Inovacijos

Kaip 5G pranašumus pajus eilinis vartotojas? (VIDEO)

2023-01-12

Paklauskite inžinieriaus ar tiesiog technologijomis labiau besidominčio vartotojo apie 5G, ir šis kaipmat pradės jums berti skaičius bei faktas. Tačiau kas iš jų? Kaip 5G ryšio naudą patarsime savo kasdienybėje? 

Pirmiausiai pastebėsite daug didesnį duomenų perdavimo greitį. Gal kai kam atrodo, kad telefonui šio ryšio nebelabai ir reikia, bet tik įsivaizduokite, kokią naudą pajus Laisvo interneto naudotojai, kurie mobilųjį internetą naudoja namie. Didesnis greitis reiškia ir tai, kad prie modemo galima prijungti daugiau įrenginių ir nepajusti jokio ryšio lėtėjimo.  

Būtent didesnis tinklo pralaidumas yra gal kiek ir mažiau pastebimas, bet netgi svarbesnis 5G privalumas. Tikrai esate pastebėję, kad didesnėje žmonių susibūrimo vietoje, pvz., per muzikos festivalį, mobilusis ryšys sulėtėja. 5G tam kur kas atsparesnis. Norintiems nebekonkuruoti dėl ryšio su visais išmaniaisiais daiktais, kurių tik daugėja, 5G yra tiesiog būtinas.  

Dar vienas privalumas – gerokai sumažėjusi delsa. Taigi, žaisti tinkle, dirbti nuotoliu ar naudotis nutolusiu kompiuteriu bus galima be ilgesnio užlaikymo. Galima netgi garantuoti, kad kai 5G ryšys bus visiškai pakinkytas, pamatysime ir tokių privalumų, apie kuriuos šiandien dar net ir nepagalvojame.