Išmanieji įrenginiai

Ką daryti, kad telefono baterija tarnautų ilgiau?

2018-06-19

Telefonas neabejotinai yra intensyviausiai naudojamas kasdienis prietaisas. Nieko nuostabaus, kad vienas esminių klausimų besirenkant naują modelį paprastai būna „o kaip jo baterija?“ Be abejo, mūsų poreikiai yra skirtingi. Tačiau turbūt visi sutiksime, jog visiškai racionalu tikėtis, kad telefonas be jokių problemų atlaikys visą dieną. Deja, realybė tokia, kad apie savo telefoną tai pasakyti gali toli gražu ne kiekvienas. Nuo ko tai priklauso? Faktorių yra daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ne paskutinėje vietoje šiame sąraše yra ir mūsų telefono naudojimo įpročiai. Neretai būtent jie ženkliai prisideda prie nuolat artituštės baterijos. Taigi, ką galime padaryti, kad ji tarnautų ilgiau?

Nuo ko priklauso baterijos tarnavimo trukmė

Kai kalbame apie išmaniųjų telefonų baterijas, paprastai minime vieną parametrą – miliampervalandes (mAh). Kuo jų daugiau, tuo geriau. Tarkime, Samsung Galaxy S21 FE jų turi 4500. Flagmanui su ryškiu 6,4 colių įstrižainės 120 Hz ekranu tai labai solidus skaičius. Dar daugiau mAh paprastai turi biudžetinės klasės modeliai. Nieko nuostabaus – talpi baterija yra vienas iš esminių šios kategorijos telefonus besirenkančiųjų reikalavimų. Tarkime, puikios vertės POCO M4 Pro baterija – net 5000 mAh. Tačiau labai svarbu atsiminti ir tai, kad ne viskas priklauso nuo sauso skaičiaus. Ne mažiau įtakos turi ir telefono komponentai, kurie, atrodytų, su baterija tiesioginio ryšio neturi. Visų pirma, procesorius ir operacinė sistema. Kuo darniau veikia visas telefono mechanizmas, tuo efektyviau jis geba išnaudoti energinius resursus. Tarkime, iPhone 13 Pro Max – telefono su įspūdinga 6,7 colio įstrižaine – 4352 mAh baterija ant popieriaus visai neatrodo įspūdingai, bet jame viskas taip gerai integruota, kad šiuo aspektu jis praktiškai neturi lygių. Galų gale, visada įvertinkite telefono amžių. 4000 mAh naujame modelyje ir 4000 mAh poros metų senumo modelyje – ne tas pats. Bet kuri baterija turi ribotą įsikrovimo/išsikrovimo ciklų skaičių, ir palaipsniui praranda savo gebėjimus. 

Kaip prailginti Android baterijos tarnavimo trukmę

Android prietaisų didžioji stiprybė – jų įvairovė. Priklausomai nuo poreikių ir prioritetų, tikrai surasite būtent jums tinkamą modelį, su pačiomis įvairiausiomis baterijų savybėmis. Visgi, nepaisant didžiulės įvairovės, egzistuoja pluoštas universalių patarimų, kaip ilgiau palaikyti jos sveikatą. 

Patarimai ilgesniam Android baterijos darbui

Pradėkime nuo prevencinių priemonių. Didžioji dalis baterijoje esančios energijos skirta ne kam kitam, o ekrano apšvietimui. Pirmasis žingsnis, kurį turėtumėte padaryti, – sureguliuoti jo lygį. Žinoma, galite šiek tiek kankintis ir sumažinti jį iki minimumo. Tačiau daug racionaliau tiesiog įjungti Adaptive Brightness funkciją. Jos mygtuką rasite nustatymuose, ekrano skiltyje. Tai reiškia, kad sistema pati pritaikys apšvietimo lygį prie aplinkos sąlygų. Už tokį žingsnį padėkos ne tik jūsų baterija, bet ir akys. Kitas svarbus veiksmas – programėlių optimizavimas. Jos neišvengiamai siurbia telefono resursus. Nepagailėkite ir ištrinkite nenaudojamas, o tada pakeiskite rečiau naudojamų nustatymus. Susiraskite skiltį Battery>Batter usage. Čia rasite visas savo turimas programėles ir pamatysite, kokį energijos procentą jos naudoja. Spustelėkite reikiamą ir gausite galimybę apriboti, kaip intensyviai ji gali tai daryti. Toje pačioje Battery skiltyje verta atlikti dar vieną veiksmą. Spustelėkite Adaptive Preferences ir aktyvuokite Adaptive Battery funkciją. Telefonas nuo šiol išmaniau paskirstys energinius resursus. Galų gale, išbandykite tamsųjį režimą. Jis ne tik taupo energiją, bet ir atrodo stilingai. Jį aktyvuosite nustatymuose pasirinkę Display ir padėję varnelę prie Dark Theme.

Ką daryti, jeigu išsikrauna Android baterija

Telefonas balansuoja ant mirties slenksčio, o jūs labai gerai žinote, kad dar ilgokai neatsidursite šalia energijos šaltinio? Metas imti ekstremalių priemonių. Išbandykite baterijos taupymo režimą. Labai dažnai šią funkciją galite rasti savo greitųjų nustatymų juostoje. Jeigu jos ten vis dėlto nėra, nustatymuose įsijunkite Battery skiltį, o tada spustelėkite Battery Saver. Sistema drastiškai sumažins veikiančių programėlių skaičių ir tiesiog paliks veikiančias tik būtiniausias funkcijas, taip sutaupydama ne vieną veikimo valandą. Jeigu telefono jums nereikia dabar, bet reikės po valandos kitos, aktyvuokite lėktuvo skrydžio režimą. Tam tereikia spustelėti lėktuvėlio ikoną greitųjų nustatymų juostoje. Sistema nebegaudys ryšio signalo, bet šiaip telefonu galėsite naudotis įprastai. Galų gale, nemažai energijos sutaupyti galite išjungdami funkcijas, kurių jums dabar nereikia. Deaktyvuokite Wi-Fi, Bluetooth, NFC ir pan. Nesvarbu, kad jų nenaudojate. Tarkime Wi-Fi antena nuolat ieško aplink esančių interneto šaltinių. Vien tai gana sparčiai siurbia baterijos energiją.

Kaip prailginti iPhone baterijos tarnavimo trukmę

Visi puikiai žinome, kad iPhone tiesiog neįtikėtinai gerai derina hardware ir software dalis. Tai reiškia, kad net ir su teoriškai mažiau talpiomis baterijomis šie telefonai geba veikti neįtikėtinai ilgai. Visgi ir taip gerus rezultatus galima pagerinti dar labiau. 

Patarimai ilgesniam iPhone baterijos darbui

Visų pirma, atnaujinkite iOS. Atrodytų, ką tai turi bendro su baterijos ištverme. Tačiau, kaip jau spėjome įsitikinti, telefonuose viskas yra glaudžiai susiję. Sklandžiai veikianti operacinė sistema efektyviau paskirsto energinius resursus, greičiau atlieka darbą, suteikia jums daugiau lankstumo. Pavyzdžiui, tas pats poros metų senumo iPhone 11, priklausomai nuo to, ar jame veikia iOS 13, ar iOS 15, veiks skirtingą laiką. Taip pat labai patartina naudoti Auto-Brightness funkciją. Ji padeda telefonui prisitaikyti prie aplinkos sąlygų. Nustatymuose pasirinkite Accessibillity>Display & Text Size>Auto-Brightness. Kitas geras patarimas – jeigu tik įmanoma, naudokite Wi-Fi ryšį. Jis naudoja mažiau energijos nei mobilusis internetas. Wi-Fi aktyvuosite nustatymuose pasirinkę Wi-Fi. Beje, visada labai sveika stebėti ir analizuoti, kam eikvojate daugiausia energijos. iPhone šią informaciją pasieksite nustatymuose spustelėję Battery.

Ką daryti, jeigu išsikrauna iPhone baterija

Kaip elgtis, jeigu  iPhone artėja prie visiško išsikrovimo, o likti be ryšio negalite sau leisti? Čia padės Low Power Mode. Jūsų telefonas labai aiškiai praneša, kai baterijoje liko tik 20 % ir 10 % energijos. Tokiuose pranešimuose visada matysite mygtuką, kurį paspaudus Low Power Mode aktyvuosite iš karto. Jeigu norite tai padaryti anksčiau, nustatymuose eikite į Battery skiltį, o tada spustelėkite Low Power Mode. Šis režimas sumažina apšvietimo lygį, išjungia kai kurias programėles, sumažina animacijų kiekį ir pan. Visgi esminės funkcijos – skambinimas, žinutės, interneto ryšys ir t. t. – tebeveikia. Kai tik pradėsite telefoną krauti, o energijos lygis baterijoje pasieks tam tikrą ribą, Low Power Mode išsijungs automatiškai.