Patarimai

Kaip apsaugoti savo telefoną nuo šalčio?

2021-01-14

Paspaudus šalčiui ne tik žmonėms ima ledėti nosys. Grėsmė sušalti iškyla ir mūsų išmaniesiems telefonams. Šaltis neigiamai veikia elektroninius įrenginius, todėl per didžiuosius metų šalčius juos pasaugoti reikėtų šiek tiek atidžiau. Nesijaudinkite, jokių ypatingų priemonių čia tikrai neprireiks. Užteks šiek tiek papildomo dėmesio ir rūpesčio. Pateikiame keletą paprastų gudrybių, kurios net ir atšiauriausią žiemą padės apsaugoti savo telefoną nuo šalčio ir leis juo naudotis be jokių trikdžių.

Kur per šalčius laikyti telefoną

Stengdamasis palaikyti savo funkcionalumą minusinėje temperatūroje telefonas sunaudoja daug daugiau energijos nei įprastai. Dėl to išmanusis gali netikėtai išsijungti arba tiesiog išsikrauti, nepaisant to, kad jo baterija dar pakankamai pilna. Spaudžiant speigui, tokių trikdžių išvengsite telefoną laikydami arčiau savęs, o ne rankinėje ar kuprinėje. Taip savo kūno šiluma apsaugosite įrenginį nuo atšalimo. Rekomenduojama išmanųjį įsidėti į vidines drabužių kišenes arba į specialų telefono dėklą, kabinamą ant kaklo po viršutiniais lauko drabužiais. Jei tokios galimybės neturite, įvyniokite telefoną į šaliką, kepurę ar įkiškite jį į pirštinę – tai taip pat neleis jam greitai atvėsti.

Telefono baterijos priežiūra per šalčius

Kadangi šaltyje baterija senka kur kas greičiau nei įprastai, prieš išsiruošdami iš namų pilnai ją įkraukite. Taip pat rekomenduojama pasirūpinti papildomais įkrovikliais ar išorinėmis baterijomis. Visuomet turėkite keletą įkroviklių skirtingose vietose: vieną automobilyje, kitą darbe, o išorinę bateriją nešiokitės. Pastaroji itin pravers ir ilgesnį laiką leidžiant lauke. Žinoma, termometro stulpeliui rodant minusinę temperatūrą jai taip pat galioja taisyklė – kuo šilčiau, tuo geriau. Todėl bateriją taip pat patartina laikyti šiltesnėje vietoje, specialiame dėkle.

Telefono dėklai per šalčius

Besiruošdami į lauką pasirūpinkite ne tik savo, bet ir telefono šiluma. Šaltyje telefonai tampa itin gležni. Net ir menkiausias stuktelėjimas gali į šipulius suskaldyti ekraną ar stiklinę išmaniojo nugarėlę. Todėl rekomenduojama pasirūpinti patvariu ir drėgmei atspariu dėklu, kuris ne tik apsaugos telefoną nuo smūgių, bet ir neleis jam taip greitai atvėsti.

Telefono priežiūra svyruojant temperatūrai

Sunkius telefono gedimus sukelia ne tik žema temperatūra, bet ir susikaupęs kondensatas. Jis susidaro tuomet, kai sušalęs telefonas staiga vėl patenka į šilumą. Net ir trumpam nešildomoje patalpoje ar automobilyje paliktas telefonas greitai atvėsta. Jei jau taip nutiko, kad pamiršote savo išmanųjį automobilyje ir jo baterija išseko, nepulkite jo krauti vos grįžę į namus. Palikite jį atšilti, palaipsniui pripratinkite prie šilumos ir tik tada jį kraukite.

Kodėl per šalčius telefoną reikėtų išjungti

Kartais paprasčiausias būdas yra veiksmingiausias – temperatūrų skirtumai telefoną veiks mažiau, jeigu šis bus išjungtas. Todėl, jei ketinate daug laiko praleisti lauke, pavyzdžiui, susiruošėte į žygį ir tuo metu galite išmaniuoju nesinaudoti, tiesiog išjunkite jį. Taip apsaugosite savo telefono bateriją. Kartais tai puiki proga po ilgos pertraukos išbandyti popierinius žemėlapius ir pasitikrinti savo orientacinius įgūdžius. Jeigu visiškai išjungti telefono negalite, nustatymuose pasirinkite energijos taupymo ar skrydžio (angl. „Airplane“) režimą.