Taigi, Android 11 ir iOS 14 jau laukia, kol bus įsirašytos. Tiesa, nors operacinę sistemą patartina reguliariai atsinaujinti, dažnas išmaniojo telefono savininkas tai padaryti delsia, nes arba nemato reikalo, arba bijo kažką padaryti ne taip. Jaudintis visai nereikia. Savo Android ar iOS be jokių problemų atnaujinsite atlikdami vos kelis veiksmus.

Kurie telefonai jau siūlo Android 11?

Android ekosistemai priklauso dominuojanti išmaniųjų telefonų rinkos dalis. Skaičiuojama, kad jų visame pasaulyje yra apie 2,3 mlrd. Ir juos gamina skirtingos kompanijos: Samsung, Xiaomi, OnePlus ir t. t. Ne visos jos naujausią Android versiją pasiūlo tuo pačiu metu. Kaip jau įprasta, pirmieji ją išbando Pixel savininkai. Android 11 jiems prieinama jau nuo rugsėjo pradžios. Kitiems gamintojams procesas užtrunka dėl to, kad jie turi savas Android variacijas. Vieni yra greitesni už kitus. OnePlus neseniai pristatė OxygenOS 11 variaciją, t. y. savo Android versiją. Ją jau galima parsisiųsti. Tiesa, kol kas tai beta versija. Samsung taip pat jau testuoja Android 11 pagrindu kuriamą One UI 3.0. Galutinė jos versija greičiausiai pasirodys lapkritį. Xiaomi irgi nesnaudžia. Šių telefonų savininkai jau gali naudoti Android 11 beta versiją, o galutinė versija vartotojus pasieks spalį.

Kaip atnaujinti savo Android?

Android operacinės sistemos atnaujinimas – labai paprastas procesas, kurį, kartą atlikę, vėliau atkartosite be jokių problemų. Visų pirma, patikrinkite, kokia operacinės sistemos versija naudojatės šiuo metu. Tai padarysite nuėję į nustatymus. Juose susiraskite skiltį System. Pasirinkite Advanced, o tada System update. Čia pamatysite, kuri Android versija šiuo metu veikia jūsų telefone. Dabar jums telieka paspausti mygtuką Check for Updates. Pati sistema patikrins, ar šiuo metu esama atnaujinimų, kuriuos jūs galite įsirašyti. Jų radusi, ji tai praneš ir paklaus, ar norite juos instaliuoti. Pasirinkite teigiamą atsakymą ir toliau viskas vyks automatiškai. Tik turėkite omenyje, kad naujos operacinės sistemos įrašymas – gana ilgas procesas, truksiantis keliolika minučių. Jo metu telefono derėtų visai neliesti. Be to, jis automatiškai persikraus, tad būkite tikri, jog atsimenate PIN kodą.

Kada jūsų telefoną pasieks iOS 14?

Apple ekosistemoje viskas veikia šiek tiek paprasčiau. Kadangi iOS veikia tik iPhone telefonuose, operacinę sistemą galima atsinaujinti tada, kai tik ši pasirodo. Vienintelis apribojimas – tai klausimas, ar jūsų telefonas palaiko naujausią jos versiją (šiuo atveju, iOS 14). Visgi jaudintis nereikia. Naujausia iOS versija veikia net ir pakankamai senuose modeliuose – iPhone 6s ir naujesniuose. Tiesa, jeigu naudojatės būtent pastaruoju, turėkite omenyje, kad iOS 15 jis jau greičiausiai nebepalaikys. Kitas klausimas, į kurį turite sau atsakyti: kada reikėtų atnaujinti savo iOS? Pirmąjį mėnesį po pasirodymo operacinė sistema paprastai dar turi šiek tiek broko, kurio inžinieriai tiesiog negali pamatyti, kol dar nesusirinkusi kritinė vartotojų masė. Šios bėdelės gana greitai sutvarkomos, bet, jeigu telefone turite programėlių, kurių sklandus veikimas jums kritiškai svarbus, tiesiog palaukite mėnesį ar du.

Kaip įsirašyti naująją iOS?

Jeigu jau nutarėte įsirašyti iOS 14, nesijaudinkite – procesas labai greitas ir paprastas. Užtruksite vos keliolika minučių, o tada galėsite mėgautis visomis moderniausiomis jos funkcijomis. Tiesa, prieš pat įrašinėjant iOS 14 reikėtų atlikti dar porą veiksmų.

Ką padaryti prieš įsirašant naująją iOS 14

Naujos iOS įrašinėjimas – puiki proga šiek tiek labiau pasirūpinti savo telefonu ir jame esančia informacija. Visų pirma, išvalykite jame susikaupusias šiukšles. Kiekvieno mūsų telefone yra nereikalingų nuotraukų, video, screenshotų bei programėlių, kurias panaudojome vieną kartą. Ištrinkite visa tai. Tai padarius nauja iOS versija veiks sklandžiau. Taip pat pasirūpinkite atsargine savo duomenų kopija (juk niekada negali žinoti, kas nutiks). Patogiausia naudoti iCloud, kuris automatiškai kiekvieną dieną dubliuoja telefone esančius duomenis. Telefono nustatymuose paspauskite savo vardą ir pasirinkite iCloud. Naujame lange paspauskite iCloud Backup, o tada Back up Now. Beje, turėkite omenyje, kad šis procesas išeikvoja gana daug energijos ir duomenų.

iOS 14 įrašymo gidas

Atlaisvinę savo telefone vietos ir pasirūpinę jame esančių duomenų apsauga, galite imtis pačios iOS 14 įrašymo. Čia nėra jokių papildomų komplikuotų žingsnių, tad galite jaustis ramiai ir užtikrintai. Tik atsiminkite, kad jūsų iPhone turės parsisiųsti gana stambų duomenų paketą, tad verčiau būkite prisijungę prie namų Wi-Fi ar Tele2 Laisvo interneto. Taip pat pasitikrinkite, ar baterijoje yra pakankamai energijos. Tai padarę, atsidarykite nustatymų programėlę. Čia paspauskite General. Atsivėrusiame lange pasirinkite Software Update. Jūsų telefonas automatiškai susijungs su Apple serveriais, o jums teliks vykdyti tolesnes instrukcijas. Įsirašęs atnaujinimus, iPhone automatiškai persikraus ir vėl pradėjęs veikti jau naudos iOS 14 su visomis jos naujienomis.