Patarimai

Kaip atgauti savo Instagram paskyrą?

2021 7 birželio

Instagram visame pasaulyje turi apie milijardą vartotojų. Daugybei iš jų paskyros praradimas prilygtų košmaro scenarijui. Tačiau kartais taip iš tikrųjų nutinka. Ir net nebūtinai dėl jūsų kaltės. Visai nebūtina pačiam įkelti socialinio tinklo taisyklių neatitinkančio įrašo. Instagram jūsų paskyrą suspenduoti gali ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, ją nulaužus nedraugiškai nusiteikusiam pašaliniam asmeniui. Aišku, žinojimas, kad problema ne jumyse – menka paguoda. Juk prarandame svarbų komunikacijos su draugais kanalą, o kartu visą sukauptą nuotraukų bei video įrašų archyvą. Laimė, net ir blogiausiu atveju nereikėtų panikuoti. Problema išsprendžiama. Kaip tuomet atgauti savo Instagram paskyrą?

Kodėl mano Instagram paskyra buvo užblokuota?

Esama daugybės priežasčių, dėl kurių jūsų Instagram gali būti blokuojama. Dar daugiau, socialinio tinklo moderatoriai labai dažnai veiksmų imasi be jokio perspėjimo. Taip nutikus, apie apribojimus sužinosite tik kitą kartą bandydami prisijungti prie savo paskyros. Ir mes nekalbame apie tuos atvejus, kai jūs tiesiog pamirštate savo prisijungimo vardą ar slaptažodį. Instagram nesuteikia tikslių gairių, nurodančių, kokiais atvejais paskyra yra blokuojama, bet taip įvyksta, kai pažeidžiame socialinio tinklo taisykles. Kitaip tariant, darome kažką nelegalaus, skleidžiame neapykantos kalbą, publikuojame nuogybes ar smurtinę medžiagą. Vartotojai, kurie tokius veiksmus atlieka pakartotinai, iš platformos netgi gali būti pašalinti negrįžtamai. Visgi tai kraštutiniai atvejai. Jeigu nepadarėte nieko siaubingo, paskyrą susigrąžinsite pakankamai nesunkiai. Tiesa, tai gali užtrukti kelias dienas. Tačiau jau geriau palaukti, nei kurtis visiškai naują paskyrą. 

Kaip atgauti užblokuotą Instagram paskyrą?

Jeigu jau taip nutiko, kad sulaukėte pranešimo apie tai, kad jūsų paskyra užblokuota, visų pirma paspauskite mygtuką Learn More. Tai padės geriau suprasti, kas būtent atsitiko, ir greičiau išspręsti problemą. Sekite žingsnius, kuriuos sufleruoja programėlė. Galiausiai turėtumėte prisikasti prie informacijos, kodėl jūsų paskyra buvo užblokuota. Atsiminkite, kad ją atgausite, jeigu sėkmingai atliksite apeliacijos procesą, bei įrodysite, kad nubausti buvote per klaidą. Vien atsiprašymo ir pažado daugiau taip nedarysiu, deja, nepakaks. Apeliaciją pateikti galite oficialiame Instagram pagalbos puslapyje. Čia reikės užpildyti trumpą anketą ir ją išsiųsti apsvarstymui. Tokių apeliacijų skaičius neribojamas, todėl galite jas siuntinėti, kol sulauksite norimo rezultato (užklausas paprastai tikrina skirtingi moderatoriai, tad sėkmė priklauso ir nuo to, kokį žmogų pasieksite). Jeigu sąmoningai nepadarėte kažkokio grubaus taisyklių pažeidimo, jūsų apeliacija per kelias dienas turėtų būti patenkinta. 

Ką daryti, jeigu jūsų Instagram paskyra buvo nulaužta?

Instagram paskyros – vis dažnėjantis programišių taikinys. Kartais jie bando sumedžioti jūsų duomenis, kartais bando perimti paskyrą, kartais sugalvoja dar ką nors. Jeigu įtariate, kad patyrėte tokią ataką, tuoj pat imkitės veiksmų. Kuo ilgiau programišius turės prieigą prie jūsų paskyros, tuo daugiau žalos pridarys. Iš pradžių atsidarykite el. pašto dėžutę ir patikrinkite, ar ten nėra laiškų nuo Instagram. Jeigu programišius pasisavino jūsų paskyrą, jūs gautumėte pranešimą apie tai, kad buvo pakeistas su ja susietas el. pašto adresas. Jeigu tokio laiško negavote, programėlės Login ekrane paspauskite Get help signing in (Android) arba Forgot password? (iOS). Arba pasirinkite, kad prisijungimo nuoroda jums būtų atsiųsta žinute. Ją gavę, prisijunkite ir iš karto pakeiskite slaptažodį. Taip atimsite iš įsilaužėlio prieigą prie jūsų informacijos. Jeigu ir tai nepavyksta, nelieka nieko kito, kaip tik pranešti apie tai Instagram. Spauskite Get help signing in (Android) arba Forgot password? (iOS). Jeigu naudojate Android, papildomai reikės įvesti vartotojo vardą, el. pašto adresą arba telefono numerį. Galiausiai spustelėkite Need more help? ir sekite tolesnes instrukcijas. Tam, kad Instagram jums grąžintų paskyrą, ko gero, reikės pasidaryti nuotrauką, kurioje laikote saugumo kodą, patvirtinantį jūsų tapatybę. 

Kaip iš naujo aktyvuoti Instagram paskyrą?

Prieš kelerius metus Instagram vartotojams suteikė galimybę laikinai deaktyvuoti savo paskyrą. Tokia funkcija skirta žmonėms, kurie nori kurį laiką pailsėti nuo socialinių tinklų. Tai padaryti galite tik naudodamiesi telefono arba kompiuterio naršykle (programėlėje tokios galimybės nerasite): spustelėkite savo nuotrauką, Profile>Edit profile>Temporarily disable. Taip pat reikėtų turėti omenyje, kad, pasirinkus padaryti tokią pauzę, visas jūsų į platformą sukeltas turinys bus paslėptas, o visi, pabandę jus susirasti, to padaryti negalės – atrodys lyg paskyra buvo ištrinta. Pabaigus tokias atostogas, paskyrą susigrąžinti labai paprasta. Tiesiog prisijunkite su bet kokiu prietaisu. Ji bus automatiškai aktyvuojama iš naujo. Profilį rasite tokį, kokį ir palikote. Jums gali tekti iš naujo sutikti su naudojimosi taisyklės, jeigu per atostogų laikotarpį jos spėjo pasikeisti. 

Ar įmanoma susigrąžinti ištrintą Instagram paskyrą?

Kai kuriems žmonėms atostogų nepakanka. Instagram jie užsinori ištrinti visiškai, negrįžtamai. Turėkite omenyje, kad taip prarasite visą profilyje sukauptą medžiagą. Jeigu apsisprendėte tvirtai, per mobiliąją arba kompiuterio naršyklę prisijunkite prie specialaus puslapio. Čia turėsite pasirinkti priežastį, dėl kurios šalinate anketą, įvesti savo slaptažodį ir paspausti apačioje esantį mygtuką. Instagram mėnesį saugos užšaldytą profilio versiją, jeigu netyčia persigalvotumėte. Po to visi duomenys ištrinami negrįžtamai. Kelio atgal nebėra. Visgi, jeigu po kurio laiko vėl norėsite tapti Instagram bendruomenės nariais, registracijai galėsite naudoti tą patį telefono numerį ar el. pašto adresą. Tiesa, vartotojo vardą turėsite galvoti naują.