Patarimai

Kad mokyklos suolas neatrodytų toks kietas… 4 naudingos programėlės

2017 rugsėjo 9

mokyklaapp_ilgas.jpg
Kiekvienas, rugsėjį grįžtantis į mokyklos ar universiteto suolą, puikiai žino: egzistuoja daugybė interneto puslapių ir programėlių, kurie mums kiša pagalius į ratus kaskart, kai bandome mokytis. Tad kokia išeitis? Tikrai nebūtina išjungti visų išmaniųjų prietaisų ir grįžti prie pieštuko ir popieriaus – kai kurios programėlės mokantis gali išties praversti. Štai kelios iš jų.
OFFICE LENS

Ar norėtumėte, kad nufotografavus bet kokį dokumentą, užrašą ant lentos ar žinutę knygoje, aplikacija nuotrauką paverstų į tekstą? Galite net neatsakinėti, atsakymas aiškus. Viena iš mūsų mėgstamų programėlių – „Office Lens“ – sukurta kaip tik tam. Net jei klasėje sėdite ne tiesiai prieš lentą, nekankinkite savo nugaros lankstydamasis – aplikacija sugebės susitvarkyti su atspindžiais ir šešėliais. Gautą tekstą galėsite redaguoti ir lengvai persiųsti kitiems žmonėms. Džiugina tai, kad „Office Lens“ gali paversti vaizdus įvairiais formatais – ji draugauja tiek su PDF, tiek su „Word“ dokumentais, su „PowerPoint“ skaidrėmis, taip pat tekstą gali įkelti į „OneNote“ arba „OneDrive“.

 

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

WUNDERLIST

Jei kalbame apie naudingiausias moksleiviams ir studentams programėles, neįtraukus į šį sąrašą „Wunderlist“ būtų tikrai sunku užmigti naktį. Paprastai tariant, „Wunderlist“ – tai milžiniškas visų jūsų veiklų sąrašas ir archyvas vienoje programėlėje.  Užduočių sąrašus ir idėjas galima sudėlioti į skirtingus aplankus, kad vieni jų būtų matomi ir aplinkiniams, kiti – tik jums (juk visiems nebūtina žinoti, kokį pyragą šiandien ruošiatės kepti ar į kokią kirpyklą važiuoti).

Dalykas, kuris daugumą nustebina – tai, kad programėlė atrodo labai minimalistinė ir paprasta. Jokių blaškančių detalių, nereikalingų mygtukų ar sudėtingų nustatymų. „Wunderlist“ naudotis patogu – ją galima įdiegti į įrenginį su bet kuria operacine sistema ir savo kuriamus veiklos planus bei sąrašus automatiškai sinchronizuoti su kitais įrenginiais.

 

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

MATHWAY / PHOTOMATH

Jei laužote galvą ir niekaip negalite įveikti trigonometrinės lygties… Gyvenimą galite sau palengvinti su „Mathway“ programėle. Pakaks įrašyti turimus duomenis arba tiesiog nufotografuoti paveiksliuką – ir viskas, programėlė pateiks teisingą atsakymą greičiau, nei spėsite užsikaisti puodelį arbatos. „Mathway“ (priešingai nei dauguma mūsų) nesibaido jokių matematinių užduočių – nuo paprastosios algebros ir aritmetikos iki trignometrijos, integralinių ir diferencialinių skaičiavimų. „Mathway“ yra bene garsiausia tokio pobūdžio programėlė, tačiau… nemokamoje versijoje ji pateikia tik atsakymą. Norėdami matyti užduočių sprendimus, turite įsigyti pilną šios programėlės versiją.

 

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Jei visgi norite, kad žingsnis po žingsnio būtų rodomi sprendimai nepatuštinus piniginės, siūlome kitą aplikaciją – „Photomath“. Ji šiek tiek paprastesnė, tačiau tikrai verta dėmesio. Ypač kai nieko nekainuoja!

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

MATH TRICKS / MATHEMAGICS

Ši programėlė – vienas pavyzdžių, kai edukacinis turinys tampa smagiu žaidimu. „Mathtricks“ pateikia įvairių matematinių triukų ir gudrybių, kurių kasdien galbūt ir nepanaudosite, tačiau progai pasitaikius tikrai galėsite nustebinti tiek mokytojus, tiek draugus. Pvz., kaip greitai mintyse bet kokį dviženklį skaičių padauginti iš 11? Sudėti abu jį sudarančius dėmenis ir gautą sumą įrašyti tarp šių dėmenų. Pvz.: dauginkime 11 x 36. Susumavus 3 + 6 = 9, todėl atsakymas bus 396. Sakykite ką norite, bet įspūdį tikrai daro – o ir mokymosi procesas visiškai nevargina. 

 

 

Atsisiųsti Google Play

Jei turite „Apple“ telefoną, išbandykite pagal tą patį principą kurtą „Mathemagics“.

Atsisųsti App Store.

Kad ir kaip norėtume būti disciplinuoti ir mokslams teikti pirmenybę prieš išmaniąsias pramogas, būkime atviri – kada nors vis tiek paslysime ir subesime nosis į savo telefonus. Galime bent pasistengti, kad kol žiūrime į ekranus, iš to būtų išpešta kuo daugiau naudos. Keletą rekomendacijų, kaip tai padaryti pateikiame straipsnyje „Smegenų mankšta tavo išmaniajame“.

Už Google Play bei App Store įsigytas programėles galima atsiskaityti kartu su Tele2 sąskaita. Taip paprasta dar nebuvo!