Patarimai

Kaip apsaugoti telefoną nuo nusikaltėlių?

2022-11-23

Trumpai:  

  • Įsiminkite savo telefono IMEI. Tai jis patvirtins, kad jūsų telefonas yra tikrai jūsų. 
  • iPhone surasti galite naudodamiesi Find My programėle. 
  • Android surasti galite naudodamiesi Find My Device programėle.  
  • Supratus, kad telefono susigrąžinti nebepavyks, užblokuokite ir ištrinkite jį nuotoliniu būdu. 
  • iPhone ir Android telefonus nuotoliniu būdu ištrinsite naudodami atitinkamai Find My ir Find My Device.  

Ar galima teigti, kad išmanusis telefonas yra vertingiausias mūsų turimas daiktas? Viena vertus, toks teiginys būtų perspaustas. Tikrai turime gerokai vertingesnių. Tačiau reikėtų atsižvelgti ir į moralinę vertę. Telefone saugome nuotraukas, susirašinėjimus, naudojame jį kaip piniginę, tapatybės patvirtinimo priemonę ir t. t. Kitaip tariant, jo praradimas sukelia be galo daug streso. Ir viena, kai tai nutinka dėl nelaimingo incidento ar tiesiog dėl elementaraus telefono dėvėjimosi. Visai kas kita, kai nagus prikiša negerų intencijų turintys žmonės. Taigi, kokių prevencinių priemonių galime imtis ir kaip apsaugoti savo telefoną nuo nusikaltėlių? 

Kokių prevencinių telefono apsaugos priemonių imtis? 

Automatiškai galvoti apie blogiausia tikrai nereikėtų. Tokiu atveju tektų gyventi nuolatiniame nerime, kuris tikrai ne į naudą. Tačiau investuoti į daugiau ramybės – protinga. Pats paprasčiausias būdas bent iš dalies apsaugoti savo telefoną ar kitą turtą – gyventojų turto draudimas. Daikto jis nesugrąžins, bet bent jau gausite kompensaciją, šiek tiek sumažinsiančią patirtą stresą. Kitas dalykas, kurį reikėtų padaryti – išsisaugoti IMEI kodą. IMEI yra telefono serijinis numeris, pagal kurį identifikuojamas konkretus modelis. Jį rasti galite pirkimo sutartyje, ant padėkliuko SIM kortelei, arba nustatymuose susiradę skiltį About Phone. IMEI veikia tarsi patvirtinimas, kad jūsų telefonas tikrai yra jūsų. Jo prireiks tiek telefono paieškoms, tiek norint užblokuoti.  

Kaip surasti pavogtą telefoną? 

Telefonų gamintojai puikiai supranta, kiek daug streso sukelia šio prietaiso praradimas. Dėl to į naujausius modelius instaliuojamos vis pažangesnės paieškos sistemos, kurios gali padėti išsisukti net iš labai keblios situacijos.  

Kaip surasti pavogtą iPhone? 

Apple vartotojus ragina registruotis Find My programoje. Ji kaip tik ir skirta pamestų bei prarastų prietaisų paieškai. Jeigu dar nesate užsiregistravę, tai galite padaryti atsidarę nustatymų programėlę, spustelėję savo vardą, o tada Find My>Find My [prietaiso pavadinimas]. Taip pat pažymėkite varnele punktus Find My Network (telefonas bus matomas net ir tada, kai bus neprisijungęs prie interneto) bei Send Last Location (sistema matys paskutinę išsijungusio telefono buvimo vietą). Telefoną surasite kompiuteriu ar planšete prisijungę prie savo iCloud.com/find paskyros. Čia matysite dabartinę arba paskutinę žinomą jo buvimo vietą. Tada pažymėkite telefoną kaip pamestą. Tai padarius, jis bus apsaugotas papildomu kodu. Jame taip bus deaktyvuota Apple Pay programėlė, o ekrane bus matoma speciali žinutė su jūsų kontaktais. 

Kaip surasti pavogtą Android? 

Android taip pat turi įrankį prarastų telefonų paieškai. Jis taip ir vadinasi – Find My Device. Prisijungę prie šios platformos matysite visus savo išmaniuosius prietaisus bei jų buvimo vietą. Viskas, ko reikia, – tai būti prisijungus prie savo Google paskyros. Žemėlapyje matysite apytikrę telefono buvimo vietą (arba paskutinę žinomą, jeigu jis yra išsijungęs). Vienu mygtuko paspaudimu galėsite aktyvuoti specialų garsinį signalą, padėsiantį susigaudyti, kur jis gali būti. Find My Device paskyroje matysite, kiek baterijoje likę energijos, taip pat galėsite telefoną apsaugoti papildomu kodu arba parašyti žinutę su savo kontaktais, padėsiančiais jį radusiems žmonėms su jumis susisiekti.  

Kaip užblokuoti pavogtą telefoną? 

Deja, surasti prarastą telefoną ne visada pavyksta. Tokiais atvejais telieka viena išeitis – jį užblokuoti. Gera naujiena ta, kad tai labai paprasta. Taip pat galėsite iš jo ištrinti ir visus savo duomenis.  

 Kaip užblokuoti pavogtą iPhone? 

Pirmasis žingsnis turėtų būti skambutis arba vizitas į policiją. Čia jums ir pravers IMEI kodas. Nors tai ir nenutinka labai dažnai, jūsų telefonas gali visai atsitiktinai atsirasti atliekant kitas operacijas. Naudodami IMEI, telefoną užrakinti jums gali ir salonuose dirbantys Tele2 specialistai  – tik prireiks nuosavybę patvirtinančių dokumentų. Tačiau tai padaryti galite ir patys. Atsidarykite Find My paskyrą ir pasirinkite Devices. Paspauskite ant to prietaiso, kurį norite užblokuoti (ištrinti). Atsivėrusiame lange slinkite žemyn, kol surasite Erase This Device ir patvirtinkite savo pasirinkimą. Beje, visada būkite budrūs. Jeigu sulauksite skambučio iš žmonių, siūlančių išsipirkti telefoną, iš karto kreipkitės į teisėsaugą. Tai ne tik vagystė, bet ir apgavystė. Jūsų telefonas yra susietas su jūsų Apple ID. Tai reiškia, kad be jūsų patvirtinimo juo niekas niekada nebegalės naudotis. Grasindami pasisavinti jūsų informaciją, vagišiai tiesiog blefuoja. 

Kaip užblokuoti pavogtą Android? 

Pavogtą Android prietaisą taip pat nesunkiai ištrinsite nuotoliniu būdu. Tiesiog įsijunkite tą pačią Find My Device paskyrą ir pasirinkite Ištrinti įrenginio duomenis, o tada patvirtinkite savo pasirinkimą. Kai tik telefonas vėl bus įjungtas, iš jo bus automatiškai ištrinta visa informacija, tad galėsite būti ramūs, kad jos niekas nepasisavins. Turėkite omeny, kad jų jau niekaip nebeatgausite. Nebent saugote jų kopijas Google One ar kitoje panašioje paskyroje. Jeigu to dar nedarote, pradėkite jau dabar.