Patarimai

Ką reikia padaryti, įsigijus naują telefoną

2021 17 rugsėjo

Įsigijote naują telefoną? Sveikiname! Tam, kad išmaniojo keitimas būtų sklandus, o naujasis tarnautų kuo ilgiau, būtina atlikti kelis svarbius veiksmus.  Pateikiame kelis patarimus, kuriais reikėtų pasinaudoti tik išpakavus naują telefoną iš jo dėžutės.

Saugus duomenų perkėlimas 

Pirma užduotis įsijungus naują telefoną – saugus duomenų perkėlimas iš senojo įrenginio. Šiandien tai padaryti labai paprasta. Lengviausias būdas perkelti duomenis yra naudojantis internetinėmis duomenų saugyklomis. iPhone naudotojams skirta iCloud, o Android – Google Drive saugykla.

Jose saugomi visi jūsų kontaktai, nuotraukos, vaizdo įrašai ir kita privati informacija. Tiesa, prieš persikeldami duomenis, įsitikinkite, kad jūsų senajame telefone yra įjungta Back Up (liet. Atsarginės kopijos) funkcija, kuri duomenis sinchronizuoja numatytose duomenų saugyklose.

Kitas būdas persikelti duomenis iš vieno iPhone į kitą yra speciali Quick Start funkcija. Ji leidžia greitai ir patogiai perkelti visą informaciją iš senojo telefono. Tam tereikia suvesti savo Apple ID slaptažodį ir sekti instrukcijomis ekrane. 

Tuo tarpu perkelti duomenis iš Android į iOS įrenginį padės tam sukurta Move to iOS programėlė. Ji leis keliais žingsniais persikelti pasirinktą informaciją. 

Perkeliant informaciją iš Android į Android arba iš iOS į Android rekomenduojama naudotis gamintojų siūlomomis duomenų perkėlimo aplikacijomis. Keldami failus į Samsung išmanųjį, naudokite Samsung Smart Switch Mobile, į Xiaomi – ShareMe , o į Huawei – Phone Clone.

Telefono apsaugos priemonės

Sėkmingai persikėlus telefonų numerius ir reikalingą informaciją, kitas svarbus žingsnis yra apsaugoti savo telefoną nuo galimų aplinkos veiksnių. Tai padės padaryti patikimas telefono dėklas ir tvirtas apsauginis ekrano stikliukas. 

Technologijų ekspertai pataria rinktis originalų telefono dėklą. Jis yra išmatuotas ir pagamintas idealiai pagal visus konkretaus telefono modelio parametrus, tvirtai užsideda ant telefono ir nepalieka jokių tarpų dulkėms bei kitoms pašalinėms dalelėms. Be to, jis skirtas apsaugoti ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną bei telefono kameras.

Ekrano apsaugos būna dviejų tipų: priklijuojamos ekrano plėvelės arba apsauginiai stikliukai. Plonos ir elastingos priklijuojamos plėvelės apsaugo jūsų telefoną nuo įvairių smulkių įbrėžimų, tačiau jos nesaugo nuo pasekmių telefonui nukritus. 

Tuo tarpu kokybiškas grūdintas apsauginis telefono stiklas gali apsaugoti telefoną net ir nuo dužimo – įprastai jis sumažina 20-30 proc. smūgio. Tiek gali užtekti, kad jūsų telefono ekranas būtų išgelbėtas. Nors jis yra šiek tiek brangesnis nei plėvelė, investicija atsiperka, mat jo suteikiama apsauga yra daug didesnė. 

Telefono draudimas

Tam, kad netektų nuolat nerimauti dėl savo naujo telefono, geriausias sprendimas būtų kartu su nauju išmaniuoju įsigyti ir telefono draudimą. 

Egzistuoja dvi tokio draudimo rūšys: įrenginio ekrano draudimas arba viso telefono draudimas. 

Pirmuoju atveju draudimas apmoka tik priekinio ekrano stiklo keitimą. Antruoju, atsitikus draudžiamajam įvykiui – telefonas suremontuojamas, pakeičiamas nauju arba klientui suteikiamas nuolaidos kuponas, kurį jis gali panaudoti naujai įrangai įsigyti. 

Tokia paslauga apsaugo nuo nenumatytų išlaidų sudaužius ar kitaip sugadinus savo išmanųjį. 

Senojo telefono panaudojimas

Pasirūpinę naujuoju telefonu ir pradėję juo naudotis, nepamirškite senojo savo įrenginio. Įvertinę jo būklę, nuspręskite ką galite su juo padaryti – padovanoti, parduoti ar atiduoti perdirbimui. 

Bet kokiu atveju, prieš atiduodami savo telefoną į naujo savininko rankas, pirmiausia jį išvalykite. Visų pirma, įrenginio nustatymų skiltyje atsijunkite nuo visų paskyrų: el. pašto, susirašinėjimo platformų ir socialinių tinklų, o tuomet – ištrinkite visą telefone esančią informaciją.

Lengviausias būdas tai padaryti – atkurti įrenginio gamyklinius parametrus. Tai padarysite telefono nustatymuose pasirinkę funkciją Reset (liet. Atstatyti). Tokiu būdu bus ištrinta telefonų knyga, programėlės, žaidimai, nuotraukos, vaizdo įrašai, interneto naršymo istorija ir svetainių prisijungimų slaptažodžiai.

Po šio proceso išmaniajame liks tik tos programos, kurias įdiegė pats telefono gamintojas, o senasis įrenginys bus paruoštas pardavimui arba dovanojimui.